Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sıfırdan akvaryum kurmak istiyorum

Cvp: Sıfırdan akvaryum kurmak istiyorum

15 günde alabilirsin akvaryumunu :D

Sen 1 ayda 105 TL çıkarıyosun maşallah :D bende biriktiriyim bari para hep babadan istenmez ayıp :p

melisa sen dış filtrede acele etme şuanda sen sadece iç filtre al

Bende öyle planlıyorum, ayrıca ebeveynlerim günde 3tlye de düşürebilir,yani duruma göre değişir:),ama ben her zamanki gibi kendi paramla alacağım akvaryumu :D

:D bak hiç birseyde acele etme araştır ucuzunu bul öyle al ben 70 cm 26 cm 37 cm derinlikteki akvaryumu 50 tl ye aldım mesela ama çok araştırdım

Ebeveymlere karşı savaş açalım babam bana günde 5 TL Veriyor yüzüne tip tip bakınca beğenmediysen alabilirim diyor :D düşünün artık biz öğrenciler ne hale geldik. :D

:D eylem planlamalıyız Emre,her şeyi tek tek araştıracağım zaten öğrenci parası var elimde onuda sokağa atmayayım :)

:D konu nerden nereye geldi :D isyan burdan başlıcak herhalde allah dan ben staj yapıyorumda maaşım var :d

Isıtıcı Atman 27tl 100w
Filtre iç filtre almayın şelale filtre alın Atman hf 400
Akvaryum benim şuanki akvaryumum 64 litre 45 tl ye aldım
filtreyi kesinlikle iç filtre almayın şuan bende şelale filtre var kaç aydır su değiştirmedim akvaryum pırıl pırıl iç filtre kullanırsanız piliği toplar toplamasınada sadece piliği tutma ve akvaryumun suyunu çevirme görevi görür şelale ise akvaryumdan suyu çeker su dışındaki haznesinden suyu geçirerek süngerinde hapsedip temiz suyu akvaryuma geri verir ısıtıcı ise en az atman almanızı öneririm çünkü roxin ısıtıcılar hemen ya patlıyor ya kırılıyor forumda aratırsanız görürsünüz bende şuan roxin çelik ısıtıcı var 25 tl ye almıştım sanırım çelik olduğu için bu sorunlar yok.

Açlık grevi yapalım sopalarla ailemize pskilolojik çökertme yaşatalım !! bizde genciz hakkımız var söke söke alırız :D :D :D

emre sen bence fazla ses çıkarma :D 200 litre 50 litre 52 litre akvaryumlarını unutma :D sonra baban seni akvaryumlarla beraber kapıya koymasın

Ahahhahaha :D hayır o değilde babam zaten yeter dedi benden bişe daha istersen kaplumbağalarını eline verir seni kovarım dedi :D bende sustum kendim biriktiriyorum ihtiyaç dışında sana para yok dedi zaten :D günlük 5 TL Beğenmezsem almazmışım peeh niye beğenmeyim :D para paradır :p ^^

:D vaybe öğrencilik işte :D bende dış filtrelerimi babama aldırmıştım 2 tane :D içinde malzemeler kötü olmuş bu sene ben değiştirdim malzemeleri :D

Öğrencilik dimi baba parası yiyiyoruz malesef ben elimden geldiğince kendim biriktiriyorumda baba biraz katkı yapmazsa olmuyor :p ^^

yani benim için akvaryum kurarken en lazım olan şeyler
1. Isıtıcı
2.Kuru Alan Isıtıcısı Ve Kuru Alan
3.UV Lamba ( Güneşlendirmek İmkanın Varsa Gerek Yok )
4. Filtre ( Akvaryumu Haftada 1 temizleme İmkanın Varsa Gerek Yok

EMRE1991' Alıntı:
gazoz' Alıntı:
kare alınca daha rahat yüzüyorlar diye biliyordum :eek:

ben dikdörtgen kullanıyorum orda da daha iyi yüzüyorlar ve derinlik olarak da çok iyi oluyor

Dikdörtgenle derinliğin bir alakaslı yoktur.Derinlik yukseklikle alakalıdır.Dediğiniz şey daha geniş bir akvaryum oldugu için yuzme alanı geniştir.

1-Akvaryum olarak kare öneririm.=30 tl gibi bir fiyata alabilirsiniz istediginiz litreye göre.
2-Isıtıcı Roxin-Rs Electrical 100w = 20tl
3-Atman HF-400 veya Dolphin H-300 = 40-30 tl (şelale filtre öneririm kesinlikle,modifiye yapılabilir)
4-Kuru alan sizin zevkinize kalmış

Vallahi, şu anda bir ısıtıcıyla akvaryumun derdindeyim,filtrenin çok fazla acelesi yok ama bakalım duruma göre,güzel bir kare veya dikdörtgen bulursam alırım,bulamazsam kendim yaptırırım,daha ucuza gelmesi için... Kaça kaç ölçülerde yaptırırsam daha iyi olur ? :/

Benim gibi yap 60 litrelik akvaryumu 2 el aldım 30 tl ısitıcı 20 tl 12 tlye atman jet filtre aldim 600 debili. :)

Nerede bulabilirim ki 2.el akvaryumu,aslına bakılırsa 2.el bana mantıklı geliyor ama bulamıyorum ki :/

gazoz' Alıntı:
Nerede bulabilirim ki 2.el akvaryumu,aslına bakılırsa 2.el bana mantıklı geliyor ama bulamıyorum ki :/

benim var kaplumbağa akvaryumum hatta kaplumbağalarla beraber bile satabilirim

Geri