Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Ölüm kaplarindan akvaryuma

Merii

Altın 2 Üye
Yakin zamanda cektim bazilarini bir kacida bugünden. Herhangi bir sorun yok kabuk sekli disinda. Kabuk durumu bu sekilde . Olmasi gerekenden 1cm felan bombeli aslinda ölçmüştüm. Katmanlasma sanirim hala var deviti haftada 10 gunde 1 uyguluyordum daha sık mi yapayim 3 4 gune bir felan .Durum bu sekilde. Veriginiz yem programina da uyuyorum .

Rica etsem yorumladiktan sonra fotoğrafları kaldirirmisiniz .memmun olurum tekrardan teşekkür ederim.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Deviti haftada bir yap ve açılan plakaları ağzı düz cımbız ile yokla. Bu plakalar gitmediği sürece kabukta düzelme olmaz. Bunlar büyürken kabuk yapısında baskı oluşturur hareketi kısıtlar.

Merii

Altın 2 Üye
cımbızla müdealede yara yaparım diye korkuyorum o yuzden tırnaklarımla deniyorum elimi iyice dezenfekte edip. çıkmaya yakınlar hemen geliyor elime. birde rahat durmuyor bazen twerk yaparken dönüyor felan ya uygulama sırasında döner de cımbız yanlışlıkla derisine batar diye endişe ediyorum.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Cımbız kabuğu zarar vermez aşırı kalın. Bir elinle üstüne bastırırsan haret edemez. Diğer elinle cımbızı kullanırsın. Yada baban yardım etsin o tutsun sen çek.

Merii

Altın 2 Üye
Dun plakalarin bir kismini aldim devit 3 den sonra ama söyle bir sey var acilan plakalari aliyorum açimayanlari cok zorlamiyorum .

Tünekde iken bazen ayaklarını icine cekip duruyor bu normal mi ?

Ekli dosyalar

• 20210804_121409.jpg
    20210804_121409.jpg
    747.7 KB · Görüntüleme: 7

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Hayvan suda sabit durmak için bazen ayaklarını açar bazen kapar. Bu sirkülasyon şiddetine göre değişir.