Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Vitasand marka silis kum

sn.sevindik

Gümüş 4 Üye
Merhabalar.

Başka bir konuda Emre bey ile bu konuyu konuştuk.

Ürünü juenpette buldum: mailto:/urun_detay.aspx?urn=13104&ad=vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm

Vitasand silis kum 0.7 mm doğru mudur ?

Mango kökü almaya gittiğimde silis kumda alacağım.
4 cm kum yüksekliği olsun istiyorum hesapladım 10 kilo yeterli.

Kumu 2 kez tuzlu sıcak su ile daha sonra 8 kezde sıcak su ile yıkayıp boş akvaryuma koymam gerekiyormuş. Akvaryumda oluşan bulanıklık en fazla 24 saatte geçecekmiş. Bu süre zarfında kaplumbağayı bulanık suya bırakmamın bir mahsuru olur mu ? Çünkü harici bir akvaryumum yok.

Cvp: Vitasand marka silis kum

Merhabalar.. Malesef bilgim sizin sorunuza cevap verebilecek seviyede değil. Fakat konular benzer olduğundan buradan bilgili arkadaşlara iletmek istedim , kusuruma bakmayın :ashamed0006:

mailto:/urun_detay.aspx?urn=12763&ad=vitasand-dogal-beyaz-akvaryum-kumu-800-gr-2-mm
ben silis kum bulamadım ama varmış. Fakat siparişi çoktan verdim iş işten geçti. Uygun mudur arkadaşlar :$

Bu ürün bitmişti, tekrar gelmesi iyi olmuş. Paketler 1kg dan azdır. Buna göre paket miktarını belirlemeyi unutmayın.

Bulanıklık toz sebebi ile olduğu için gözleri rahatsız eder.

@sn.sevindik Silis kum doğru ister size yetecek kadar paket alın ister başka siteden çuval tarzı toplu alın kaplumbağanızı bulanık suya koymayın hastalık kapabilir kumu gece boşaltın sabah olunca iyi bir filtre ise bulanıklık gider ben iç ve dış filtreyi çalıştırmıştım böylece bir gecede bulanıklık gitmişti kaplumbağayı plastik bir leğen gibi birşeye koyun ve ısıtıcıyı da koyun tabiki 15 saat bile olsa hiç sorun olmaz ama bulanık suya koymayın

@himura kenshin siparişi iptal edip yeni ve doğru sipariş verebilirsiniz

1 mm den iri kum almayın. Mümkünse doğal sarı en iyisi. Hele boyalı hiç almayın.

barış telefonla arayıp durumu bildir. geri iade ile yenisini isteyebilirsin. kargo geldiğinde iade edebilirsin. yalnız kargo ücretini ödersin.

umut bulanıklık süresini kısalmak için hayvanları önce eski akvaryum suyu ile bir kaba al. sonra kumları akvaryuma koyduktan sonra elinle iyice karıştır. sonra suyu maşrapa ile boşalt. sonra maşrapaya temiz su koyup akvaryuma oturt. sonradan ekleyeceğin suyu bu maşrapa içine su vuracak şekilde koy. belli bir noktaya gelince maşrapa havaya kalkıp yan dönecek. sonrasında sen yine döktüğün suyu maşrapaya çarptır. işin bittiğinde bulanıklık çok az olacak o arada yarım saat ile bir saat arası filtreyi çalıştır. sonrasında da hayvanları içine koy. bu şekilde zamandan kazanırsın.

elinde hortum varsa akvaryumun hacmine göre 1,5 veya 5 lt'lik pet şişeyi akvaryum ortasına oturttuktan sonra hortumu içine sokup doldurabilirsin yalnız bu şekilde soğuk su kullanacağın için suyun ısınma süresi olacak o da ayrı bir zaman kaybı yaratır.

Abi senin konu noldu vazmı geçtin yav :( (kuru alan)

cem' Alıntı:
barış telefonla arayıp durumu bildir. geri iade ile yenisini isteyebilirsin. kargo geldiğinde iade edebilirsin. yalnız kargo ücretini ödersin.

umut bulanıklık süresini kısalmak için hayvanları önce eski akvaryum suyu ile bir kaba al. sonra kumları akvaryuma koyduktan sonra elinle iyice karıştır. sonra suyu maşrapa ile boşalt. sonra maşrapaya temiz su koyup akvaryuma oturt. sonradan ekleyeceğin suyu bu maşrapa içine su vuracak şekilde koy. belli bir noktaya gelince maşrapa havaya kalkıp yan dönecek. sonrasında sen yine döktüğün suyu maşrapaya çarptır. işin bittiğinde bulanıklık çok az olacak o arada yarım saat ile bir saat arası filtreyi çalıştır. sonrasında da hayvanları içine koy. bu şekilde zamandan kazanırsın.

elinde hortum varsa akvaryumun hacmine göre 1,5 veya 5 lt'lik pet şişeyi akvaryum ortasına oturttuktan sonra hortumu içine sokup doldurabilirsin yalnız bu şekilde soğuk su kullanacağın için suyun ısınma süresi olacak o da ayrı bir zaman kaybı yaratır.
Hocam eğer benim aldığım ürün Kaplumbağa için uygun deği ise yyenisini de alırım baştan. Zaten. 3 paket aldım. Geri kalanını da Silis alırım karışık olur ama siz kum uygun değildir diyorsanız kullanmam?

