Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamın kabuğu yumuşadı

Bazen yiyor bazen yemiyor
Deviti ilk hafta 2 günde bir damla sonraki iki hafta üç günde bir dediniz.
Kabuktaki kireci nasıl geçirebilirim peki?
Reptivit geldi bugün sera raffyp de geldi.
Yeme damlatıp mı vereceğim nasıl olacak?
Vitamini raffy p ye damlatıp verebilirsiniz.

Yoğun bir kireç yok. 10 günde bir kabuğunu peçete ile kurutup 1 damla devit sürdükten sonra 20-25 dakika kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. Bu yeterli bir miktar kabuktan da emilim yaptığı için fazla yükleme yapmayalım. Fazla D vitamini de azı kadar zararlı.

RaffyP yeme vitamini 1 damla damlatın bu yemi ilk yem olarak verin.

Sabahları raffy P akşamları gammarus olsun.

Sadece ilk yeme bir damla. Günlük kafa hacmi kadar.

Sadece ilk yeme bir damla. Günlük kafa hacmi kadar.
Bir de bugün sırtına deviti sürdüm.
Normalde çarşamba günü ağzına damlatmam gerekiyor dediğiniz gibi iki günde bir demiştiniz
Ağzına damlatayım mı bugün sürdüğüm halde?

Damlatın. Kabuğa 10 günde bir süreceksiniz zararı olmaz.

En geç 21:00'de uyumalı. Bulunduğu ortamın ışığını kapayın. Loş bir ışık olsun. Sokak lambası ışığı olur. Oda lambası açıkken uyumazlar. Tan yeri ağarmasıyla uyandıkları için uykularını iyi almalılar. Yoksa hayvan hırçın olur. Sağlıklı gelişim göstermez.

En geç 21:00'de uyumalı. Bulunduğu ortamın ışığını kapayın. Loş bir ışık olsun. Sokak lambası ışığı olur. Oda lambası açıkken uyumazlar. Tan yeri ağarmasıyla uyandıkları için uykularını iyi almalılar. Yoksa hayvan hırçın olur. Sağlıklı gelişim göstermez.
Tamam öyle yapacağım.
Ağzını açmadığı için sizin dediğiniz gibi ruj sürer gibi 10-15 saniye arayla iki damla damlatıyorum.
Haşlanmış yumurtanı nbeyazı ve kıyma da deneyeceğim
Bugün yem yediğini pek görmedim o yüzden bunları deneyeceğim
Kalsiyum için gaga taşı okudum uygun olur mu elimde var uygunsa onu da verebilirim

Şuanlık normal lambası var ısı lambası henüz kargoda
Onu kaçtan kaça kadar açık tutmalıyım? Kalıcı bir saat döngüsü yapayım ki o da alışsın diye soruyorum

Şuanda bu şekilde

Ekli dosyalar

• IMG_9885.jpeg
    IMG_9885.jpeg
    806.5 KB · Görüntüleme: 14
Şuanlık normal lambası var ısı lambası henüz kargoda
Onu kaçtan kaça kadar açık tutmalıyım? Kalıcı bir saat döngüsü yapayım ki o da alışsın diye soruyorum
Aldığım lamba 42W halojen ampul bunu kuru alana ne kadar mesafede yerleştirmeliyim ve dik mi olmalı?
Ayrıca kuru alanın derecesini ölçeceğim nasıl ölçebilirim direk dereceyi koysam olur mu?

kuru alan 32 derece olacak.

Isıyı ölçmek içinde kuru alan üzerine dereceyi yatırıyoruz yarım saat sonraki ölçümde 32 derece olduğu nokta uygun mesafedir.

Mürekkep kemiğine gerek yok Devit uyguluyoruz.

Lamba 12 saat yanacak. 07:00-19:00 arası.

Gözleri sağlam mı? Rahat açabiliyor mu?

Geri