Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tarihi geçmiş yem ve yeni yem

Can Göçer

Platin 4 Üye
Deep fix yeminin skt tarihi dünmüş zaten biliyodum ama aklımdan çıkmış bugün de verdim herhangi bir sorunu olur mu dışkısı siyahtı bide kumda ki siyah şeyleri yediği için mi yoksa yem yüzünden mi siyah bilmiyorum bi zararı olur mu hayvana?

Şimdi bir de hangi yemi alayım bizim burda ki petshopta yem var tetra reptomin ama baby değil sanırım hayvanın kabuk boyu 5 santim falan Tetra reptomin mi alayım yoksa başka bir şey mi şuan ek olarak ahm mix yem var cevaplarsanız sevinirim.

Deep fix yeminin skt tarihi dünmüş zaten biliyodum ama aklımdan çıkmış bugün de verdim herhangi bir sorunu olur mu dışkısı siyahtı bide kumda ki siyah şeyleri yediği için mi yoksa yem yüzünden mi siyah bilmiyorum bi zararı olur mu hayvana?

Şimdi bir de hangi yemi alayım bizim burda ki petshopta yem var tetra reptomin ama baby değil sanırım hayvanın kabuk boyu 5 santim falan Tetra reptomin mi alayım yoksa başka bir şey mi şuan ek olarak ahm mix yem var cevaplarsanız sevinirim.
Tetra reptomin baby bulamıyorum internette

Sıfır yeni aldığım tetra 100 watt ısıtıcı geldi filtrenin karşısına su çıkışının önüne yatay konumlandırdım 28 e ayarladım iki adet dereceyle 2 farklı uzak noktadan ilk ölçümü yaptım su sanırım 26-27 civarıydı solda ki derece 28 oldu sağda ki derece 27 sabit ısıtıcı 10 dakika çalıştı durdu sanırım sorunsuz Adana'da yaşıyorum hava zaten hala sıcak su sıcaklığı en fazla 26 ya düşmüştü geçenlerde o günde yağmur falan yağmıştı diye şuanlık böyle yapmam gereken düzeltmen gereken başka bir şey var mı yem hakkında önerinizi bekliyorum @cem

Ekli dosyalar

• IMG-20230918-WA0002.jpeg
    IMG-20230918-WA0002.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 19
Dışkı tam siyah mı yoksa siyaha çalan herhangi bir renk mi? Kumdaki siyah şeyler karbon mu yani kömür?

Yem tazeliğini koruyor kokusu burun yakmıyor ve sertleşmemişse kullanın.

Normal reptominde olur ama kırıp ufak parça haline getirmek lazım.

Tropical axolotl yemde alabilirsiniz.

Yeterli sirkülasyon var ise su her bölgede eşit ısıya gelecektir. Isıtıcıda bir sıkıntı yok. 1 derecelik fark sıkıntı yaratmaz.

Dışkı tam siyah mı yoksa siyaha çalan herhangi bir renk mi? Kumdaki siyah şeyler karbon mu yani kömür?

Yeterli sirkülasyon var ise su her bölgede eşit ısıya gelecektir. Isıtıcıda bir sıkıntı yok. 1 derecelik fark sıkıntı yaratmaz.
Dışkısını gece gördüm fenerle baktığım için siyah gelmiş olabilir gözüme ama simsiyah gibiydi sanki kumun içinde ki kömür mü bilmiyorum kum diye aldım ama hep siyah şeyleri yiyo kumun içindeki sarı kumu yediğini görmedim belki onuda yiyordur bir de tam olarak bir kaç sefer gördüm dışkıladığını onun dışında görmüyorum sirkülasyon su içinde güzel iki ayrı derece ile bakıyorum zaten yem biraz kokuyor ben değiştirsem daha iyi olacak tetra reptomin ya da tropikal axolotl alayım

Kum böyle abi arada bir kumu hafif hafif karıştırıyorum toz varsa kalksın diye filtreyi de günde bir kere yıkıyom su berraklaştı çok iyi hatta

