Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

Bir sorun daha var Hortumun ucu,genislemis sanirim. 2-3saattte bir damla akiyor Ama akma gibi degil de, elinle anlarsin

Denedim ama yine sonuc ayni Boyle kalsa mi?Yokda hortumun ucu uzun ve kessem mi?

Hortumun ucu yivlerden zaman içinde deforme olur maket bıçağı ile düzgün kesip yenile. Çokta zorlayarak sıkma plastik vanayı çatlatırsın.

Geçen gün musluk aparatının hortum giren kısmı hortumu geçirirken kırıldı. Hemen yenisini sipariş ettim. Velakin yeni nesil aparat göndermişler. New modeller ile plus yazan modellerde tüm aparatlar aynı olmasına rağmen filtre kapağına giren kasnak plusta farklı. Ben o musluklu kısmı söküp eski kasnağa taktım.

Eğer önceki nesil yani tetra ex new modele sahipseniz ve böyle kırılma yada kaçırmaya çözüm olmayacak bir iş olursa alırken arayıp plus model olmadığını belirtin. Yoksa son seri gönderiyorlar.

Haydiii... Allah'tan uydurmussun yine bir sekilde Ve iyi ki dedin,en son elimde kaliyordu nerdese,biliyorsun.Ayrica benim plus modelden haberim bile yok Insallah ilerde,aparat bulmamiz zorlasmaz

1 sene gibi oldu çıkalı. Burada kritize etmiştik. Bazı sıkıntılar giderilmiş diye. Ama nedir alan olmadığı için bilmiyoruz.

Adı tetra ex 1200 plus. Bir de 800 modeli çıktı.

Benim en sinir oldugum,sepet kismi
Zaten en ustteki tutmac kismini bastirirken kirdim Ancak ayrilmadi.Milimden az bir ramak kaldi.Oradan tutmuyorum zaten.

Sepetler oyle bir oturmali ki, filtre hic kapanmasin

Yoksa perisan oluyor insan.

Gotur tak agir, sonra su akitsin oda batsin ve sonra su aldigi icin daha da agir haliyle geri tasi, tekrar ac, tekrar kapat

Benim o yuzden 6 ay suren bacak agrim oldu.Mr.a kadar gittik vs vs

Zaten fitik da cikti.Bayan olarak bu is zor Ben kendim 58 kiloyum zaten Boyle isler icin, eve erkek lazim gercekten

Babam hayatta yapmaz, annem de fitik ameliyati olmus bir insan.

O tutamağı bende kırdım. Lehim ile eritip kaynatılıyor.

Sepetleri üstüste oturtup kovaya o şekilde bırakınca boşluk kalmıyor. Tek tek koyarsan tam oturmuyor.

Dış filtre dışarda ise bulaşık leğeni yada kova içine koy.

Bende yarım porsiyon azsın. Benden iki Aslı çıkar.

Haha =) Erkeklerde, yapili olmak iyi oluyor iste, boyle durumlarda.

En son etrafina plastik,musamba gibi birsey yaydim.Dolaba girecek ve filtre capindan da genis legen yok evde.

Daha once de demistin ama bir kez koyarken taak diye indi asagi yani sepetler birbiri birakti.Ama ikili sekilde bazen oluyor

Elyaflar ıslak olacak o ağırlıkla bıraktın mı iniyor. Tek tek koyarken borular eğiliyor. Sepetler tam oturmuyor. Üst üste dizince sepette yoğunluk olup olmadığını görüyorsun. Fazla şişkinse sepetler eğreti duruyor. Borular tam geçmeyince kaçak yapıyor.

Plus sepet sistemi belki daha sevimlidir.Aslinda diger markalari da denemek isterdim ama o zaman Tetra'yi epey uyguna almistim diye hatirliyorum

Zaman icerisinde bazi parçalarin kendisini birakmasi aslinda normal, bu metal aksamda bile olabiliyor metal yorgunluğu adi denilerek gerçi iyi yapılan bakım tutumla bunu bir nebze geciktirmekte mümkün ama elinde sonunda bu parçaların kırılması bozulması kaçınılmaz, cem bey in tavsiyesiyle tetranin 800luk plus modelini elemiştim kendisine teşekkür ederim, ara ara anadolu petin perakende satış yapan yerine uğruyorum orda çalışan arkadaş plus modellerde farkın su kaçağı yapan kısımlarda yapılan iyileştirmeler olduğundan bahsetmişti sepet sistemi veya öteki kısimlarında olan bir değişiklikten bahsetmedi. Su kaçak ihtimaline karşı yine saklama kabına yerleştirme bir alternatif olabilir boyca uzun kare tipte olan 30-40 litrelik bir kap iş görür, ön filtre yaptığım jebo 225 dış filtreye çok güvenmediğimden öle kullaniyorum ben aklım onda kalmıyor :)

Simdi hakkini yemeyeyim, kafa contasinin degismesi disinda, musluk vb kacagim olmadi Tetra 1200 New benimki de

Benim filtrenin kapak kısmındaki aparatın oturduğu tırnaklarda kırıldı. Dolayısıyla mandal kilitleme sistemi de iptal. Aparatı mandallarla oynamadan söküp takıyorum. Kapağa oturan iki conta su kaçağını önlüyor. Motor sessiz çalışıyor hortumlar geniş jbl hortum fırçası ile içindeki kiri temizleyip çıkarıyorum ona lafım yok ama tamamen illet bir filtre. Jbl filtreye baktığımda sistem ve filtrasyon daha randımanlı, güzel ama pahalı. Tetranın fiyat düşüklüğü ise bu sıkıntılara bağlı şikayetler.

