Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mantar mi olmus :(

Isıtma lambası süresini 12 saate çıkar. 32 derece altına düşmesin o bölge ısınıp kurudukça mantarı da kurutur. Dağılıp genişlemesi önlenir. Isındığı içinde plaka açılma yapar.

Furkanın söylediği ilacı akvaryum suyuna bulaştırma. Akvaryuma alırken silersin. Buna dikkat et. Mantar ilaçları ağız ve göze temasta bulunmamalı.

Zaten o derece ve o saatten fazla acik nerdeyse ama hic kuru alana cikmiyor bu. Digeri daha cok cikiyor

Bu ilacı petshoplarda balıklarda beyaz benek ve mantar ilacı diye satılır. Bana en iyi antibiyotik diye vermişti. 1 damlası bile 200 litre akvaryumu sarı yapıyor. 2 kez akvaryuma uyguladım ve balıklarda bir tepki görmedim. Kullandıktan sonra dip cekimi yada su değişimi yapılmalı.

Çekinik karakterli ise bulunduğu yerde fazla hareket olmasın. Oda boşken çıkabilir. Suyu gerekirse 27 dereceye düşür. Bu ısınma isteğini güçlendirir.

Ben suya damlatmiyorum sudan cikarip pamuk ile mantarli bolgeye uyguluyorum 1 saat kadar kuru bir kapta bekletiyorum sonra akvaryum suyu ile yikayip geri akvaryuma birakiyorum

Su isisi 26-28 arasinda tam net sicakligi bende bilmiyorum

Onu ağırlıklı beyaz benekte kullanıyorlar. Geçmiş zaman balık beslediğim dönem black furylerde görmüştüm. Aslında bu balıklar bu açıdan balık akvaryumlarda gerekli diğer balıklarda farkedilmesi zor oluyor.

Solungaçtaki beyaz parazitlerde etkili ama benim balıklarda mantar olmadığı için bu konuda faydası nasıldır bilmiyorum. Yada kaplumbağalar üzerindeki etkisini.

Kıvamını artırmışlar eskiden daha suluydu. Damlat damlat sararma olmazdı.

Hayvanın üzerine lambayı kuru alana göre biraz daha uzaktan tut üşümesin.

Geri