Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamın kabuğu yumuşadı

Mürekkep kemiğine gerek yok Devit uyguluyoruz.

Lamba 12 saat yanacak. 07:00-19:00 arası.

Gözleri sağlam mı? Rahat açabiliyor mu?
Gözlerinde bir sıkıntı yok
Genelde uyuyor zaten alt kısmı iyice yumuşamış.
Elimden geleni yapıyorum
Dün ve bugün yemek yediğini görmedim

Vitamine devam edin. Ağızdan gentagut önermiş miydim?

Vitamine devam edin. Ağızdan gentagut önermiş miydim?
Evet onu nasıl kullanacağımı bilmiyorum
Bugün ağızına ruj sürer gibi devit sürdüm
Dün de kabuğuna devit sürmüştüm
Repitiviti yeme damlattım ancak yemedi
Gentagutu ne zaman nasıl kullanabilirim?

Reptiviti de aynı şekilde uygulayın ama devitle aynı anda değil. 2 gün sonra bakalım değişiklik yoksa gentaguta başlarız.

Dostum sanırım öldü
Nasıl anlayabilirim?
Suya koydum sıfır hareket yan yatıyor
Ayaklarına kafasına dokununca hiçbir belirti yok
Boynu sarkıyor

Ekli dosyalar

• IMG_9895.jpeg
    IMG_9895.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hayvanın arka bacak oyuğunda inip kalkma var mı? Kaplumbağanın kafasını aynaya yaklaştırın ve biraz bekleyin eğer buhulanma oluyorsa hâlâ nefes alıyordur. Eğer olmuyorsa 24 saat kuru alanda bekletin yine herhangi bir tepki vermiyorsa ölmüş olabilir.

Maalesef ölmüş
suda da yan battı zaten
Boynu ayakları aşağıya sarkıyordu
Küçük dostum gitti. Cem beye ve diğer herkese verdikleri bilgiler için teşekkür ederim

Gözler kapanmıyorsa ölmüştür. Başınız sağolsun.

Durumunu hızlıca belirleyemedik. Öyle olsa direk gentagut ile başlar belki ömrünü uzatabilme şansı yakalardık. Bu son zamanlarda gelen yoğun mesajlar yüzünden dağıldım. Biraz daha dikkat edebilseydim. Farkına varabilirdim. Kemik erimesine yoğunlaştık. Bu gözden kaçtı. Üzüldüm. Kusura bakmayın.

Gözler kapanmıyorsa ölmüştür. Başınız sağolsun.

Durumunu hızlıca belirleyemedik. Öyle olsa direk gentagut ile başlar belki ömrünü uzatabilme şansı yakalardık. Bu son zamanlarda gelen yoğun mesajlar yüzünden dağıldım. Biraz daha dikkat edebilseydim. Farkına varabilirdim. Kemik erimesine yoğunlaştık. Bu gözden kaçtı. Üzüldüm. Kusura bakmayın.
Çok teşekkür ederim.
Ne demek siz elinizden geldiğince hatta daha fazlaca yardım ettiniz.
Artık acı çekmiyor minik tosbağam.
Minik kaplumbağalarınızı benim yerime de sevin

• Beğen
Tepkiler: cem
Geri