Ekli dosyalar

• IMG_20230918_145417.jpg
    IMG_20230918_145417.jpg
    416.2 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230918_145335.jpg
    11.6 MB · Görüntüleme: 8

Yem geldi

Ekli dosyalar

• 16950440809315419055605970586471.jpg
    16950440809315419055605970586471.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
  • 16950440809315419055605970586471.jpg
    16950440809315419055605970586471.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
  • 16950440933823673304514498782890.jpg
    16950440933823673304514498782890.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 11
Siliste aynı bant üstünden taşıdıkları için tek tük siyah olur bunlar dışkıya renk anlamında etki etmez.

Yem tamam ileri tarihli. Tetra tarih anlamında çok iyidir.

Filtreyi her gün yıkamana gerek yok. Tak çıkar kırarsın. Hazne deliklerinden kir gözüküyorsa o zaman temizle. Haftada iki yada 1 defa gibi.

Siliste aynı bant üstünden taşıdıkları için tek tük siyah olur bunlar dışkıya renk anlamında etki etmez.

Yem tamam ileri tarihli. Tetra tarih anlamında çok iyidir.

Filtreyi her gün yıkamana gerek yok. Tak çıkar kırarsın. Hazne deliklerinden kir gözüküyorsa o zaman temizle. Haftada iki yada 1 defa gibi.
Abi su ısısı 27 dereceye düşmüş ama sanırım ısıtıcı çalışmamış 26 dereceye düşünce mi çalışır acaba

Bak bakalım. Devreye girdiği noktayı yakalarsan haber ver.

Bu iki sebepten olur ya kalibrasyon hatalıdır yada yeterince sirkülasyon yoktur ısıyı yayamaz. Bulunduğu bölge sıcak olduğu için devreye girmez derece tarafı soğuk kalır.

Bak bakalım. Devreye girdiği noktayı yakalarsan haber ver.

Bu iki sebepten olur ya kalibrasyon hatalıdır yada yeterince sirkülasyon yoktur ısıyı yayamaz. Bulunduğu bölge sıcak olduğu için devreye girmez derece tarafı soğuk kalır.
Abi sirkülasyon yeterli su direkt filtreden çıkıp ısıtıcıya vuruyor zaten bi derecem 27 gösteriyor diğeri 27-5 ısıtıcı da 28 e ayarlı bide burda havalar hala çok sıcak ondan devreye girmiyor olabilir

Su sıcak olsa dereceler 28 derece üstü gösterir. Tam ve yatay olarak batırdın değil mi? Üst kısmı su dışında olmayacak. Tetra ht değil mi bu?

Isı yarım derece düştüğünde devreye girmesi lazım. Az birşey artırıp deneyebilirsin. Ama 27 derecede makul bir ısı sorun oluşturmaz. Aralıkta Adana'ya gelip terlediğimi bilirim.

Isı yarım derece düştüğünde devreye girmesi lazım. Az birşey artırıp deneyebilirsin. Ama 27 derecede makul bir ısı sorun oluşturmaz. Aralıkta Adana'ya gelip terlediğimi bilirim.
Yani bence de şuan pek önemsemiyorum çok soğuk olmadığı için

Cem abi su 27 derece gösteriyordu sabah baktığımda ısıtıcı 28 e ayarlıydı ama çalışmamış sanırım bende 29 a aldım şuan çalışıyor ısıtıcı sorunlu mu anlamadım sıfır aldım pazartesi günü hepsi buradadan niye böyle yaptı ki şimdi

Cem abi su 27 derece gösteriyordu sabah baktığımda ısıtıcı 28 e ayarlıydı ama çalışmamış sanırım bende 29 a aldım şuan çalışıyor ısıtıcı sorunlu mu anlamadım sıfır aldım pazartesi günü hepsi buradadan niye böyle yaptı ki şimdi
Kalibrasyon hatası olabilir mi 29 a ayarladım 5 dk çalıştı ve durdu bi derecem 28 gösteriyor diğeri 27.5

Geri