Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Seyahat Önerisi

O zaman kaba koy. Mayışıp uyusun. Fazla birşey kalmamış. Hayvanı otobüsten inmeden önce havlu, bez ne varsa arasına koyup kabı ya da kutuyu poşet içine koyup öyle git.

Yolculukta bitti ama iyi yolculuklar.

Teşekkür ederim. Susuzluktan veya havasızlıktan bir sorun olmamıştır umarım. Bebek olduğu için endişeleniyorum

Önemli olan üşümemesi. Poşetin ağzını kapasan bile kutu içindeki hava yeter.

Suyu orta sıcak yapıp ısıtıcı ve dereceyi koy. En geç yarım saate derece ısıyı verir. Ona göre hayvanı suya koyarsın. 27 derecede koyabilirsin. Su 28 de sabit olacak.

Akvaryumu kurdum. Akvaryum ufak 20 litre kadar. 3 hafta idare edecek artık. Suyu ayarlayınca 27 derecede koydum. Çok hızlı yüzmeye başladı çılgınca hareketler sergiliyor ailece baya güldük. Yol çekmiş gibi değil hiç. Ben yine de bugün yemek vermediğim için 2 tane mineral yem verdim şuan bir sıkıntısı yok :)

Geçmiş olsun. Vatandaş kendine gelmiş. O kadar saat kuru yerde durunca suya sevinmiş garibim. Kuru alan, lambayı ayarla. Hayvan üşütmesin. 3 hafta yeterli bir zaman sorun olmaz. Bugün normalden bir iki yem fazla ver. Enerjiyi korusun.

Cvp: Seyahat Önerisi

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Bende sizlerin sayesinde 8 saatlik yolda su kaplumbağamızı nasıl götürmemiz gerektiğini anladım.

Peki 14 saatlik yol icinde ayni sekildemi yapmak gerek abi?

En az bir veya iki kez sulamak gerek. Sıcaklığa dikkat edilecek.

Anladim abi sulama sicaklik yukarda belirttin gibi olacak peki yazinda sicaklik aynimi olmasi gerekir?arkadaslar hep kis seyahati icin sormuslarda ondan soruyorum?

Hayvanın hasta olmaması için sıcaklığın her daim sabit olması gerekir. Isı farkları adapte olmasını güçleştirip dengesini bozar.

Yani benimkiler adapte olamayabilir yani abi.trabzon havasina.

Yaşadıkları akvaryum daki su sıcaklığını kuru alan sıcaklığını sabit tuttunmu adapte olabilirler. Önemli olan onların yaşam alanındaki sabit sıcaklık.

Seyahat halini zaten detaylı yazmış cem

Dönüşe geçtik :) bu sefer gidiş kadar zor olmadı. Tepinmiyor uslu uslu uyuyor. Ben de endişelenmiyorum artık. 1 saat yol kaldı. Kaç saatte sulamak lazım ?

Gerek yok sulamaya. Yol bitmiş hayvanı canlandırma bırak uyusun. İyi yolculuklar.

Bugün yine yolculuğa çıktık. 6 saat kadar bir yol gideceğiz. Bu kez kağıt koymadım havlu ile kapattım yalnızca. Bir de sabah yolculuğu sanırım uykusunu almış. Hiç uyku yok koşturup duruyor. 8 cm oldu, 6 saat yolda su vermek gerekir mi acaba

Geri