Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tarihi geçmiş yem ve yeni yem

Olur. Hayvan ufak daha. Sağa sola bakın diyeceğim. Gelecek aynı hesaba.

Akakçe ve cimri üstünden bakın daha ucuza gelir. Yedekli alacaksınız.

@Can Göçer kanka akvaryumun arka fonunu nerden aldın? birde ölçüyü kendimiz belirleyebiliyor muyuz?
Aga ben burdan bizim burdan 50 cm uzunlukta 40 cm yüksekte aldım 20 TL'ye aldım şuan ben diğer tarafını kullanıyorum arka fonun bak ekliyorum resmi böyle daha güzel oldu filtre ve ısıtıcı yok gibi.

Bir de dün köye gitmiştim zeytin toplamak için şans eseri çalışırken bulduğum şeye bakın türü sanırım Akdeniz bukalemunu çok güzeldi gördüğüm en güzel hayvan olabilir yani ilk başta yavruyu buldum elime aldım resim falan çektim aşırı hoşuma gitti aslında şeytan aklıma girdi alıp eve götürmek istedim ama hem esaret altında yaşayamaz hemde nesli tükenme tehlikesi var o yüzden geri bıraktım sonra bir iki ağaç sonra da sanırım annesini buldum kocamandı hayatımda gördüğüm en inanılmaz hayvandı resimleri ekliyorum onlara da bak.

Ekli dosyalar

• IMG_20231005_110732.jpg
    7.3 MB · Görüntüleme: 3
  • IMG_20231006_103722.jpg
    IMG_20231006_103722.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 4
  • IMG-20231006-WA0019.jpeg
    IMG-20231006-WA0019.jpeg
    954.9 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20231006_103852.jpg
    IMG_20231006_103852.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 4
Bunlar bayağı bir ısı veriyor. Mesafeyi iyi ayarlamak lazım yoksa hayvanı pişirir.
@cem @efeyilmazz şimdi bu bende ki 70 watt lamba çok ısı veriyor ben bunu illa tepeden mi kullanmam lazım kuru alanın tam karşısına rampaya doğru koysam ne olur yani karşıdan vurucak ya da nasıl bi çözüm bulabilirim bir de kuru alanın üstü açık yani hayvana fazla ısı ne gibi bir zarar verebilir bir de su kaybından mı ölür çünkü lamba çok iyi ısıtıyor ve yurtdışında falan bu tip lamba kullandıklarını gördüm bi alternatif önerebilir misiniz bana?

Aga ben burdan bizim burdan 50 cm uzunlukta 40 cm yüksekte aldım 20 TL'ye aldım şuan ben diğer tarafını kullanıyorum arka fonun bak ekliyorum resmi böyle daha güzel oldu filtre ve ısıtıcı yok gibi.
Baya güzel olmuş. bende şu ısıtıcı ile uğraşmaktan bıktım artık tetra ht 100w alıcam. birde exo terra turtle bank. benim kuru alan akvaryuma silikonlu olduğu için çıkarıp yıkayamıyorum rampanın altı kir bağladı. onu çıkardıktan sonra turtle bank i kullanmaya başlayacağım. hem su yüksekliğini istediğim kadar arttırabilirim. su yüksekliğini 40cm yapmayı düşünüyorum. birde arka fon aldımmı tamamdır. Arka fonu neyle yapıştırdın?
Bir de dün köye gitmiştim zeytin toplamak için şans eseri çalışırken bulduğum şeye bakın türü sanırım Akdeniz bukalemunu çok güzeldi gördüğüm en güzel hayvan olabilir yani ilk başta yavruyu buldum elime aldım resim falan çektim aşırı hoşuma gitti aslında şeytan aklıma girdi alıp eve götürmek istedim ama hem esaret altında yaşayamaz hemde nesli tükenme tehlikesi var o yüzden geri bıraktım sonra bir iki ağaç sonra da sanırım annesini buldum kocamandı hayatımda gördüğüm en inanılmaz hayvandı resimleri ekliyorum onlara da bak.
ilk defa görüyorum böyle bir türü. bencede almayarak iyi yapmışsın.

@cem @efeyilmazz şimdi bu bende ki 70 watt lamba çok ısı veriyor ben bunu illa tepeden mi kullanmam lazım kuru alanın tam karşısına rampaya doğru koysam ne olur yani karşıdan vurucak ya da nasıl bi çözüm bulabilirim bir de kuru alanın üstü açık yani hayvana fazla ısı ne gibi bir zarar verebilir bir de su kaybından mı ölür çünkü lamba çok iyi ısıtıyor ve yurtdışında falan bu tip lamba kullandıklarını gördüm bi alternatif önerebilir misiniz bana?
Isı doğrudan kabuğa geldiği taktirde her şekilde konumlandırabilirsin.

Baya güzel olmuş. bende şu ısıtıcı ile uğraşmaktan bıktım artık tetra ht 100w alıcam. birde exo terra turtle bank. benim kuru alan akvaryuma silikonlu olduğu için çıkarıp yıkayamıyorum rampanın altı kir bağladı. onu çıkardıktan sonra turtle bank i kullanmaya başlayacağım. hem su yüksekliğini istediğim kadar arttırabilirim. su yüksekliğini 40cm yapmayı düşünüyorum. birde arka fon aldımmı tamamdır. Arka fonu neyle yapıştırdın?

