Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

UVB ampuller (exo terra, jbl, namiba) ve uygun mandallı lamba tanıtımı

Cvp: UVB ampuller (exo terra, jbl, namiba) ve uygun mandallı lamba tanıtımı

Mandallı lambayı internetten sipariş edince eve kargo gelince bak. Elinde e27 duylu evde kullandığın bir hazır ampulle hemen dene. Ben aldığım ve deneme fırsatım olmadığı için yedek olan baştan gitti. Belki zaman bulursam elektrikçiye götürür yaptırırım.

bu konu önemli ampul siparişi verdiğinizde lambayı hazır bekletin ve geldiğinde kargo elemanının beklemesini deneyeceğinizi söyleyin çalışmazsa onunda görmesini sağlayıp geri iade edin. tutanak tutturun. ama dediğim gibi lamba veya tavan lambalarından birine takmak için zaman kaybetmeyin elemanların vakti olmuyor hemen gitmek isteyecektir.

Arkadaşlar,
Bilmek isteyen için belirteyim. İçerenköy carrefour içindeki pet shop kaplumbağalara uygun exo terra uvb getirmiş.
mailto:/en/products/reptile_uvb100.php

Bunun düşük güçte olanı e27 duylu birçok mandallı lambaya uyuyor. Ancak fiyatları düşük güçtekinin 158 tl, yüksek güçtekinin 166 tl etiketliydi. Juen petteki jbl den dahi pahalı. Muhtemelen abd ürünü olduğu için nakliyat ücretide etki ediyordur. Bilginiz olsun diye paylaştım.

hakikaten iyi uçmuşlar. euro / dolar da coşunca durum kaçınılmaz olmuş. zor günler bizi bekliyor.

Evet fiyatlar her geçen gün artıyor. Uvb kaçınılmaz bir ekipman olmasa yada alternatifi olsa iyi ama çok fazla.

Exo terra uvb 5.0 LAMBADA 13W VEYA 26W farkı nedir?

26 W olanda ışınım enerjisi daha fazladır. etki alanı daha geniştir. bu sebeple diğerine göre daha uzağa konumlandırılır. hayvan çok büyük veya fazla kaplumbağa olması durumunda bu tercih edilmelidir.

13 w olanı zemine 17-18 cm mesafeden, 26 w olanı zemine 27-28 cm mesafeden konumlandırmak gerekiyor. Sebebini Cem yazmış.

Resimler gözükmüyor yardım :/

Resimler gözükmüyor yardım :/

Forumun yeniden programlanması sebebiyle eski resimlerin bir kısmı gitti. Buradaki de o durum. Bir de piyasada kalmayıp linki kapanan resimler var. Onlarda gözükmüyor.

Uv ampulde en uygun alınacak exo terra marka 13 ve 25-26 W uvb 100 yada 5.0 yazanlar bunlar uva ve uvb içerir ama ısıtmaz. Ek olarak ısıtıcı ampul lazım.

Exo Terra'nin sitesine bakiyorum. Simdi bizim hayvanlar, ilgili listede 2 yildiz kategorinde. 13 ve 26 watt'da 2 listeye bakiyorum. Ikisi de 30 santim mesafe gosteriyor ve 40 cm e dek etkili diyor.Demek ki lamba konumu,watta gore degismiyor. Ek olarak, yanindaki uva ve uvb cm2 li kisim var. Bu da yuzey olarak etkili oldugu alan diye dusunuyorum. Acaba dogru mu anladim? Biri 120-20 digeri 90-15 ve devit 3 seviyesinde 15 e 9 degerler. Ve bunlarin dusuk,yuksek olmasini neye gore tercih ediyoruz aciklamamislar.En sondaki 550 ve 340 olan degerler nedir onu da anlamadim?

mailto:/en/explore/uv_rating_index.php

mailto:/en/products/reptile_uvb100.php

Watta göre değişir. Aynı mesafede etki oranları farklıdır.

Lux yüzeye verdiği ışıma şiddettidir. Çöl hayvanlarında yüksek olması gerekir.

Benim yukseltme sansim yok ki, o zaman mandalli kullanamam zaten

O yuzden watti mi dusursem diye dusundum. 2 senedir bu mesafe var.Tabi Horoz kirilinca, altina kopuk koydum, mandali kullanmadigim icin

13 lugu alsam daha mi iyi kesitrmedim

Gerci elimde bir de yedek var 26

İstanbuldasın gidip değiştirebilirsin. O mesafe için 13 w kullanman lazım.

Neye gore ben 26 almisim ki zaten anlamadim. Yalniz mesafe ikisinde de 30 cm e denk geliyor,charti incelediysen.

Ona değil uvb uva oranlarının emsal değerlerinin yakın olduğu noktaya bakacaksın.

Cm2 yazan kisimlari demiyor musun?Ben onu yuzey genisligi olarak yorumluyorum

O etki alanı. Uva uvb esas alınacak.

Forumda uvb ampul icin ayri alan yokmus. Simdi farkettim.

Exo Terra Uvb100 disinda hangi alternatifler var yalnizca uvb icin? Tabi ki buyuk markalardan.

Namiba en iyisi ama Türkiyede yok. Jbl biraz pahalı. Sylvania nın ampul tipi Türkiye de var mı bilmiyorum.

Geri