Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağası Bakmaya Başlayanlar İçin Kapsamlı Bir Özet

Cvp: Su Kaplumbağası Bakmaya Başlayanlar İçin Kapsamlı Bir Özet

onu çöpe atacaksın elinde koyabileceğin bir leğen veya kap varsa ona geçir. su derinliği biraz olsun ilk başlangıç için ısıtıcı, ısıtıcı lamba ve kuru alan şart bunu iyi yıkadıktan sonra koyabileceğin bir taştan yapabilirsin. sonraki aşamada filtrede lazım olacak. hayırlı olsun.

snmr17' Alıntı:
Merhabalar bende yeni 2 tane bebek kaplumbağa aldım malesef biliçsiz olduğum için ölüm kabında aldım bilmiyordum böyle olduğunu ve şuan maddi durumum yetersiz akvaryum almak için ne kadar süre bakarsam sağlıkları tehlikeye girmez 1 ay mı 2 ay mı ne sürede ? diğer sorum aldığım yerden kabuk sertleştirici verdiler ve yavru oldukları için kullanmam gerektiğini söylediler ama okuduğumkadarıyla zararlı kullanmayın diyorlar ne yapmam lazım ?

Eğer imkanın varsa nasıl aldıysan aynı şekilde geri götür ve uygun bir dille akvaryum ortamı oluşturduktan sonra gelip alacağını söyle. Bu yapacağın en doğru hareket olacaktır. Çünkü havalar şu sıra çok değişken. Kolaylıkla 1 - 2 hafta içinde hastalanabilirler. Gerekli ekipmanlara sahip paludaryum (akvaryum) ortamını sağla (buraları biraz eşeleyince nelere sahip olman gerektiğini göreceksin). Ardından tekrar gidip kaplumbağaları sahiplen.

Eğer böyle bir imkanın yoksa, Cem Bey'in dediği şekilde kısa bir süre idare edebilirsin. Ama bu geçici durum kaplumbağan için hücre hapsi gibi olacak yinede; bilgin olsun.

Şu başlığa göz atmanda da yarar var;

mailto:/forum/Konu-kalem-kalem-su-kaplumbagasi-masraflari.html

tebrikler :))) çok gzl yazmışsınız

<p>güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık</p>

Geri