Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Olivia ve Peter büyümeye devam ediyor :)

Cvp: Olivia ve Peter büyümeye devam ediyor :)

keyif sende biz eksoz dumanı sen deniz havası soluyorsun. heveslendim.

inkar etmeye hiç gerek yok gerçekten güzel bir yerde yaşıyorum ^^ Herkesi beklerim :)
Cem baktim söylediğin yerlere, kuyruktaki kum yada dışkı pisliği olmalı tahribat yok. Silikon benzeri beyazlığı farkedemedim resimde ama öyle birseyde yok resim çekerkende yoktu. Detaylı incelemen için teşekkür ederim.

resme bakarken alışkanlık olduğu için detaylara ister istemez dikkat ediyoruz. sonrasında resme bütün olarak bakıyoruz. bir zaman sonra sende de olur bu.

Neslihan maşallahları var benimkilerle aynı boyda büyüyolar . Benim büyük boy tamamen erkek olduğunu kanıtladı geçen gün bugünde kabuklarini fırçalarken cinsel organini cıkardı seninkilerin cinsiyetleri belli oldumu?

Bu arada fotograf çok komik olmuş ellerine sağlık cem abi :)

Duygu hoş geldin :) Kanka ya bizimkiler aynı gidiyorlar. Hayırlı olsun forum erkek dolu ya :w00t::w00t: Bizde henüz tık yok bakalim sürpriz olmazsa dişi duruyorlar :) Pek kıymetli olurlar :D bende ne olursa olsunlar ikisi de aynisi olsun diyorum. :D

Evet kafa rahat olur en azindan :). Hosbulduk ben aslinda buralardayim ama yokum:) bnm ikiside erkek cikacak gibi duruyo seninkilerin ikisi dişi cıkarsa bi bulusma ayarlariz B-)

Aylar Sonra Haremden Kareler :)

Peter 11.5 cm
mailto:/2mnp1yh.jpg

Peter ÜSt
mailto:/21kxibl.jpg

Peter Alt
mailto:/5pr8zs.jpg

Olivia 11 cm Bu arkadaş yerinde durmadığı için Fotoları kötü çıktı :)
mailto:/ou1w21.jpg

Olivia Alt
mailto:/15o9shi.jpg

Elemanların Son Durumu bu akvaryumda her şey yolunda görünüyor. Sadece Arka Fonla araları yok :( bana iş çıkarıyorlar, üst kısmını kaldırdılar içindeki köpükleri çıkarmaya başladılar. Yaz gelmeden müdahale edemiyorum. Bir Kaç aydır da Köpükleri toplamaktan başka ilgilenemiyorum. Kısacası Kaplumbaga Akvaryumunda 3 boyutlu arka fon kullanmayın Kaşınıyorlar :D

Durum Görselleri;
mailto:/ht7k81.jpg
mailto:/2hpt9c4.jpg

Bilenler Bilir Birde Ölümden dönen Yeşil Var Akvaryumda, :) sağlığı ve keyfi gayet yerinde. Büyüme hızı doğal olarak diğerlerinden daha iyi.

Önce Kıyaslama Olsun diye Olivia İle resimlerini koyuyorum, Ayırt etmekte ben bile zorlanıyorum artık. Yeşilin yara beresi olmasa aynılar :)

Olivia- Yeşil
mailto:/95wps7.jpg

Yeşil 9,3cm
mailto:/29epw7n.jpg

Yeşil Alt Kabuk
mailto:/35claj4.jpg
mailto:/3160ugw.jpg

Yeşil BaĞa,
Büyüme Bozukluğu nedeniyle Üst kabukta hafif şekil bozuklukları var. Bağalar daha belirgin katmanlar halinde ayrılıyor.
mailto:/317h8p0.jpg
mailto:/mtwhf8.jpg

Bu Resim Özellikle Emre İçin, Hatırlar Muhakkak, Küçükken resimlerinde hep kendini kabuğa gömüyordu hala öyle :D sadece burnunun ucu görünüyor :D
mailto:/2d6w6io.jpg

mailto:/2ldyc13.jpg

Son Olarak Akvaryum, Hiçbir Değişiklik yok :D hiç ilgilenmedim :(
mailto:/27y3amw.jpg

2 sorum var, Kabuklardaki soyulmalar parça parça bu normal mi? Başka bir sorun görünüyor mu?

Bugün küçük temizlik sonrası değişiklik olsun diye şelaleyi kullandım, Olivia Akvaryum sahibi olarak çok rahatsız oldu :D Baloncuklar artınca tepkiler gayet net :D
mailto:/28jb8fs.jpg
mailto:/14me54l.jpg

Hayvanlar güzel gözüküyor. Yeşil hızlı büyüdüğü ve plaka katmanları sıktığı için deformeler oluşmuş. Her üçünde de plakalar parça parça ayrılmış. İyi bir mango şart oradakini kullanamıyorlar sanırım. Kalsiyum D vitamini alıyorlar mı ?

