Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mantar Hastalığı mı? kireç mi?

İyi akşamlar, kaplumbağamın beyazlıkları fazlalaştı plaka araları büyümeye başladı ve stick yemi yemiyor kırıp veriyoruz ama ufacık yiyip bırakıyor ben de aç olduğu içim sabahları da gammarus vermek zorunda kalıyorum stick yemi yemesi için napabilirim? (Yemin markası: tropical biorept supreme young)

Kireç için içme suyu ile şebeke suyu harmanlanmalı yada doğrudan arıtma kullanılmalı.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Yem çok sert mi? Parmak arasında ufalanabiliyor mu?

(eni 4.1 boyu 3.6) kabuk boyunda) yemi sert ama biz 2 adet ve ufalayarak veriyoruz verdiğimiz an da ufak parçalarını çok az yiyor geri kalanı yemiyor.

Yemi ufalamayın maket bıçağı yada bıçakla ufak parçalar halinde kesip suya atın yiyene kadar yumuşar.

Yine zorlanırsa tetra reptomin baby yada sera Raffy P alın. Ufak kutu alın. Bu yemi buzdolabında saklayın. 6 cm kabuk boyuna doğru vermeye başlarsınız.

Gaga yapıları henüz yumuşak olduğu için stick yemleri ısırmada zorlanırlar. Diğer taraftan sert yem gagasını ve çene kaslarını güçlendirir.

Merhaba, su ısıtıcısı aldım bu zamanlarda çalıştırmama gerek var mı? Su kaç derece olmalı ve akvaryumdaki suyun miktarı ne kadar olmalıdır?

Merhaba, su ısıtıcısı aldım bu zamanlarda çalıştırmama gerek var mı? Su kaç derece olmalı ve akvaryumdaki suyun miktarı ne kadar olmalıdır?
Su ısısı sabit olarak 28 derece olmalı.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Bu ay itibariyle su ısıtıcılarını çalıştırın. Geceleri hava serinliyor. 28 dereceye ayarlayın. Derece ile kontrol edin. Derece ısıtıcıdan uzak ön köşede olacak.

Su hacmi, ısıtıcı gücü ve sirkülasyon oranı ısınma konusunda değişkenlik göstermesine neden olabilir. Veya ısıtıcıda kalibrasyon hatası. Doğru sonucu derece verir.

Isıtıcıyı çalıştırdım 28 dereceye ayarladım. Teşekkürler ederim. Benim kaplumbağam yavru yanına eş almamı tavsiye eder misiniz? Onun için daha iyi olur mu?

Yavru ise emsal boy olur. Avantajı birbirlerine bakarak birşeyleri daha çabuk öğrenirler ve tehdit algısına karşı cesaret verir.

Dezavantajları maliyet ikiye katlanır. Cinsiyetleri belli olmadığı için ileride hormonel aktivite birbirlerine dalaşmalarına neden olabilir.

Erkek dişi de erkek sürekli dişiyi bunaltır. Erkek erkekte alfa kapışması. Hormonların tavan yapması gibi çeşitli bahaneler kapışma sebebidir. Ağır hasar olmadığı sürece derideki kızarıklıklar olağandır.

Dişiye dişi seçenekler içinde en uyumlusu.

İyi akşamlar kaplumbağam 1 senedir bizde yem olarak sabahları 2 tane tropical markasının biorept supreme young yeminden atıyorum akşamları ise 5 tane gammarus atıyorum. Şu an yem miktarını arttırmalı mıyım? yoksa bu rutinde ne zamana kadar devam etmeliyim ve artışı ne zaman göstermeliyim?

Hayvan 1 senedir hala 4,5 cm mi? İki katı boyda olmalıydı. Üstbağadan önden başı dışarıda ve yandan birer resimlerini çekip atabilir misiniz?

Akvaryum ve ekipmanlı sistemde bakmıyor musunuz?

Hayvanda halsizlik iştah kaybı uyku halleri, nefes almada zorlanma var mı?

Yemlerini yerken iştahla yiyor hatta koşarak geliyor her yanına geldiğimizde hep yem istiyor uyku hali olmadı halsiz değil düzenli suyunu değiştiriyorum kumu dediğiniz kumdan aldım ısısını da koruyorum.

Tamam hatırladım. Hayvan evvelden hiç hastalık yaşamış mıydı?

Akvaryum tamam, hayvanda sağlık sıkıntısı gözükmüyor. Hareketli iştahlı. Şu durumda gensel bir sıkıntı olabilir.

Ek olarak sera RaffyP yada tetra reptomin baby yemlerinden birini alın.

Geri