Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Obezite

Cvp: Obezite

Ben sinava hazirlandigimdan dolayi bazen evde olmuyorum ailem yiyordur diyor ama yemedigine eminim 1 aydir yemiyordur diye düşünüyorum.. yemleri jbl marka klasik kuru karides birde bitkisel bazli diye vermisti bana petshop jbl rugil diye bisi ama onu hic yemiyorlar bende guzelce marul yikayip veriyorum az birsey

Hayvan hem obez hemde yer dar olduğu için gelişememiş. Kabuğa göre boyun iri. Bu hayvanın yaşı kaç?
Ayrıca hasta, gözler şiş. Akvaryum acil değişmeli. Diğer konuda ısı değerleri.

Rugil de yeterli değil. Kötü değil ama yetersiz.

Sera raffy p ek olarak alınmalı.

Bu ortam acilen tamamlanmali 100 litre akvaryum diger hayvanda bu boydaysa 1,5 yil falan goturur sizi
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html
Bu linki okuyun mutlaka

et vermiyorlar değil mi ? özellikle tuzlu ve tatlı yiyecekler zararlıdır.rugili bir süre verme o şişmanlatabilir. kafa hacmini geçirme. günlük öğün toplamı o kadar sera raffy P al. içindeki kırmızılar mineral yemdir onlar haftada 1 gün tam öğün verilir. anlattıklarına göre hayvanın beslenme programı güzel ama ufak olduğu için protein ağırlıklı yemler yemeli.

akvaryumda çok küçük bolca yüzmeli ki enerjisini atabilsin. şu an görünen sıkıntı gözlerinde bu yüzmemesine ayrı bir neden olarak görülebilir. dediğim ilacı eczaneden alıp uygula. kulaklar sağlam ama akciğerden problemi var mı görmek lazım. önce gözünü bir toparlayalım. yan yüzme veya nefes almalarında zorlanması var mı ona dikkat et.

Et kesinlikle verdirmiyorum..dediğim şekilde besinleri veriyorum..
Düşüncem şuanki akvaryumun gerecleri 100 lt icin de yetersiz gelecektir..dediğiniz gibi en kisa zamanda degistirecegim herseyi gerekli şekilde en kisa zamanda temin edecegim onceligi yem ve ilaclara taniyacagim gelismeler ile tekrar konuya müracaat edeceğim teşekkür ediyorum

100 lt akvaryumda geçicidir belirteyim. Bu hayvanlar için gerekecek ömürlük sistem 300 lt hacimde akvaryumdur. Tekrar akvaryum ve ekipman masrafı yapmamak için hafızada bulunsun.

Hayvanın yem oranı demekki çok yüksekti.

Kafa hacmi bayağı aşılmış.

Bende bunu kafa hacminin asilmasina ve yeterli yuzme alani olmamasina+yuzmemesine bagliyorum

Ben bu hayvanin yemek yedigini gormedim daha digeri bundan daha cok yiyor o konuda eminim her attigimds o yiyor çünkü digeri hasta olan bakmiyor bile

kerim bu hayvanda obezlik yok. bacaklar ince şimdi turgay abinin sitesine baktım da kamçılı denen parazite belirtiler uyuyor. veteriner hekime götürmek gerekecek.
mailto:/kaplumbaga_hastaliklari_dosyalar/kamcililar.htm

suyuna iki günde bir bir damla metilende damlat.

Eğer bu durumsa doğrudan ayırmalı hayvanları.

evet bir de o durum var. böbreklere geçmişse idrar yoluyla suya geçebilir. bu da güvenlik açısından ayırmayı gerektirir. ilk tur suyu komple değişip iki damla metilen damlat. sonra iki günde bir damla. deep fix dezopur alacaksın. veya mavi metilen ichthyolar işini görmez.

Ayirayim hemen sorun değil. Fakat şu da var hayvanin kabugu diğerine göre bayağı yumuşak.

mineral yemi ufak hale getirip verebilirsin kalsiyum var içinde ufak kaba alırsan haşlanmış yumurtanın beyaz ve sarısından da verebilirsin. suyu kirletir akvaryumda verme sakın. devitte ver hayvana. bir damla 3 gün sonra bir damla daha. arada bilgi verirsin.

Ancak hayvan yem yemiyor. Bu kayvana kalsiyum iğnesi ve uvb lamba şart. Veteriner hekim kontrolü şart. Özellikle Cem in bahsettiği durum söz konusu ise.

Yapılan bütün müdahalelere rağmen kaplumbağam öldü. Herşey için teşekkürler. Ölüm saati 18 Nisan Cuma 2014 saat 01.00 sıraları.

Başın sağ olsun. Akvaryumu dezenfekte etmeyi unutma. Diğer hayvan için steril olsun.

Eyvallah dostum teşekkür ederim yine herşey için. Diğerini yaşayacağım. Ve su sınav dönemi bitsin ilk isim cok daha büyük bir akvaryum ile suankine kardes bulmak olacak :/

Geride kalana uzun ömür dilerim. Güzelce yeni akvaryuma en kısa zamanda kavuşur inşallah.

başın sağolsun kerim. sonbahar ve ilkbahar geçişleri hayvanların hastalığa yakalanma olasılıklarının fazla olduğu zamanlar.

Eyvallah dostum. Diğerini ömrünü güzel geçiriyor maşallah. Ölmez inşallah. 1 hafta içinde ağzımda aft akımı oldu üzüntü ve stresten ama yinede veteriner bile kurtaramadı demek ki vadesi bu kadarmış. :/

Geri