Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

owi öldu :(

Cvp: owi öldu :(

büşra akvaryumu daha kullanmadıysan geri verip daha büyük bir tane al. en azından 50 lt su alsın. bu hayvanla birlikte bakacak olan içinde eziyet olacak ufak olduğu için sürekli kirlenme olacak sürekli su değişimleride beraberinde hayvan için sıkıntılı süreç olacak. belki üşütüp hasta olacak. filtreyi de kullanmadıysan en azından yeni alacağın akvaryum için 10 veya 15 w güçte almalısın. ama elde tutayım dersen içindeki süngeri çıkarıp seachem denitrate koyarsan amonyağa da çözüm bulmuş olursun.

Yavru hayvanın gelişmesi için 40-50 lt su hacmi, genç ve erişkin hayvan içinde 110-140 lt su hacmi gerekir. Bu hacim akvaryum hacmi değil kaçış boşluğu düşünülerek hesaplanmış su hacmidir. Yani yavru hayvan için 50 lt su kullanımı olan geçiş akvaryumu alınacaksa 70-80 lt hacimde akvaryum gerekir.

Anladim. Ama kullandim ben akvaryumu ve almadim yaptirdim :( eni en azindan 40 cm ye yakin olsun demistiniz cem abi ben de yanimda yurda goturecegim dusuncesiyle 30 iyidir herhalde dedim ve bu olculerde bir tane yaptirdim :(

ben yaptıracağım dediğin için ömürlükte eni en az 40 cm olsun dedim. boy ona göre daha uzun olacaktı. geçici düzeyde 30 cm'de iyidir. ama diğer ölçüler kısa kalmış. sürekli taşıma sebebiyle bu ölçüyü düşünmüşsün daha büyüğünü de taşıyamazdın. eğer bunu transfer akvaryumu olarak düşünürsen. orada daha makul bir akvaryum alıp. tatile döndüğünde orada bir kenarda bırakıp bununla getir götür yapabilirsin. okul bitince de orada 3, 5 fiyata satarsın. bu ufakta karantina akvaryumu olarak bir kenarda durmuş olur.

Başın sagolsun Büşra, şuanki akvaryum da hayvan yaşar ama doğru gelişmez gelişemez, bakan içinde çok zor olur çok erken temizlik gerekecektir. Yaptırdığın yerle bir görüşsen sonuçta bu akvaryumda yeni ve daha büyük yeni bir akvaryum alacaksın belki yardımcı olmaya çalışırlar?

Tesekkur ederim. Ama sorun su ki akvaryumu burda, ailemin yaninda birakmaya karar vermistim. Kucuk bir yerde yasadigim icin imkanlar kisitli ve sanirim iyi bi camci bulamamisim. Ama okul icin dondugumde buyuk bi sehirde olucam ve orda bi sekilde akvaryumu halledip eve yollayabilirim diye dusunuyorum.?

En ufak 50*30*40h olur. Ama 50*40*40h tabiki daha iyi. Bu akvaryumlardan iki tane yapıp bir tane yurtta bir tane evde durur. Filtre ve ısıtıcıyı hayvanı diğer tarafa götürürken yanına alırsın. Eldeki akvaryumla olmaz.

Abi 50 olsa dedim kendi kendime sonra seytan durttu ne gerek var dedim yaa aah ahh! Halledeyim ben bu sorunu bi zahmet..

Halledersin Büşra zor bir şey değil. Olmadı camcıya git deki aşağıdaki camları düzgünce kes ve keskin kenarları taşla. Birleştirirken iyi gönyele de. Bunlardan aynı ebatta 2 akvaryum yaparsın. Silikonu kendin al ve adama bununla birleştir de.
50x40 6 tane
40x40 4 tane
Silikon;
mailto:/product_info.php?products_id=21455
http://www.tekzen.com.tr/urun/sista-akvaryum-silikonu-seffaf-310ml-449514

Senin diğer boyutların yanında yükseklik çok az olmuş. Bashsettiğim akvaryumu yaparsan yavru bir hayvan en az 12-15 ay rahat eder.

Bu silikon cok iyi olacak Emre Abi cok sagol. Akvaryum geldiginde cok kotu kokuyordu uzun sure suda beklettim duruladim oyle kurdum akvaryumu. Pek de iyi olmamis zaten icim rahat degil hic.

Akvaryum silikonsuz akvaryum yeterli olsa bile asla kullanilmamali

okul süresince orada olacağına göre 50*40*40h'yi orası için yaptır sonuçta sen okulu bitirene kadar götürür. dönüşte onu satarsın. ev içinde daha büyük gerekirse ömürlük yaptırırsın.

Ama ısıtıcı ve filtreyi ortak kullanacaksa evede şimdi aynısını yapsa daha iyi olmaz mı Cem? Aksi halde ikişer tane ekipmanı şimdi almak zorlayabilir. Ama ileride kesinlikle daha büyük gerekecek.

evet bir de bu sıkıntı var. yalnız orada bulma imkanı yok. eve döndüğünde iyi bir akvaryum temin etmede zorlanacaktır. aldığı filtre bir dereceye kadar idare ederde uygun ısıtıcıyı alması şart olacak.

akvaryumu yurda götürmicem evde bırakıcam. tek bi akvaryum olacak ve ben yokken ailem bakacak. böyle bi karar aldık içim rahat etti tek sıkıntım uygun akvaryum şu an için. akvaryum işini halledicem inşallah. ama sahiplendirme için konuştuğum birisi vardı. o konuda işler tersine döndü. ben kapluşumu vermeyi düşünmüştüm ama vermeyi düşündüğüm evde iki tane kapluş varmış, biri ölmüş. kapluşun sahipleri yalnız kalmasını istemedikleri için kabul edebilirlermiş veya bana verebilirlermiş. anlaşmada sıkıntı yok ama onlar kapluşa ölüm fanusunda bakıyorlar ve bu kadar nasıl büyüttüklerine şaşırdım. göz kararıyla ölçüde iyi değilimdir ama sanırım 7-8 cm vardı kabuk boyu avuç içim kadardı. ve erkek galiba. sağlıklı görünüyordu. ama ben kapluşumu onlara veremem, onlarınkini de alamam sanırım. benimki çok küçük çünkü. anlaşma konusunda sıkıntı yaşarlar herhalde?

yani o kapluşun orda ölüm fanusunda yaşamasına izin vermek çok yanlış. etik değil. bir şeyler yapmak istiyorum ama... bir tanesi benim yüzümden öldü zaten. iyi bakamadım. başka canlılar ölsün istemiyorum :(

Eger uygun omurluk olcu yaparsaniz alin ama yoksa almayin boyle durumlarda elden bisey gelmiyor ne yazikki kendimizinkine iyi bakmak daha mantikli

insan düşününce üzülüyor. ama ömürlük akvaryum da şu an için bana çok fazla :(

Bahsettiğim akvaryumu yaparsan tek hayvan için 1-1,5 sene rahat edersin Büşra. 50*40*40 ölçüleri minimum bu sürede gerekir.

Diğer hayvanı alma. Alırsan bahsettiğim akvaryum yetmez ayrıca büyük olan seninkine zarar verebilir. Hatta istemesede çırpınmalarda seninkine zarar verir. Kesinlikle ayrı sistemler gerekir.

Arkadaşını anlıyacak biriyse foruma yönlendir derim. Gerçi sende anlatmışsındır.

arkadaş değil aslında Emre abi ortak tanıdık vasıtasıyla iletişim kuruluyor ama tanışmayı düşünüyorum. konuşur, yönlendiririm. inşallah duyarlılık gösterirler.

Geri