Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sıfırdan akvaryum kurmak istiyorum

gazoz

Bordo Bereli
40-50 litre akvaryum kurmak istiyorum yazın,akvaryum ısıtıcısı filtresi vs. vs. olarak en ucuz ve kaliteli ürünleri tavsiye edip,en uygun fiyat listesi konusunda bana yardımcı olun lütfen,net ne kadar harcamalıyım bileyim ona göre para biriktireceğim ^^

Not: Leonardo dün yemek yedi biraz,hatta bir an canavarlaştı :) gerçi şimdi yemiyor ama iyileştiğini gördükçe mutlu oluyorum,tekrar yiyeceği anı bekliyorum :133:

Cvp: Sıfırdan akvaryum kurmak istiyorum

Isıtıcı olarak 100W Yeterli olur o akvaryuma iç filtre atman öneririm yada dış filtre alırsın hem daha temiz ve yararlıdır ısıtıcı 100W 20 TL Birşey Kuru alanını kendin yaparsın strafordan üstünede halı kaydırmaz silis kum öneririm çok güzel bir görüntüsü oluyor birde düz açık mavi arka plan çok süper olur bence

En ucuzunu düşün lütfen dış filtre,dekorasyon ürünleri vs. alma şansım yok :/

50 cm 20cm derinlik 45 cm akvaryum 30 tl
ısıtıcı rs 100 wt 15 tl
filtre rs 1000f 20 tl

Teşekkürler ^^ para durumuma göre filtre almayı biraz erteleyebilirim(1-2 hafta) :)

En ucuz akvaryum 50 litrelik kare alırsın gerçi dikdörtgen daha iyi 59 TL'ye almıştım ben ısıtıcı 100W Alsan birde dip kumu silis 5 tl birde atman iç filtre çok gereklidir ben 20 TLye almıştım onuda sen bi 120 - 105 TL Civarı biriktir yaza kadar hatta dahada biriktirip büyük birşey alabilirsin ^^^^

dış filtreler pahalı ama birkere al ömür boyu kullan sadece içindeki malzemeyi değiştirirsin günü gelince okadar

Kare bir akvaryum hayal ediyorum biraz ^^ Bir kere al ömürlük kullan da işte bir kere alacak para yok öğrenciyiz biz :(
Bide yazın kumbaraya bir bakarmışım 5krş var :D

ozaman dış filtre alma dedim marka filtreden al yeterli olur o akvaryum için bide kare değilde dikdörtgen al akvaryumu

Benim İlk Kapluş akvaryumum böyledi
mailto:/hphotos-ak-ash4/379848_336435583053138_100000600979024_1241444_1815734245_n.jpg
Kare istiyorsan böyle bir kaplumbağa akvaryumum vardı şimdi japon balığı akvaryumu oldu.
mailto:/hphotos-ak-snc7/406408_366909163339113_100000600979024_1328257_441604386_n.jpg

kare alınca daha rahat yüzüyorlar diye biliyordum :eek:

emre sen canlı doğuranları sattın japon aldın demek :D japonlar çok pis değilmi ya ?

EMRE1991' Alıntı:
emre sen canlı doğuranları sattın japon aldın demek :D japonlar çok pis değilmi ya ?

Konuyu çok saptırmayın sinirlenmeyeyim ^^

gazoz' Alıntı:
kare alınca daha rahat yüzüyorlar diye biliyordum :eek:

ben dikdörtgen kullanıyorum orda da daha iyi yüzüyorlar ve derinlik olarak da çok iyi oluyor

Gazozum :D yanlış bir hareket yapma kare çok kullanışsız oluyor güzel oluyor ama bir kapluş açısından kullanışsız onun içinde anca balık beslenir dikdörtgen almanı öneririm.

sedat: :D evet ama en son aldıklarımın hepsi öldü canlı doğuranlarda bende son kalan 2 tanesini sattım yerine japon aldım

Dikdörtgende sürekli aynı yöne yüzdükleri için sorun oluyor deniliyor forumda :/

_Emre___' Alıntı:
Gazozum :D yanlış bir hareket yapma kare çok kullanışsız oluyor güzel oluyor ama bir kapluş açısından kullanışsız onun içinde anca balık beslenir dikdörtgen almanı öneririm.

sedat: :D evet ama en son aldıklarımın hepsi öldü canlı doğuranlarda bende son kalan 2 tanesini sattım yerine japon aldım

emre su dengesi oturmadı için ölmüş olabilirlermiş bu gün sordumda akvaryumcuya :D

kare alma melisa dikdörtgen daha ideal ilerde kaplumbağalar büyür onun için balık alırsın filen

Yooo bak kapluş için üretilmiş bir dikdörtgen alırsın böyledi benimki şu an semender tankı kendisi :D

mailto:/hphotos-ak-ash4/405474_337121469651216_100000600979024_1243876_483015798_n.jpg
mailto:/hphotos-ak-ash4/405909_349823528381010_100000600979024_1283746_826008624_n.jpg

gazoz' Alıntı:
Dikdörtgende sürekli aynı yöne yüzdükleri için sorun oluyor deniliyor forumda :/

olsaydı benimkilerde olurdu herhalde :) merak etme onlar kafalarına göre yüzüyor illa bi yöne yüzcekleri yok yani

Pekii, öyle yaparım bana fiyatta yardımcı olun şimdi,"günde 5tl alan kumbarasına koyan gariban melisa kaç ayda yeni bir akvaryum alabilir?"yardım bekliyorum ^^

Geri