Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Otomatik Yemleme

Suyu tamamen boşaltıp akvaryumu sera ile sarman gerekir. Aksi halde koku kaçınılmaz. Tozlanmada olur. Diğer konu filtre malzemelerini dezenfekte etmen gerekir. Duran döngü olumsuz bakteri üretir.

Burada bir kelime eksik veya hatali mi yazdin acaba Emre?Ne ile sarmam gerekir anlamadim.

Cem,filtreyi calistirmadigimda,akvaryumun suyu bosalttim diyelim.Uzerini de carsafla orttum.Kumlarin cektigi su problem yaratmaz mi?

Sera strechten bahsediyor. Şeffaf var ya. Ben tatile giderken boşaltıp hava boşluğu bıraktım. İçindeki kum kurudu. Ama dönüşte tekrar bir miktar su döküp durulayıp boşaltma yaptım. İki defa sonra su doldurdum yine. Her halükarda çalkalamanın faydası var. Sinek böcek ölüsü yumurtası toz bir şekilde girer.

Tam boşaltma sırasında da kumu birkaç defa yıkayıp temizleme yapılacak. Sadece suyu alıp öyle bırakırsan koku bütün eve yayılır.

Sera strech nedir bilmiyorum.Bunun disinda almam gereken birsey var mi?Koku falan dedin korktum valla yaa.

Cvp: Otomatik Yemleme

marketlerde satılan folyolar varya ondan. alüminyum değil diğeri. akvaryum içinde kumu yıkadın mı koku kalmaz. daha doğrusu az bir şey kalıyor ama havalanınca o koku da gidiyor.

Koptum =))Ben de diger Sera markasinin bi urunu var sandim.

Simdi suyu atip,kumu 1-2gun bekletip sicakta kurutup sonra akvaryumu strec filmle sariyoruz.Dogru mudur? Hava almasi icin de sinek girmeyecek sekilde delik acabilirim¿

Cvp: Otomatik Yemleme

kum yaygın vaziyette çabuk kurur. ortam sıcaksa akvaryumdan çıkarmana gerek yok. üst kısmı kuruyunca kumu karıştırırsın.

Geri