Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mucize balık artık Türkiye'de!

Cvp: Mucize balık artık Türkiye'de!

Ben anlayamadım biz yumurtaları alıyoruz sonra onlar doğuyolar bize verdikleri yem ile besliyoruz normal süs balığımı oluyorlar peki nerde satılıyolar.

Ben şu an siparişi verdim. Setin gelmesini bekliyorum. Set geldiğinde mutlaka video ve bilgi yayınlayacağım sitede.

antifbyigit' Alıntı:
Ben anlayamadım biz yumurtaları alıyoruz sonra onlar doğuyolar bize verdikleri yem ile besliyoruz normal süs balığımı oluyorlar peki nerde satılıyolar.

Nerde satıldığını bilmiyorum; ben internetten sipariş verdim. Olay da şöyle:

Size bir set geliyor. Setin içindeki plastik kavanoza(her ne kadar inkar edip fanus deseler de) yarısına kadar 6 saat dinlendirilmiş su koyuyoruz. Ardından içinde toprak olan poşeti suya boşaltıyoruz. Balık yumurtaları da bu toprağın içinde. Ardından kavanozun kapağını kapatıp hafif bir sallama hareketi yaptıktan sonra setten çıkan kaşıkla bunu karıştırıyoruz. Bir gün sonra(en geç) balıklar yumurtalardan çıkıyor. Ancak farketmesi zor, detaylı bakmak lazım. Onlar yumurtadan çıkınca setten çıkan küçük bardağa tuz ve karides pudrası ekliyorsunuz. En geç 24 saatte bardağın içinde canlı karidesler oluyor. Bu karidesleri setten çıkan pipet yardımıyla balıkların suyuna koyuyorsunuz. Böylece balıklar beslenmiş oluyor. 6 hafta sonra da uzaktan farkedilebilecek boya geliyorlar. Tabii, bu yazdıklarımı tanıtım videosundan faydalanarak yazdım. Gelince daha detaylı bilgi vereceğim artık.

Balıkların ömrü ne kadar?
cinseler vs. belli mi?
bana biraz garip geldide..

yes23' Alıntı:
Ben şu an siparişi verdim. Setin gelmesini bekliyorum. Set geldiğinde mutlaka video ve bilgi yayınlayacağım sitede.

antifbyigit' Alıntı:

Nerde satıldığını bilmiyorum; ben internetten sipariş verdim. Olay da şöyle:

Size bir set geliyor. Setin içindeki plastik kavanoza(her ne kadar inkar edip fanus deseler de) yarısına kadar 6 saat dinlendirilmiş su koyuyoruz. Ardından içinde toprak olan poşeti suya boşaltıyoruz. Balık yumurtaları da bu toprağın içinde. Ardından kavanozun kapağını kapatıp hafif bir sallama hareketi yaptıktan sonra setten çıkan kaşıkla bunu karıştırıyoruz. Bir gün sonra(en geç) balıklar yumurtalardan çıkıyor. Ancak farketmesi zor, detaylı bakmak lazım. Onlar yumurtadan çıkınca setten çıkan küçük bardağa tuz ve karides pudrası ekliyorsunuz. En geç 24 saatte bardağın içinde canlı karidesler oluyor. Bu karidesleri setten çıkan pipet yardımıyla balıkların suyuna koyuyorsunuz. Böylece balıklar beslenmiş oluyor. 6 hafta sonra da uzaktan farkedilebilecek boya geliyorlar. Tabii, bu yazdıklarımı tanıtım videosundan faydalanarak yazdım. Gelince daha detaylı bilgi vereceğim artık.

Şimdi iyice anlamış oldum.Gelince paylaşacağınız bilgiler için sabırsızlanıyorum :)

incubus' Alıntı:
Balıkların ömrü ne kadar?
cinseler vs. belli mi?
bana biraz garip geldide..

bende bilmiyorum:D ama ilginç ve keyifli bir iş gibi göründü gözüme:D videosunun linkini paylaştım:D

Daha gelmedi ama balıkların türü neymiş öğrendim: Killifish.

Bir de bu killifish yumurtası zaten normalde de toprak içinde geliyormuş. Balıklara yazık değil yani, onlar için bir problem olmuyor :)

http://www.akvaryum.com/killifish_makaler_18_5345.asp burada da killifish ile ilgili bilgi buldum.. :)))

Tanıtım vidyosunda kardiesler 24 saat içinde doğacaktır dedi karideslerdemi canlı.Nerde bulunur güzelmiş aslında ilk sevmemiştim ama şimdi hoşma gitti.

KırpıkKurabiye' Alıntı:
E peki o balıklara kutuda 12 yumurtayla susuz satılana kadar nasıl bekliyorlar? Satılana kadar doğal ortamda olsalar yine belki ama canice bu

O toprak onların doğal ortamıymış. Annebalık yumurtaları toprağa yumurtluyormuş. Sonra sular çekilince toprakla beraber yavrular öyle toprakta kalıyormuş. Su geri gelene kadar balıklar yumurta içinde suyu bekliyormuş. Su gelince de yumurtadan çıkıyorlarmış.

Yok, yapay bir şey yapılmamış.

Bir şey değil :)

Sevdim ben bunu sipariş etmeyi düşünüyorum.

bende sevdim ama Can Fish'i nerde bulabilirim acaba?

bu karides yumurtalarını bir kimyasal ile dondurmuşlar sanırım. suya değdiğinde reaksiyona girip kızışıyor. oluşan ısı yumurtaları aktif hale getiriyor olmalı. Balığın yumurtaları da verilen bilgi doğrultusunda doğal ortamındaki gibi su teması olana kadar açılmıyor. Dolayısıyla yumurtalar açısından bir sıkıntı oluşmuyor.

Geri