Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tosbiklerime alışveris listesi

tosbik57

Bordo Bereli
Arkadaşlar ben para biriktirmeye basladım :) yazın sonuna doğru ekipmanlarım tam olcak fakat akvaryum litresi kac olsun isiticı filtre gibi ekipmanları nası alıyım ve toplam maliyeti kac olur _?? Bana bir liste şeklinde fiyatlariyla beraber yazarsaniz cok mutlu olurum iki kapluşum var 4-3 cm ler.

2 kapluşum var butce 60 70 tl ayirabilirim :t65y:

En son 100 tl ayirabilirim:)

Kaplumbaga basina 100 litre su hacmi olmali ( omurluk bir tank icin ) bir daha akvaryum degistirmemek icin bastan omurluk kurmanizi tavsiye ederim kuru alan icin bitakacaginiz boslugu da hesaplarsak 240 lt bir akvaryum uygun olur

Beni iki üc se ne idare etsin yeter ondan sonra zaten daha buyuk bir akvaryum alcam arkadaslar beni iki uc sene idere etcek bi liste yazin lütfen :)

Cvp: Tosbiklerime alışveris listesi

kaliteli malzemeler için miktar az bence

Soyle bir oneride bulunsam hem omurluk olur hemde fazla pahali olmaz 60.60.60 kup seklinde bir akvaryum yaptirsan (camciya yaptirabilirsin cok pahali olacagini sanmam ) 216 lt su hacmi olur
filtre olarak boyle bir sey alabilirsin bunu kullanmadim ama
mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=10123
isitici
mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=2787

İki üc sene idare etsin yeter sonra buyuk bir akvaryum yaptircam zaten similik kucuk olsun idare etsin :)

Karar senin ama sonra pisman olacaksin demedi deme :) cunku az masraf yapayim derken yeni akvaryuma gecmek icin tekrar buyuk bir masraf yapman gerekecek kendimden biliyorum bu yazdiklarimin da cok pahalit tutecegini sanmam en fazla 150 tlye kapatirsin

Cvp: RE: Tosbiklerime alışveris listesi

flora11' Alıntı:
Soyle bir oneride bulunsam hem omurluk olur hemde fazla pahali olmaz 60.60.60 kup seklinde bir akvaryum yaptirsan (camciya yaptirabilirsin cok pahali olacagini sanmam ) 216 lt su hacmi olur
filtre olarak boyle bir sey alabilirsin bunu kullanmadim ama
mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=10123
isitici
mailto:/urun_detay.aspx?kat=0&urn=2787
Cok tesekkür ederim bùyuk ihtimal bunları alirim saolun varolun
:t65y:

Rica ederim ama filtre olarak baska bir sey olabilir biraz daha bakayim daha uygun bir sey gorursem soylerim

Olur bende biraz arstiririm sorarim size iyimi diye :D

Olur bende biraz arstiririm sorarim size iyimi diye :D

Bu boyutlarda bir akvaryum icin en iyisi dis filtre aslinda ama filtre icin de bir 100 tl kadar ayirman gerekiyor oyle olursa

mailto:/evcil-hayvan-petshop/dis-filtre-kampanya-aqua-magic-tu01-dolu-84164397
bunun gibi kucuk capli diz fiktrelere yonelebilirsiniz eger butcenizi denklestirebilirseniz

fatih 2-3 sene için idare edilecek akvaryum 120lt'yi geçecek oranda olmalı. çünkü en aktif büyüme oranları bu zamanlar içinde ve alacağın akvaryumun eni en azından 40 cm olmalı. buna göre ekipmanlarda alacaksın. bu şekilde alıp sonra elinde patlamasındansa güzel ve yeterli bir akvaryum alıp tek seferde işi halledersen daha ekonomik olur. akvaryum konusunu halletmeden ekipman olayına girme.

Cem çok doğru söyledi. Akvaryumu almadan çöp bile alma bencede. Akvaryum boyutu, bütçe değişiklikleri gibi sebeplerle yapılan değişiklikler önceden alınan malzemelerin uygunsuzluğu ile karmakarışık bir hal alabilir. Akvaryum alındıktan yada yaptırıldıktan sonra ekipmanları almak daha kolay.

Bu arada 2 sene idare edecek 100-120 lt akvaryumun ekipmanları bu süre sonunda tümü daha büyük yer için alınacak büyük akvaryuma uymayacak ve tümünün tekrar alınması gerekecek. Buna hazırlıklı olup öyle hareket etmeli.

Yanlis anlasilma olmasin burada bahsettigimiz ekipmanlar onerdigim 60.60.60 akvaryum icin yazilmistir

Karar verdim büyuk 200 lt lik bir akvaryum alcam sonra ekipmanları kaiteli olandan alcam bunları yaz sonuna anca temin edbilirim :t65y:

Hacmi 240 lt gibi olsunki yukarıda bırakacağın boşlukla 200 lt hacmi elde edersin.

Isıtıcı 10tl filtre 15tl spot lamba 3tl kuru alanı ısıtmak için elektrikcilerde satılan,dış filtre 15tl geri kalanını da akvaryuma alırsın.10+15+3+15=43 60-43=17 tl akvaryum bütçe yi yükseltmelisin.60 tl den fazla yap.

Geri