Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

süper ısıtıcı lamba

Abi ben resmini çekip atarım şimdide uyanır yarın hallederim bu arada abi jbl tortil tablet sipariş verdim başka önerin varmı

çektim abi atıyorum şimdi

Cvp: süper ısıtıcı lamba

mineral yemi yediğine göre vitamin alıyor demektir. ama bulabilir veya denk gelirsen iştah kaybına karşı sera reptilin vitamin veya jbl aqua vitamin alabilirsin. o kadar zaruri değil bu yüzden başka marka vitamin alma bunlar en iyileridir. durumuna göre bakarız.

alisarp ortam bu şuan. cem abinin dediği yemlerden sipariş verdim bide jbl pro baby nasıl onuda söyliyimmi

mailto:/20140302_022554.jpg

Pro Baby raffy P ile ayni icerik raffy P varsa gerek yok
Ortamı göremiyorum cok iyi mobilden yazıyorum suan

aytekin ısıtıcının kablo kısmını kum altına alman çok iyi olmuş, iyi akıl etmişsin. özellikle kablo tarafına takılıyorlar. hayvanın üstüne çıkabileceği kadar büyüklükte bir taş varsa şimdi durduğu yere koy üstüne çıksın. tamamen kuru yerde dursun. lambayı da üstüne tutarsın ısınır. bu sayede suyu bir miktar daha yükseltebilirsin.

probaby'ye gerek yok. diğer yemi ufalıyarak verirsin. su değişimleri öncesi ısıtıcının fişini çekip soğumasını bekle. yedikçe yemleri teker teker ufalayıp suya atarsın.

tabi abi öyle yaparım. DÜn gece bu vaziyette akşam 5 den falan hep böyle uyudu bi ara dedim acaba bişeymi oldu sonra kafasını hafif sola çekince içim rahat etti yani dün gece mükemmel bir uyku çekti. sabah uyandığımda kıpır kıpırdı raffy p deki mineralleri çay tabağında ezdim devit3 mürekkep balığı kemği ile harmanladım böyle birbirlerine yapıştırlar ama ayrılardı attım önüne hapur hupur götürdü kerata :D ikimizde çok mutluyuz bi süre daha böyle devam edelim :)

önerileriniz için gerçekten çok sağolun çok suda yoruluyordu şimdi bi süre kendini toparlasın

abi taş arıyorum şuanda bi aşağı inip bakmam lazım

bide bişey danışcam abi diğeri önceden böyle dğeildide şimdi ben ayağa kalkim mesela en ufak hareketimde kendini lap diye suya atıyo güneşlenirken falan. hemen dibe yüzmeye başlıyor korkuyo sebebi ne olabilir. kötü falanda hiç davranmadımki neden stres yaptı acaba

hayvanlar ufak ve tek olduğunda tedirgenleşir. bu normal diğeri de geldiğinde sakinleşir. bulacağın taş hayvanın boyutu kadar olsa yeter pürüzsüz olsun yeterki.

Aytekin o durum sürekli öyle olacak :) yıllardır bakan arkadaşların kaplumbağaları bile ani hareketlerde onlardan kaçar çekinir, kendini su içerisinde güvende hissettiği için hemen suya atlar. Zaman ver onlara biraz daha yavrular :D

Suya konulacak taşlar önce kaynatılmalı, aman ihmal etme.

Geri