Vay be ilk defa görüyorum böyle birşey. bencede almayarak iyi yapmışsın.
Arka fonu özel olarak bir şeyle yapıştırmana gerek yok zaten yapman gereken tam eşit şekilde arka cama eşit bir şekilde kes fonu sonra cama su sık fısfısla sonra da yapıştır fonu kredi kartı gibi bir şeyle cetvelde olur yavaş yavaş havasını al umarım anlatabildim düzleştiricen yani sen düzleştirince su kenarlardan hava ile çıkıcak böylelikle yapışmış gibi olacak ama tavsiyem açık renkli fonlar biraz sıkıntı hava kabarcığı olunca çok göze batıyor ben o yüzden siyah tarafı yaptım söküp şuan çok daha iyi.

ısıtıcı olarak aquel kullanıyorum geçen pazardan bu yana akvaryuma koyduğumdan beri su sabit bi kere düştüğünü görmedim bence kaliteli biraz daha deneyimlemem lazım ama anca o zaman öneririm insanlara.

Isı doğrudan kabuğa vurduğu taktirde her şekilde konumlandırabilirsin.
Benim akvaryumu ve kuru alanı biliyon zaten bende ki ampulde bir önceki sayfada var 70 watt çok iyi ısıtan bi ampul ama direkt eski ampul gibi takıp aynı şekilde koyunca fena ısıtıyor bildiğin 40-45 derecelere çıkıyor şöyle düşündüm kuru alana ışık vuracak ama bir kısmı olur mu acaba öyle ya da volta diye bir kullanıcı arkadaş vardı kaplumbağası sürekli ısıtıcıyı oynatıyordu onun ısı lambası tahtadan bir şeye takılıydı ondan yapsam mesafeyi ayarlayıp nasıl olur acaba?

Benim akvaryumu ve kuru alanı biliyon zaten bende ki ampulde bir önceki sayfada var 70 watt çok iyi ısıtan bi ampul ama direkt eski ampul gibi takıp aynı şekilde koyunca fena ısıtıyor bildiğin 40-45 derecelere çıkıyor şöyle düşündüm kuru alana ışık vuracak ama bir kısmı olur mu acaba öyle ya da volta diye bir kullanıcı arkadaş vardı kaplumbağası sürekli ısıtıcıyı oynatıyordu onun ısı lambası tahtadan bir şeye takılıydı ondan yapsam mesafeyi ayarlayıp nasıl olur acaba?
40-45 derece çok fazla o lambayı kullanmamanı tavsiye ederim. ampul ucu ile kuru alan tabanı arası kaç cm ölçebilir misin? ona göre ampul önereyim.

40-45 derece çok fazla o lambayı kullanmamanı tavsiye ederim. ampul ucu ile kuru alan tabanı arası kaç cm ölçebilir misin? ona göre güçte ampul önereyim.
Şuan benim tospik uyuyor yarın ölçer yazarım ama internetten araştırdığımda adamlar bende ki ampulu satıyorlar kaplumbağa için bu ampulüm düşük watt olanı var ama duy tipi çok değişik e27 değil o da

Şuan benim tospik uyuyor yarın ölçer yazarım ama internetten araştırdığımda adamlar bende ki ampulu satıyorlar kaplumbağa için bu ampulüm düşük watt olanı var ama duy tipi çok değişik e27 değil o da
Bence o ampul yerine halojen ampul kullan. hem uygun ısıyı da yakalamış olursun.

ilk defa görüyorum böyle bir türü. bencede almayarak iyi yapmışsın.
Turtle bank sıkıntı hiç bulaşma bence belli bi süre taşıyor hayvanı bir süre sonra hayvanı taşıyamadığı için suya batıyor onun yerine bence benim gibi bir şey yapabilirsin ben normalde pleksi lehvadan yapmak istiyordum cam gibi olan varya hafif ama o baya pahalı tutuyordu saklama kabıda iyi işimi gördü tek korkum deprem deprem olursa hayvanı nasıl alıp kaçıcam dışarı Adana'da yaşıyorum.

Turtle bank sıkıntı hiç bulaşma bence belli bi süre taşıyor hayvanı bir süre sonra hayvanı taşıyamadığı için suya batıyor onun yerine bence benim gibi bir şey yapabilirsin ben normalde pleksi lehvadan yapmak istiyordum cam gibi olan varya hafif ama o baya pahalı tutuyordu saklama kabıda iyi işimi gördü tek korkum deprem deprem olursa hayvanı nasıl alıp kaçıcam dışarı Adana'da yaşıyorum.
Unutmadan bir sorum var bayadır sorucam unutuyorum akvaryuma bambu koysam ne olur bi zararı olur mu?

Turtle bank sıkıntı hiç bulaşma bence belli bi süre taşıyor hayvanı bir süre sonra hayvanı taşıyamadığı için suya batıyor
Bir videoda görmüştüm. Yaklaşık 15cm kabuk boyundaki kaplumbağayı taşıyordu. Hayvanı taşıyamadığı vakit köşelerinden çiftli ısıtıcı vantuzu ile sabitlerim.

Bu hayvanlar ferah ortamı severler. Birşey koymana gerek yok. Zaten arka fon yeterince doğallık veriyor.
Bir de ben sadece sarı silis zorunlu sanıyordum bilseydim beyaz alırdım beyaz önermemelerinin sebebi kiri çok gösterir diyeymiş forumda öyle okudum ama sarı daha iyi oldu şuan 10 kilo kadar fazladan kum var yakında akvaryumu büyütmeyi düşünüyorum zaten

Geri