Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ömürlük akvaryum

Cvp: ömürlük akvaryum

mailto:/urun_detay.aspx?urn=11719&ad=seachem-de-nitrate-filtre-malzemesi-500-ml

Cem, denitrate için bitmiş diyor.

o zaman az bir miktar getirmiş olmalılar. buna talep yoğunluğu var. ben bulamam diye iki tane aldım. bir tane de izmirdeyken geçen sene aldım. üç tane oldu. yine getirirler. belki de firma belli bir miktar gönderdi. firmalar bölüştüler.

Ben Maltepe de küçük kutu bulup almıştım. juene bunlar gelmeden gitmiştim başka ürünler almaya. İyiki bana denk gelmemiş. Yoksa sana kalmazdı :) memnun kalacaksın bence. Çok rahat ettim ben bu ürünle.

3 adet kaplumbağa için, 130*50*60h ölçülerindeki bir akvaryum ömürlük olur mu?
Teşekkürler...

Olur. 120*50*60h'de olur. İmkanlar dahilinde ne kadar büyük o kadar iyi. Yazdığım ölçü 3 hayvan için minimum değer. Sitenin başlık tarafında hesaplamalar var. 3. Resime tıkla orada güvenli cam kalınlığını verir. Orada 2.5 yazan oranı yükselterek uygun kalınlığı bulursun. 10-12 mm cam kalınlığında olmalı ama net olanı orada görürsün.

Hesaplamayı yaptım. 390 litre. 10mm cam kalınlığı bu akvaryumda var. Düşündüğüm akvaryum 2. el.
Bu sebeple sordum. Bana net bir şey söyleseydiniz iyi olurdu. Bir daha akvaryum bulmaya çalışmak istemiyorum.
Bu arada diğeri de küçüğe saldırmaya başladı. Biri büyük akvaryumda, biri leğende, diğeri küçük akvaryumda. Ne yapacağımı şaşırdım. Mantar enfeksiyonu bir geldi. İpler koptu. Ben de ucuz, mümkünse taksitli akvaryum bakmaya başladım. Petshoplar taksite yanaşmıyor. Anlayacağınız ben de kaplumbağalarım da dağılmış durumdayız.
Hızlı cevap için teşekkürler.

Yeri değil ama hazır sizi bulmuşken sorayım. Batticon ve kuru alan uygulamasında kaplumbağalarım uyuyorlar. Onları gece leğende lamba altında bıraksam bir şey olur mu?

Havalar iyi lamba kullanmana gerek yok. Altında uyuyakalmaları su kaybına neden olur. Akvaryum bulduysan alabilirsin. Yalnız siliconlara dikkat et.

Mantarın geçmesi için 12 saat lamba yansın demiştiniz. Artık sadece batticon sürüp kurumasını mı bekleyeyim?

Gündüz bu işi yap gece uyuyacağı için lamba rahatsız eder. Baticonlu vaziyette o kadar fazla durmayacak. 5-10 dakika baticonlu duracak. Kuruyunca sileceksin.

12 saat dediğim normal gündüz ısıtma lambası olarak kullanma süren.

Merhabalar

TetraTec 1200 çok kuvvetli bir dış filtredir, ihtiyacınızın çok üzerinde olacaktır. Eheim dış filtreler sessizdir, çalıştığını anlamak için fişten çıkartıp tekrar taktığınız olacaktır. Hopar - Quik - Dophin gibi daha uygun fiyatlı ve kaliteli dış filtreleri de tercih edebilirsiniz, tabi karar sizin.

120x50x60 10mm cam kalınlığı ve mobilyalı şekilde 500 tl fiyat aldım uygun mu acaba? yoksa biraz daha mı araştırayım?

Bugün o fiyata sadece akvaryumu alırsın. Mobilya o yükü kaldırabilecek gibi mi o önemli ben güvenemediğim için özel yaptırmıştım.

Bu ikinci el ise akvaryumun silikonlarını kontrol et. Sertleşmiş ise sökülüp tekrar yapılmalı. Çizik çatlak olmamalı.

Mobilyanın ana yükünü taşıyacak iskelet ya 4 cm profil yada yine 4 cm kalınlıkta ahşap olmalı ve taban kısmı komple dikdörtgen biçiminde yere oturmalı. 4 ayak üstünde olmayacak. Yoksa orta kısımlar kasar.

Benim dolapta iki yan ve ortada iki tane 4 cm'lik komple plaka var. Yani iskelet biçiminde değil. Dikmeler olduğu gibi 4 cm.

Geri