Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

uva-uvb lamba

Seninkilerin güneşlenme zamanları aşağı yukarı belirlenmiş. Benimkiler bu konuda çok belirsiz.

Cvp: uva-uvb lamba

ikiden fazla olunca hepsi kendi alemine dalıyor. benim erkek olan 2 saatten az çıkıyor diğeri 4 saat kadar duruyor.

Bende çok az duranda var dediğin gibi daha fazla duranda. Bazen hiç çıkmayıp suda dinleniyorlar. İlginçler, çok farklı yaşıyorlar. Aslında motamot aynı harekette olmamaları daha keyifli. Kendine özgü hareketleri, yaşam şekilleri oluyor ve karakteristik davranışları renk katıyor.

haklısın, öylesi daha iyi. diğeri kuru alana çıktığında erkek olan genelde kumda arkeolojik kazıda bulunuyor. bazen kıymetli bir şey bulduğunda mideye indiriyor hemen.

Ben bu aksam bu lambadan siparis verecegim simdi benimkilerin kabugu da mi kahve olacak ben seviyordum boyle yesil yesil :(

Sırf bu lamba etken değil. Zamanla yeni kabuklarda kahverengiye dönme oluyor. Tabi uvb ampulün etkisiyle hafif siyah gölgelerde oluşur.

Evet bu uva-uvb lambadan ve bir tane daha kiskacli lamba siparis ettim birine uv lambayi birine de isitmak icin soft lambayi takacagim fakat size sormak.istedigim bir sey var yazin bu isitici.lamba fazla grlmez mi cunku hava 30-35 derece oluyor ?

Bence normal bir fiyat ama ben o 50 tl ile akvaryum bütün kurarım :)) Eğer ucuz birşey istersen devit-3 uvb lambanın az çok yerini tutar.

Ev içindeki sıcaklık o kadar olmadığına göre gene gerekli. Su ısıtıcısız en fazla 30 derece oldu geçen sene. Oda sıcaklığıda 30 üzeri olmaz bence. Aksi halde bizde duramayız. Su 30 dereceyi bulduğunda kuru alanı 33 altına düşürmemek en iyisi.

İpek, bu kıskaçlı lamba bildiğim kadrıyla 40 w güce kadardı. Ampul ve lamba uyumuna bu anlamda dikkat etmeyi unutma.

Bahar Yüce' Alıntı:
Bence normal bir fiyat ama ben o 50 tl ile akvaryum bütün kurarım :)) Eğer ucuz birşey istersen devit-3 uvb lambanın az çok yerini tutar.

Ama sürekli kullanımı önermem. Kısa bir süre idareten kullanıp uvb ampule geçmek gerekir.

Evet uvb zaten 23wat soft ampulu de 40wat alacagim yinede sagol uyardigin icin
sicaklik konusunda da haklisiniz bazen kafama boyle seyler takiliyor ben de sorma ihtiyaci hissediyorum saolun siz ve cem abi de het zaman yardima kosutorsunuz

Tabiki kafana takılanları her zaman sor İpek. Bazen ufak ayrıntılaraklımızı kurcalar durur. Zaten yazında kuru alan sudan birkaç derece fazla ancak bu şekilde olacak.
Her iki lambayı kullanan az sayıda insan var. Bunun için kaplumbağaların çok şanslı diyebilirim.

bir de dikkat edeceğin nokta namiba ampulün çanak içine uyumlu olması bazı lambaların çanağı dar oluyor ve yivi duya tam oturmadığı için ampul devreye girmiyor. deveboynu tipteki lambalar genel olarak kıskaçlılara nazaran geniş çanağa sahipler. bu açıdan biraz pahalıya gelecek ama elinde ampul ile lambaları denemek iyi olur. en azından modele bakıp onun aynısını netten alabilirsin. hayırlı olsun.

Bir arkadaş konunun ikinci sayfasında bu sorunu ortadan kaldıran mandallı lambayı belirtti allahtan. Bu açıdan çok iyi oldu. Bende olmadı bundan alırım Cem.

Bende de o lambadan var pek kaliteli bir sey degil ama fiyatina gore oldukca is goruyor

Sende ürünü denedin değil mi İpek? Sorunsuz çalışıyor mu?

Ben siparisi dun aksam verdigim icin daha elime ulasmadi buyuk ihtimalle yarin ulasir

Yanliz lambadan 1 tane kaldi almak isteyen varsa elini cabuk tutsun derim

Lambam elime ulasti taktim sorunsuz calisiyor simdilik fakat arkadasin da dedigi gibi huninin disina tasiyor bende aliminyum folyo sardim bir sey soracagim ben uv lambalsr sari isik veriyor saniyordum fakat bu beyaz ? benim acimdan sorun yok ama kaplumbagalari rahatsiz etmez mi

Geri