Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ulmo

februata

Altın 4 Üye
Bu bıcırık da benim Ulmo'm olmakta. Ulmo, suların efendisi manasına geliyor. Aslında bir benim bir de kardeşimin olmak üzere 2 kaplumbagamız varken benimki öldü ve suan tek kalan kaplumbagamıza birlikte en iyi şekilde bakmaya devam ediyoruz.suan 8 aydır benimle birlikte. muhtemelen 1 yasında ya da 1 yasına yakın bir dönemde oldugunu tahmin ediyorum. saglıklı gördügümüz için aldık , pet shop cinsiyetinin erkek oldugunu söylemişti.lakin henüz kesin bi tespitte bulunamayacagımız için emin deiliz : )

burada ilk aldıgım zamanki boyuyla aynı boyda olan kolyemin yanında göreceksiniz kendisini:
mailto:/2mds31y.jpgmailto:/28l3xnp.jpg

mailto:/16befjr.jpg[img]

burada da kendisini fotograf makineme yiyecek muamelesi yaparken cama yapıstıgı karelerden birinde göreceksiniz : )

[img]mailto:/243er9g.jpg

burada da kendisini fotograf makineme yiyecek muamelesi yaparken cama yapıstıgı karelerden birinde göreceksiniz : )

mailto:/243er9g.jpg

ama kaplumbağanın üreme zamanı 5 yada 6 yas o zmn daha rahat görürüz

benimki daha bebekken belli oldu bi dişi bi erkek yanına bi tane bebeklerden biraz daha büyük alsam 1 katı fln sorun olurmu

bana da erkekmiş gibi geliyor şimdiden kabuk şekilleri tırnağı ve kuyruguna bakınca : ) umarım 5 6 yasına kadar benimle olur da hep birlikte kesin bir cinsiyet tespiti yaparız :)

paludaryumumun yeni halini fotoğrafladım ,dün gece koyacaktım lakin kart okuyucumu ısrarla bulamıyorum : (

dişi olsun erkek olsun yeter ki sağlıklı olsun :)

ve paludaryumumun yeni düzeni.ilk düzenlediğimde cekmiştim, dezenfektanın maviliğinden anlaşılacagı üzere : ) gündüz biraz daha net cekebilirim sanırım, fikir için şimdilik bu yeterlidir diye düşünüyorum:

mailto:/wtgms4.jpg

bu da ulmo uyurken : ) böyle iki bacak havada, ön bacaklar içeriye cekilmiş bir uyuma stiline sahip kendisi. hep aynı şekilde uyur.lakin objektifin sesini uzaktan bile duysa gözünü acıp telaşla suya dalacak kadar da tilki uykusunda. o yüzden bu halini cok zor fotograflıyoruz.

mailto:/fx8ner.jpg

evet suan kabuk değiştiriyor ben de bugün yakından bakınca farkettim : ) teşekkürler : )

dişi mi erkek mi bi de karar verebilsek : P

diğer kaplumbağanın neden öldüğünü biliomusun acaba?

gerçektekten çok şeker galiba erkek kabuğundan belli oluyo arkadaşımın kaplumbağaları da bu boyutlarda galiba 1 yaşında seninki

o ısıtıcının aynısı bende var dereceli değil belli bir sıcaklıkta kalıyor kaplumbağaya özgü bi sıcaklıkmıdır acaba ?

ben bu ısıtıcıdan bahsettim ve bu gösterdiğim ısıtıcı dışardamı kalıyo içerdemi

evet o ısıtıcı, ısırıcıların hepsi birbirine benzer :) gayet dereceli

LEGENDGRL90' Alıntı:
buarda ergnliğe adım atıyo kapluşun çünkü kabuk değiştiriyo buda büyüdüğünü gösterir:)cok şirin gercekten:)
ama ergenlik dönemi 5-7 yaşları demişti aragorn adlı üye

Geri