Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

UVB lamba sorunu

10 cm kabuk boyuna kadar bekleyebilirsiniz. Yemlerden gerekli açığı kapar ama illa ki alayım derseniz. Gönderdiğiniz linkteki uygun. Uvb 100, 5.0 (%5 uvb) kullanıyoruz. Ben de 350'ye gördüm.

Hayvan daha ufak olduğu için kabuk kalın değildir. Işınım emilimi yapar. 3.0 oranda iş görür. Yalnız bu çin malı. Alındığı gibi bir hafta içinde de gidebilir uzun sürede dayanabilir. Orası şansa kalmış.

Namiba marka hariç (15. 000 saat ömrü var) ortalama aktif ömürleri 1-1,5 sene kadar daha sonra yarılanmaya başlıyor.

Bu ampulün linkini vereyim.

Yalnız bu ampuller ısı vermez yanında mutlaka ısıtma lambası olmalı. Isıtma 12 saat; uvb kuru alana çok çıktığı saatlerde 1-2 saat yakılsa yeterli.

Son düzenleme:
10 cm kabuk boyuna kadar bekleyebilirsiniz. Yemlerden gerekli açığı kapar ama illa ki alayım derseniz. Gönderdiğiniz linkteki uygun. Uvb 100, 5.0 (%5 uvb) kullanıyoruz. Ben de 350'ye gördüm.

Hayvan daha ufak olduğu için kabuk kalın değildir. Işınım emilimi yapar. 3.0 oranda iş görür. Yalnız bu çin malı. Alındığı gibi bir hafta içinde de gidebilir uzun sürede dayanabilir. Orası şansa kalmış.

Namiba marka hariç (15. 000 saat ömrü var) ortalama aktif ömürleri 1-1,5 sene kadar daha sonra yarılanmaya başlıyor.

Bu ampulün linkini vereyim.

Yalnız bu ampuller ısı vermez yanında mutlaka ısıtma lambası olmalı. Isıtma 12 saat; uvb kuru alana çok çıktığı saatlerde 1-2 saat yakılsa yeterli.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Beni anlamdığım tek bir şey var UVA mı almalıyım UVB Mİ UVB cok pahalı ama + 2 kaplumbağam var 3 cm kabuk boyları. ve ısıtıcı ampulu son bahar açmayayımı?

Uva metabolizmayı canlandırır. Uvb ise hayvanın vücudunda doğal olarak D vitaminini sentezlemesini sağlar.

Uva yerine daha hesaplı olan ısıtma lambasını kullanıyoruz. Uva ampuller pahalı olmakla birlikte dayanımı az olan ampuller. Çabuk patlıyorlar. Farkları uva radyasyon yaydığı için içine işliyor; ısıtma yani normal ampul yüzeysel ısıtıp kılcal damarlarla vücuduna yayıyor.

Hayvanlar ufak uv ampule şu aşamada gerek yok. İnce kabuk ve derileri olduğu için radyasyon daha fazla etkiler. 7-8 cm kabuk boyu itibariyle uv ampule başlarsın. Hatta 10 cm kabuk boyuna doğru da olabilir.

Isıtma ampul yeterli. Yaz kış hergün 12 saat yakıyoruz.

Geri