Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nedenini anlayamadım....

Gelir gelmez bir hafta içinde öldüyse muhtemelen başka bir rahatsızlığı vardır hayvancağızın. Tabii ne rahatsızlığı vardı o kadarını bilemeyiz. Akvaryumunuz gerçekten çok güzel, su seviyesini tavana çektiğinizde daha da güzel ve kullanışlı olacaktır. Ancak kaplumbağalar çok hızlı büyüdüğü için kısa süre içinde akvaryuma sığmayacaklar. Hayır gerekirse akvaryumu büyütürüm yeni akvaryum alırım diyorsanız siz bilirsiniz. Tabi 4-5 sene içinde şu anki akvaryuma bir kapluş sığacak. 9 tane akvaryumu koyacak yer problemi olacak hepsini hesap etmişsinizdir muhakkak.

buldum,sitede biraz alıştırma yaptım ve buldum.Hayvancagız felçten ölmüş,tüm belirtileri vardı,titreme yavaş yürüme felan diyordu bende işte paytak paytak yürüme derken onu kasıtediyordum.Ve ayrıca kuyrugunuda oynatamaması büyük ölçüde emin olmamı sagladı,vitamin eksikliğinden değilde,benim akvaryumdaki agaç gibi birşey vardı büyük güzel birşey.Onun üstüne tırmanırlardı e haliyle bazen düşerlerdi düştükleri yerde taş felan vardı ve biraz yüksekten düşerlerdi,acaba diyorum ki kafasının üstüne bir iki defa düştüyse felç geçirme ihtimali var mı,çünkü iç kanamalar bile hemen öldürmüyor,bu da 1 gecede etkisini göstermiştir belki?

Geri