Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sunsun Dış Filtre

abi carbon daha gelmediği için şöyle bir dizilim yaptım.

Sünger>elyaf>zeolit>elyaf>elyaf>elyaf

abi iç filtreyi çıkartıyorum akvaryumdan nasıl olsa dış filtre var.

cem abi seramik olarak bu uygun mudur?

Ekli dosyalar

• 1697575069933.png
    1697575069933.png
    685.5 KB · Görüntüleme: 7
abi bulanıklık neredeyse geçti. hani kum yüzünden bulanıklık olduğunda filtreyi temizliyorduk ya, benimde temizlememe gerek varmı?

Cem abi bu emiş borusuna hep deriler yapışmış. Bunlar kendiliğinden gidermi?

Cem abi bu emiş borusuna hep deriler yapışmış. Bunlar kendiliğinden gidermi?

O seramik olur. Sinterlenmiş model. Bunlar kiri de emer.

Filtreyi temizlemeye gerek yok. Bu bulanıklık kum tozu değil.

Derilerin bir kısmı gider bir kısmı yapışıp kalır.

Çalışmaya başladıktan sonra akvaryum ile aynı hizada olabilir. Bu ufak filtre. Dış filtreler gibi güçlü motora sahip değil.

Nasıl yani abi? İnce olur ama hazneye tam otursun mu? İçinden çıkan elyaf öyleydi.

İçinden çıkanı kullanma poşettekinden boşluk kalmayacak şekilde kat kat koy.

Aktif karbonu koymak için boruları filtreden çıkartıyordum. Birden su şarıl şarıl yere akmaya başladı. En son aklıma emiş borusunu sudan çıkarmak geldi. Parkeler hep su oldu. Birde bu çıktı.

Son düzenleme:
Cem abi ufak bir iki parça karbon suya düştü kaplumbağada havada kaptı yedi. Birşey olurmu?

Aktif karbonu koymadan önce suya tuttum tozu falan gitsin diye öyle koydum

Birşey olmaz ufaksa çıkarır. Tamam o kadar yıkama yeter.

Filtre boruları önemli dikkat edilmeli ekstra vantuz sağlamlaştırılmalı yoksa bütün su odaya akar.

Abi hazır açmışken zeoliti biraz azalttım.

Abi ben suya tuttuğumda siyahlık gidene kadar yıkadım. Çok mu yıkadım?

Cem abi akvaryumu ışıklandırmak istiyorum. Beyaz ışık olsun. Önereceğin bir marka varmı?

Zeoliti iyice kurut sonra poşette sakla.

Stick karbon suya fazla salınım vermez.

Kaplumbağalar fazla ışığı sevmez. Gündüz ısıtma ışığı gece ısıtma uykuya geçme arası 6 W dalgıç florasan yakarız bu yeterli. Sonra sabaha kadar ışık yoksa loş ışık veren led gece lambası sensörlü tercih sebebi.

Geri