Evet Cem, mevcut herşeyleri ama uvb kullanımı sanırım aksamada kuru alana neredeyse çıkmıyorlar.
Daha buyuk bir mango ihtiyaçları var ama burada bulamıyorum nettende sipariş veremiyorum. Taşları kullandıklarını gördüm birde arka fonu ne yazıkki :\

Acaba bu aylarda devit takviyesi yapsam mı?

plakaların parça parça ayrılmasını bu açıklar. ev ısısı iyi ise devit yapabilirsin. eline alıp baktın mı plakalara yarısından fazlası açılmış olan varsa elinle zorlamadan çıkarabilirsin. kuru alan ısısını ölçtün mü ? 32 dereceye çıkar. ısı algısı çıkmalarını sağlar.

Ev ısısı iyi, uygulayabilirim.
İşte öyle plaka şeklinde değildi parça parçaydı soyulma gibi. Bazılarını soydum kuru alan 31C,
Akvaryum 27C daha düşük yapamıyorum hatırlarsan.
Haftada bir kabuklara devit yapayım, kuru alanı kullanmaya başlarlarsa bırakırım.

lambayı da hayvanları koyacağın kaba tuttur. o hissiyatla kuru alanda lambanın yandığını görünce çıkma isteği de duyarlar.

Uzun zamandır olivia ve peter hakkında bilgi yazamadım. Resimlerle beraber büyüme hakkında bilgi kaydedeyim. 

Peter : 16cm (belki 1 cm daha fazla olabilir herzamanki gibi çok vahşi tutmak ölçmek mümkün olmuyor)

mailto:/PMbdz9.jpg

mailto:/0D5XZ8.jpg
Peter alt kabuk resmi çekmek istedim ama kendini oraya buraya attığı için ilginç bir resim çıktı.
mailto:/mL9bb0.jpg

Sonuç olarak bu canavarda herhangi bir sorun yok. sağlığı iştahı yerinde. kabuk atmakta degiştirmekte zorlanıyor oda sanırım benim güzel bir mango kullanmamam dan kaynaklanıyor. 

Olivia : 15 cm (peter le aralarında hezaman 1cm fark vardı ama bu kez Olivia boy olarak daha az büyümüş. Fakat kabuk yapısı biraz daha farklı. küçük bir tepecik ya da cadır gibi kabuğu var o yüzden de boy farkı oluyor)
mailto:/X4zGz5.jpg

herzaman oldugu gibi fotograf çekinmeyi seviyor  :133:
mailto:/L3qML0.jpg

Olivia alt kabuk 
mailto:/aEZvWg.jpg

Olivia da bazı sorunlar var ayrı bir konu açarak paylaşıyorum. büyüme normal görünüyor. yüzme iştah göz kulak sorunları yok. 
Akvaryumda bir de Yeşil var esas süpriz o. bilenler hatırlar belki ölmek üzereydi kurtardık forumca. kendi konusu var orayada yeni halini resimlerini paylaşıyorum.

Yeşil: 16 cm 
Büyüme hızı, beslenme, yüzme, iştah, kabuk, göz- kulak herşey normal. 
mailto:/R35ZV6.jpg

Yeşil : 16 cm alt kabuk 
mailto:/QMd3PG.jpg

mailto:/l1gGNE.jpg

Neslihan Hanım Olivia Ve peter İsimlerini nereden esinlendiniz acaba 12 sayfa konunun çoğunu okudum ama gözümden kaçmış olabilir Merak ettim 
Fringe dizisinden mi acaba Başrol karakter isimleri..

Koskoca evrenler arasi seyahet edebilen cortexipan verilmis olivia dunhanimi.
2evren arasinda kopru kuran peter bishobin basina bunlardami gelecekti ????
Izledigim en en en guzel dizidir kendisi.
Amerikan halkinin ilgisizligi yuzunden 5.sezonu cok israr uzerine zorla baslatip uydurma sekilde bitirdiler o yuzden yapimciya yayinlayan kanala izleyici kitlesine cok kizginim..o dizi gibi bir bilim kurgu dizisi bir daha yakalayamadim.
Sanirim bir dahada gelmez her dizinin sonu olmali ama boyle hizlandirilmis dil kursu gibi yayinlamamaliydilar.

Diziyi boyle yasatmaniz cok hos tebrik ederim.????

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Hala tek geçerim. Ama bir tavsiyem var: Continuum aynı olmasa da yakın

Geri