Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Taş yutmuş olmasından şüpheleniyorum

Aslı Hanım umarım tamamen iyileşir .. Okuduklarıma sevindim gerçekten siz arkadaşınıza söyleyin foruma gelip okusun biraz konuları zaten kendisi akvaryum kumaya yönelecektir :) umarım oda sizin gibi bu işe özveri gösterir

Bu kadar çabuk toparlaması çok şaşırtıcı. Umarım böyle devam edip iştahıda açılır.

Bu arada seyahatte mesafe kısada olsa uzunda olsa hem kap hem havlu mevsim ayırt etmeksizin kuru olmalı Ali Sarp. Kırışık şekilde koyulmalıki rahatça arasına, altına girsin. Nemli havlu burnuna gelirse nefes almayı engeller ve soğumada cabası.

Bu forumun,ozellille bu konu ve su kaplumbagasi bakim klavuzunun kisayollarini ozellikle verdim.

Birden hastalanip,1.5 gune yakin olu gibi olup birden iyilesmesi bana da ilginc geldi.

Umarim anlik (tas yutma ve yuttysa da tamamen cikarma) gibi birseydir ve tamamen bitmistir.

Daha ufacik kaplus yazik =( Buyuk olsa belki cok daha kolay atlatirdi.

Simdi soracagim bakayim bugun nasilmis,napmislar..

Siz ilgilenin Aslı Hanım çünkü arkadaşınız en kötü kısmı göremedi o yüzden iyiymiş diyip geçmesin

Pıtırcık iyiymis coksukur. Bence de o goremedigi icin tahmin edemez.Hatta abarttigim bile dusunulebilir.
Akvaryum konusunda kararli ama.Zaten akvaryumu alirsa ekipmanlari illaki dizer.

Cvp: Taş yutmuş olmasından şüpheleniyorum

İyi olmasına sevindim. Hayvan muhtemelen bir şey yuttu ve boğazını zorladı. Geçmiş olsun.
Umarım kısa zamanda ölüm kabından kurtulur.

Cvp: RE: Taş yutmuş olmasından şüpheleniyorum

asliaral' Alıntı:
Pıtırcık iyiymis coksukur. Bence de o goremedigi icin tahmin edemez.Hatta abarttigim bile dusunulebilir.
Akvaryum konusunda kararli ama.Zaten akvaryumu alirsa ekipmanlari illaki dizer.

Aslı Hanım arkadaşınız ekipman almadan önce muhakkak danışsın foruma herşeyin doğrusunu göstermeye çalışalım iyileştiğine sevindim ama yinede sizin baktığınız gibi 2 gün daha bakılması şart ve akvaryum siz başının etini yemeye devam edin arkadaşınızın :)

=)))))) cok sagol Agustos. Bu uzucu mevzu bittigine gore ben kendi kaplumbagama donebilirim artik =) Bir haftadir burnundan soluyor.Siparis ettigim buyuk plastik kap gelince kuru alan yapacagim,gecici.Bugun de tavsiye edilen 2 ana yemden Tetra Reptomin (500luk)siparisi verdim.Bir anda yapacak butcem yok,bari ufak ufak elime para gectikce birseyler alayim dedim.

Cvp: Taş yutmuş olmasından şüpheleniyorum

En iyisi Aslı Hanım kendinizi ve bütçenizi sıkmadan ağır ağır yapılır herşey ama en önemlisi ısıtıcı ve kuru alan lambası bunlara biraz daha ağırlık verin bence

Su ısıtıcısı ve kuru alan lambasında malesef bu mevsimde tolerans olmuyor. Tam hastalık havaları. Isıtma lambasında yazında tolerans olmaz. Sebebi işlevinden ötürü sudan sıcak bir bölge olması gerektiği.

Şu an eldeki yemler nedir? Reptomin haricinde. Tam hatırlamıyorum.

Vital var mı?

Msjiniza ana konudan cevap veriyorum simdi.O basligi okuyanlar da bilgilerden yararlanmis olur.

Geri