Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamın kabuğu yumuşadı

Akkor flamanlı ampul yada halojen ampul alacaksiniz. Mandalli masa lambasina takarak kullanin ama iyi sabitleyin suya düşmesin. Masa lambasinin destekledigi Watt a kadar alin lambayi. Geneli40W ampule kadar destekler.

Sudan çıkınca üşütmüştür. Isitma lambası alın.
Kalamarı bir mama kabında versem daha iyi olur sanırım diğer türlü suya karışma ihtimali var . Artakua ve tropical alacağım yani. Günde hangisinden ne kadar vermeliyim? Stresli olduğum için tam olarak anlayamadım

Artakua yerine sera raffy p de alabilirsiniz. Benim kullandığım yemler:
Sera Raffy P
Tetra Reptomin
Tropical Biorept W
Ahm Gammarus
Tropical Axolotl

Yavrularda esnek yapıda olması normaldir. Gözü kapalı olan resim son resim ise bir miktar eksiklik söz konusu.

Kullandığınız vitamin nedir? Markası ve içeriğinin resmini atabilir misiniz? Deviti ona göre yazayım.

Gentagutu sabah akşam 10-15 saniye arayla her iki gözünede ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin. Ayrıca günde bir defa ağzına da 1 damla damlatın.

Reptominin normali iridir. Hayvana uygun değildir. O halde tropical biorept supreme young yemi alın.

Atakan petshopa bakın. Cimri ve akakçede kıyaslayın hesaplı olanı alın. Nette hem taze hem ucuza alırsınız. Tropical axothl yemi önerecektim ama 250 tl olmuş. Bir de dajana gammarus sticks yemi alın. Bu yemler yeterli.

Cinsiyet 10 cm kabuk boyuna doğru belli olur.

Kabuk pislik bağladıysa suyun kirliliğindendir temiz tutun emsal sıcaklıkta su ile değişin.

Kum olarak vitasand pro78 marka sarı silis kum yada 1 mm çapında dere kumu alın.

Yavrularda esnek yapıda olması normaldir. Gözü kapalı olan resim son resim ise bir miktar eksiklik söz konusu.

Kullandığınız vitamin nedir? Markası ve içeriğinin resmini atabilir misiniz? Deviti ona göre yazayım.

Gentagutu sabah akşam 10-15 saniye arayla her iki gözünede ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin. Ayrıca günde bir defa ağzına da 1 damla damlatın.

Reptominin normali iridir. Hayvana uygun değildir. O halde tropical biorept supreme young yemi alın.

Atakan petshopa bakın. Cimri ve akakçede kıyaslayın hesaplı olanı alın. Nette hem taze hem ucuza alırsınız. Tropical axothl yemi önerecektim ama 250 tl olmuş. Bir de dajana gammarus sticks yemi alın. Bu yemler yeterli.

Kabuk pislik bağladıysa suyun kirliliğindendir temiz tutun emsal sıcaklıkta su ile değişin.

Kum olarak vitasand pro78 marka sarı silis kum yada 1 mm çapında dere kumu alın.
Deepfix fishtavit kullandım suyuna petshop verdi. Ağzına herhangi bir damla kullanmadım şuana kadar.
Ağzına damlatın dediğiniz devit mi yoksa göz damlası mı?

Deepfix fishtavit kullandım suyuna petshop verdi. Ağzına herhangi bir damla kullanmadım şuana kadar.
Ağzına damlatın dediğiniz devit mi yoksa göz damlası mı?
Bu olmaz. Fotoğrafını attığım deepfix reptivit alın. Kalamar kemiğine yemi buladıktan sonra direkt ağzına verin suya az karışıyor böylece ama ufak parçalar halinde verin boğazına takılmasın. Artakua yeme 1 damla vitamin damlatın sonra kalamar kemiğine bulayıp ağzına verin. Tropicali direkt olduğu gibi verin.

Bu olmaz. Fotoğrafını attığım deepfix reptivit alın. Kalamar kemiğine yemi buladıktan sonra direkt ağzına verin suya az karışıyor böylece ama ufak parçalar halinde verin boğazına takılmasın. Artakua yeme 1 damla vitamin damlatın sonra kalamar kemiğine bulayıp ağzına verin. Tropicali direkt olduğu gibi verin.
Teşekkür ederim. Çok hareketsiz çoğu zaman uyuyor çok korkuyorum inşallah iyi olur. Anlık bu şekilde şuan. Başındaki beyazlık yeni çıktı ne olabilir?

Ekli dosyalar

• IMG_9828.jpeg
    IMG_9828.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 18
Şuanlık elimde ilk attığım yem var. Onu kalamara bulayıp versem olur mu? Karides kurusu kendisi . Bir de deepfixi dajana gammarus sticke mi damlatayım yoksa elimdeki karides yemine mi. Diğer yeme ulaşmam şuanlık zor.

Son düzenleme:

Deepfix reptivit
Dajana gammarus
Gentagut
Devit
Bu dördünü sipariş verdim ilaçları gidip alacağım.
Teyit etmek için tekrar soruyorum kusura bakmayın.
Reptiviti elimdeki karides yemine mi damlatıp vereceğim yoksa stick yem gelince ona mı damlatayım?
Kalamarı nasıl kullanabilirim?

Deepfix reptivit
Dajana gammarus
Gentagut
Devit
Bu dördünü sipariş verdim ilaçları gidip alacağım.
Teyit etmek için tekrar soruyorum kusura bakmayın.
Reptiviti elimdeki karides yemine mi damlatıp vereceğim yoksa stick yem gelince ona mı damlatayım?
Kalamarı nasıl kullanabilirim?
Gammarusunuz yokmu?

Bu yem sizde hali hazırda var ise bu gammarus.

Ekli dosyalar

• E3EEC8A4-6537-4A27-9584-7803F4E10EC2.jpeg
    E3EEC8A4-6537-4A27-9584-7803F4E10EC2.jpeg
    405.7 KB · Görüntüleme: 6
Geri