Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sonunda Bizimkiler :)

Cvp: Sonunda Bizimkiler :)

:) alışsınlarda 10 tane parmak var feda olsun :p :)

Îlk saglam ısırığı yediğin zaman konusalim :D Ayrıca sen bu haline şükret bence ne guzel hemen alıstilar çok huysuzlar var :)

tamam biraz daha büyüsünler daha 3.6cm (Yaramaz) ve 3.4 cm (Şaşkın) :) ona zaten şaşırdım cem abi emre abide diyor iyi alıştılar diye silis kumu cıkartıp yerıne ufak taslardan nazar boncugu seklınde olanlardan doldurcam nazara gelmeyelim :)

Masallah dedik :) silis kuma dokunma icine birtane nazar boncuga at yeter ;) bizimkindede var birtane.

şakasına dedim =) pek inandığım bişi değilde bakalm denk gelırse alır atarım :)

40 W bulamadıysan mecbur 60 W ampul al. 15 W olan iyi ısı vermez. üşüyeceğine gözü kamaşsın. zaten gözlerinde siyah çizgi var o ışığın etkisini azaltır. oda boşsa göz kapaklarını da kapıyorlar.

bıtane gosterdı adam dedı bunlar var ddı smdı kac wattı hatırlamıyormda sarı ısık fln dedı. kuru alanda uyumuyorlar abı tabı ben gece uyurken cıkmıyorlarsa yarından sonra geceyıde denetleyeblırım gozlemlerım :) suankı ısık ay ısıgı gıbı vuruyor abı rahatsız flnda etmıyor ztn Şaşkın rampanın altında uyuyor oraya tutunup hava alıyor o sekılde Yaramaz da her zmnkı gıbı fıltresınde :)

cem' Alıntı:
ele almaya bağlı olarak hayvan su yüzeyine çıkmak istemez. kuma gömülme uyuma amaçlı ışıktan korunma. benimkilerde bu olmadı. dalgıç florasanı gece açık bıraktığım zamanlarda ya bitki arkasına yada mango kökü altına kafalarını sokup uyurlardı. gece lambasına geçince bu durum ortadan kalktı. buldukları yerde uyuyorlar.

emre dün seninle konuştuğumda dişçideydim. kaplumbağaları aldığım kuzenin çalıştığı yerde, ona kaplumbağaları veren dişçide oradaydı. kaplumbağaları almayı düşünüyor. yeni çocuğu olmuş. yeni doğan bebekler için kaplumbağa bakmak zararlıymış dedi. o yüzden verdim. akvaryum ve ekipmanı varmış. birşey değil bende alıştım sıpalara. bir müddet daha bendeler.

Alıştığını farkettim :) 3 numara 4 numara dediğinde onları benimsediğini düşünmüştüm biraz. Düzenede girdiler bildiğim kadarıyla.

15 w ısı vermeyeceği için daha güçlü ampıl gerekecek. Zaten suda uyuyorlarsa ışık kuru alana değile odaya verilmeli. Hayvan yanılıp çıkarsa üşür.

5 gün içerisinde 1 mm boy atmıslar sanrm :)Yaramaz 3.7 cm olms Şaşkında 3.5 cm :)
Yaramazı bgn elıme aldm ılk kez cok fena tırmalıyor bırde sanrm agzını acıp ısırmaya calısıyor :)
bırde Yaramaz ın tırmakları cok buyuk bu yasta bellı olmaz blıyorm fakat erkek olma olasılıgı nedır.

10 parmak erken gidecek desene :) Bir şey söyleyebilmek için Fotograf isterler benden söylemesi :) Ama daha küçükler ya hu :D

:D:D hormonlu benımkıler sanırım :D:D:D
sanırım erken gıdecek :D:D
kucukler zatende Şaşkın tırmalamıyor o kdr Yaramaz bıldıgın eşelıyor :D:D

10 cm'lik kabuk boyuna ulaşana ve cinsel gelişim tamamlanana kadar belli olmaz. dişi dersin erkek çıkar erkek dersin dişi.

10 cm den önceki her yorum sadece tahmin. Kesin olmadan tahminde bulunmamızı istersen kuyruğunun resmini anüs gözükecek ve toplamamış şekilde çekmelisin.
Ben 9 cm olduğunda bu dişi tırnak kısa, kuyruk küçük dediğimde hayvan anda gelişti. Şaştım kaldım.

yk ztn blyrm abi de ıkısı arasında oyle bır fark var en azından farklı cınsıyete sahıpler desek bıle mutlu olurum :D

İnşallah ayrı cinsiyette çıkar.

Benim ilk iki hayvanım res ve ikiside erkek çıktı. 15 cm olduklarında erişkin bir dişi bulmam gerekecek. Bundan da aralarında dişi için anlaşmazlık olursa diye çekiniyorum. Artık karar aşamasında durumu tekrar değerlendiririm.

abi bakarsın benımkıler dişi olursa degısırız :D:D bır erkek senden bır dişi benden :D

Üstteki Yaramaz :) Kabuğunda bir anormallik varmı abi plakalar sanki cokmu belli değişiğime geldi biraz.

mailto:/1j/7/v8h72.jpg

burda da ikisi ayrı yollarına devam etme kararı aldılar :)

Sağdaki Yaramaz Soldaki Şaşkın :)

mailto:/1j/7/v8h99.jpg

Çok güzeller ya ^^ şu minik halleri inanılmaz şeker:rolleyes: büyüdükçe bildiğin canavar oluyorlar :ashamed0006:

Maşallah

sağol :) aynen öyle geceleri izliyorum şebekliklerini :) eğlence oluyor :)

Şafak, artık kız alma verme yaparken başlık olarak bir uvb ampul veririm :)

Kabuklar çok güzel durumda. Kaşınmaları için mango kökün var mı? Aşağıda işaretlediğim gibi olan ve olacak ayrılmaya yüz tutmuş plakaları kaşınarak atabilirler. Sen tabiki hiç müdahale etme.

mailto:/img585/8650/0udm.jpg

abı sağdaki Yaramaz. Soldaki Şaşkın o genelde mango da kasınıyor debelenıyorda Yaramaz ı gormedım mangoda ama ben bakmazken belkı gıdıyordur. Var tabi abi mango hem altında bosluk var gecme kısmı. Bırde ust tarafındada bır dallanma gıbı var onun altına gırıyor Şaşkın orda debelenıyor :)
hahaha :D aynen abi bi uv lamba ısterız kızımıza :)

Geri