Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ucuz mandallı lamba

Cvp: arkadaşlar ucuz lamba buldum.

uygunu yok. lamba, ampul, zamanlayıcı nelerden kaç tane istediğini söyle. elinde bunlardan hangisinden ne var.

Hiç biri yok.Sa olsun annem yüzünden nakliyatçıya vermiş.Onlarda kırmış.
Lamba, zamanlayıcıya gerek yok anneannem almış ondan alırım, lamba olsun kırmızısından ama.Yoksa beyaz siyah olması da fark etmez.

senin hayvanlar gece kuru alana çıkıyor mu ? bir de ampulün kırılma riski var onu belirteyim. sadece ampul lazımsa elektrikçileri dolaşıp bakman daha iyi. ama yine de istiyorum dersen uygun zamanda gidip bakayım.

Lamba derken ampül.

Abi aşk olsun çıkmaz olurlar mı hapsi üst üste hele Hayri Zilli nin tepesinden inmiyor.Yok abi sen al ben yanlış alabilirim.Sana güveniyorum abi.:w00t:^^:133::33::t65y:

Lambadan aldım, ama ampul ecolite olana devam ediyorum. Kuru alan ısısı alan olarak genişleyince benimkilerde yayılmaya başladı. Gerçi ancak cumberland olanı görüntüleyebildim. Belki bir lamba daha bile takarım :)
Büyük akvaryumun görüntüsu son haliyle bu şekilde.

mailto:/img19/1843/ilyd.jpg

mailto:/img11/7118/4p1n.jpg

hayvan konserde sahneye çıkmış gibi bütün spotlar üstüne çevrilmiş. starım yıldızım. bende de durum bu işte. vatandaşlar resmen solaryum kültürüyle yaşıyorlar. sosyete bunlar.

RE: arkadaşlar ucuz lamba buldum.

Tablette bakinca cok guzel gozukuyo.:-*
Emre abi cok guzel olmus.
Cem abiye katiliyorum.

Bir taraftanda ben flaşla resim çekiyorum. Hayvan iyice star havasına girmiştir :)
Zaten gölgeleri görünce bunların anca yettiği belli oluyor. Katta şu sol üstteki beyaz yerine de bu yeni lambadan takıp zemindeki ısıyı daha rahat yayabilirim. Kadıköy deki 3 lambayıda aldım. O beyaz olanıda gene ilave olarak ufakların durduğu akvaryuma takarım. Bu kış artık elektrik faturasını hiç görmek istemiyorum :)

böyle giderse dağıtım şirketi sana plaket verecek sayende kar ediyoruz diye. salon geniş zaten bir köşeye termik santral kurdun mu sadece sana değil, vatana millete faydan dokunur. :smile: şu rüzgar enerjisinin minyatürünü bulsam alıp takacam çatıya.

Sorma önceki yazdan kışa geçerken artan fatura ile elektrik idaresini aramıştım. Ne oldu yardımmı topladınız diye. Tüm kullanılan enerji vs hesaplandı ve sonraki ayda aynen devem edince tamam ısıtıcılar coştu dedim :) Zaten şu ara gene fatura artışı başladı. Dediğin gibi bende rüzgar paneli kurayım :)

Şu varki kuru alanın durumu çok güzel oldu. Daha geniş yer ısındı mı birkaçı bende de çıkmaya başladı.

Ben bir ara bahçeye ufak bir rüzgar paneli yapmaya niyetlendim ama proje kendini amorti etmedi :) iletde yasal düzenleme ile Almanyadaki gibi elektrik üretimi desteklenir ve fazla elektrik şebeye verilir ise Cem dediğin şey çok mantıklı. Almanyada saatler çift yönlü eve giren ve çıkan elektriği hesaplıyor bakiye kadar fatura ödüyorsun.

Emre o kuru alan için gayet normal lamba sayısı, ama aynen konser alanı hissiyatı vermiş :) Avrupa nın en pahalı elektriğini kullanmasaydık herşey daha kolay olabilirdi :)

Evet mecburen 3 ısıtıcı lamba kullanıyorum. 2 tane yakın lamba ile zeminin büyük bölümü ısınmış oluyor. Yaklaşık 32 derece ısıyı sağlıyorum. Yukarıdakiyüksek güçteki ampul olanda sağa sola kaçan olursa kuru alanın diğer taraflarını kısmen oda sıcaklığının üzerine çıkarıyor. Yani gölge bölümlerde 27-28 derece ısıda olup sudan daha soğuk kalmıyor. Eh görüntüde fena değil :)

bir de şu var akvaryumun bulunduğu odanın kapısı kapalı oldu mu içerisi biraz rutubetli fakat bayağı bir sıcak oluyor. dışardan geldiğim zaman yarım saat kadar oturup ısınıyorum. en azından doğalgazdan tasarruf ediyorum. şimdiye kadar kaloriferi yakmadım daha.

cari açığı bundan amorte ediyorum.:smile:

Benim durum daha ileri boyutta. Evde o kadar ısınmış su olunca daha uzun süre yüksek miktarda ısınma sağlıyorum. Geçen kış doğal gaz faturası yok denecek kadar azdı.

Konudan taşmadan şunu belirteyim, bu mandallı lamba çok iyi oldu.

adamın elinde 2 koli lamba vardı bugün son 4 taneyi aldım gene istersen getireyim dedi. dedim getir sen yine, arkadaşlara adres verdim gelip alırlar. yeşil ampulden son iki tane var.

Kadıköy dekide bitti, isterseniz getireyim dedi. Ama ben zaten yedeğimle aldım.
Bu taraftan isteyen olursa getirtir gönderirim.

Cvp: arkadaşlar ucuz mandallı lamba buldum.

benim gösterdiğim uv ampullere de uyumlu yani E27 duyludur. bu gösterdiğin E14 yani buji ampul dediğimiz ampullere göre. buna uymaz. eğer bu lambayı aldıysan kristal avizelerde kullanılan damla ampul deniyordu sanırım. buzlu camı olan modelleri var onlardan alıp takarsan ısıtıcı lamba niyetine kullanabilirsin.

Cvp: arkadaşlar ucuz mandallı lamba buldum.

Aytekin göksoy adlı üyemiz tarafından paylaşılan lamba:

arkadaşlar bugün ikeaya gittim aynı ürün gittigidiyorda 40 tl iken ikeada 25 tlydi 2 tane aldım 7b8499a6 max 60 w gücünde 2 taraflı kırılabiliyor ikeanın tertial masa lambası heleki büyük akvaryumu olanlar için güzel ürüne benziyor bakalım 7b8499a6 beğenirseniz internetten almayın ikeaya gidip alın boşa 15 tl bide kargo parası vermeyin 7b8499a6

mailto:/359kb5i.jpg

Geri