Eheim classic leri güzel yapan sepet derdi olmaması su alttan girip malzemeden geçerek çıkıyor. Uygun ölçüde kullandığında daha fazla malzemede koyabiliyorsun ama bununda boruları tırt.

Tetrada sepeti boşalt yıka uygun ölçüde malzeme doldur fazla geldi biraz çıkar, sepeti yerleştir uğraştırıyor.

Valla şuan jbl takili pis-temiz suyu ayiran parça 10 günde anca geldi, kovayi kapatan mandallardan biri dizime çarpip direk çikti ( gerçi direk taktim sorun olmadi ) debi olarak hesapta 900 luk ama eheim in 750 liğinden pek bir farki yok acikcasi.sepet hacmi bakimindan bi yarim litre kadar fark icin değer mi onu zaman göstericek. Jbl in tutma yeri çok iyi düşünülmüş ecco pro da en çabuk kırılan yerinin sapi olmasi da traji komik :))

Cem bey aynen katiliyorum classic konusunda. Uygun fiyata classic 250 bulsaydim ön filtreyi ondan yapicaktim, ama mümkün olmadi :) 2. eline 0 iyla ayni fiyati isteyeni var resmen :)))

Tutamak hepsinde problem içi su dolu iken yanlardan tutup taşımak gerekiyor.

Yüksek debi sirkülasyon açısında iyi ama filtre malzemelerinde debinin az olması suyun yavaş geçerek randımanlı filtrasyon yapmasını sağlıyor. Bu da işin ironisi.

Cvp: RE: tetra ex 1200 dış filtre kapaktan su kaçırmaya çözüm

berrakerkin' Alıntı:
Simdi hakkini yemeyeyim, kafa contasinin degismesi disinda, musluk vb kacagim olmadi Tetra 1200 New benimki de

Berrak hanım, daha önce akvaryumunuzda temizliği 6 ay kadar sürede bir yaptığınızı söylemiştiniz. Tankınız ve kullandığınız ekipmanlardan bahsedermisiniz. Bende aylarca dokunmayıp, sadece yem vereceğim bir tank kurmak istiyorum. Birde, dışkıları nasıl temizliyorsunuz? Dip çekimi yapıyormusunuz? Teşekkürler.

Evet, ben de Tetra'nın sapını tutarken huylanıyorum. Yukarı tam kalkmıyor bir yere. Mandallı bölüme baskı yapıyor.

Tankım 250 litre ve akvaryum içinde rampası uzanan, akvaryum üzeri kuru alan. Burada bir konu açmıştım, akvaryum tanıtımlarında. Tetra ex 1200 dış filtre,Jbl 200 watt ısıtıcı,1 ısıtma 1 uvb lambası. Bir de lambalar için zamanlayıcı kullanıyordum ancak uyku saatlerimin düzensizliğinden, geçen Ramazan ayından beri onu iptal ettim.Manuel müdahale ediyorum.

Dip çekim aleti aldım ama su değişim/filtre temizleme zamanı dışında hiç kullanmıyorum. Dışkıları, balık kepçesiyle günlük alıyordum.Ama maalesef son gelen 3. kaplumbağam dışkı yiyor ve ben fileyi alana kadar hallediyor..

mailto:/forum/konu-tonton-umun-yeni-yuvasi-100x50x50-boyutlu-akvaryumum.html

Yorumlarda, maaliyetler de var

Aslinda jblin 1900 lüğü bavul gibi tekerlekliymiş kullanim bakimindan iyi düşünülmüş bir detay :) Cem bey haklisiniz o yüzden debinin hacmi en az 3 en çok da 5 kez çevirmesi tavsiye ediliyor, pek katılmisam da yaygın bi şekilde dillendirilen bişi, ben daha çok filtre bir kez çevirsin akvaryumu ama temizliği tam yapsın taraftarıyım açıkçası biraz da canlı yükümüzde sonuç olarak belli, evet baliklara oranla daha çok pisliyolar ama bizim baktığımız hacimlerde onlarca balık besliyor millet böyle bakınca da bizde ki yük daha az oluyor gibi.

Tekerlek cok mantikli gercekten.Yada yaslilar, belinden rahatsizlar vb icin bu isleri yapacak teknik elemanlar yetistirsinler =)

Geri