Son durum nedir bilmiyorum ama ben silis kumu AKVARKUM'dan almıştım. Hem çok hesaplı olmuştu hem de sorunsuz kullanıyorum. Bir bakın isterseniz.

Deadly Sto(R)m' Alıntı:
Son durum nedir bilmiyorum ama ben silis kumu AKVARKUM'dan almıştım. Hem çok hesaplı olmuştu hem de sorunsuz kullanıyorum. Bir bakın isterseniz.

hocam fiyat çok da sorun olmaz önemli olan benim aldıklarımın uygun olup olmadığı.. Eğer değilse boşa gitti para ama onlar da oluyor ise birde silis kum alıp karıştırırım ikisini :smile:

barış bence kullanma hayvan yediğinde bağırsakları için sıkıntı yaratabilir. fiyatı fazla değil göndersen daha fazla maliyeti olacak. kalsın. olmadı balık akvaryumu olan birine verirsin. silisin ufak olması yanında diğer kumlara göre lezzetli de buluyorlar ne iştir bilmiyorum ama seviyorlar. başka bir ihtiyacın veya çevrende ihtiyacı olanlar varsa hepsini birleştirip o şekilde alırsan ücretsiz kargo ile de alabilirsin. 160 tl üstü idi galiba hatırladığım kadarıyla.

Eveett :) 10 paket vitasand marka silis kum ile jbl marka altı oyulmuş mango kökü almış bulunmaktayım :)

Mango kökünü şu an kaynatıyorum. Daha sonra kova içerisinde bi kaç saatlik beklemeye bırakacağım. Akvaryum suyunun sararmaması için.

Kumun ise yıkanmış olduğunu söylediler. Juenpetten aldım. Bir kere durulamak yeterli diyor. Kum yerleşimini akvaryum suyunu boşaltmadan yapmaya çalışacağım. Akşam ezanının okunmasına az kaldı :) Yemekten sonra burada olacağım..

Sanırım kum 8 kg kadar oldu. Hayırlı olsun. Kökün kabuk değişiminde çok faydası olur. Mango kökü ve kum eklenince görselleri paylaşmanızı isteriz.

yok umut kumu yıkamalısın. bizim önerdiğimiz kum yıkama işi zaten o kum için. kir niyetine bir şey olmuyor ama bulanıklık var.

mango kökünü diş fırçası ile de fırçala. ortaya çıkan lifleri de makasla kes. sürekli yolmaya çalışır.

cem' Alıntı:
barış bence kullanma hayvan yediğinde bağırsakları için sıkıntı yaratabilir. fiyatı fazla değil göndersen daha fazla maliyeti olacak. kalsın. olmadı balık akvaryumu olan birine verirsin. silisin ufak olması yanında diğer kumlara göre lezzetli de buluyorlar ne iştir bilmiyorum ama seviyorlar. başka bir ihtiyacın veya çevrende ihtiyacı olanlar varsa hepsini birleştirip o şekilde alırsan ücretsiz kargo ile de alabilirsin. 160 tl üstü idi galiba hatırladığım kadarıyla.

160 tl neyin fiyatı anlamadım orayı geçiyorum...
---
Şimdi ben tekrardan kum da alıcam o zaman. [ yine masrafa girdik ya , daha filtre ve akvaryum alıcam :59: ] Bana alıcağım kumun linkini atabilir misiniz ? Birde yüksek ihtimalle şu boyutlarda olacak akvaryum : 50*35*20 . 5 cm kabuk boyu kapluşun . Akvaryum boyutu ne kadar yeterli ve ne kadar kum almam gerekir ? (kaç paket vs.)

mailto:/urun_detay.aspx?urn=13104&ad=vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm

Alacağın kum bu arkadaşım. Telefondan girdiğim icin ismini goremiyorum. :) Akvaryumun yeterli degil. 35 litrelik akvaryumun var. Fakat o ölum fanuslarindan iyidir. Kumun yuksekliği 3 cm olsa yeterli kalır. Bunun icin 7 paket alman gerekir arkadasim.

Mangoyu kaynatip su da bekletip temizledim. Saçaklarini kesip attim fircaladim. Son kez suya tuttum. Kumuda yikayacağım. Süzgec ile suzeceğim. Bakalim hayirlisi.

Kumu şu sekilde yerlestirsem ? Suyu bosaltmak istemiyorum cünkü. Cok zahmetli ve zor bir is suyu bosaltmak. 2.5 litrelik pet sisenin altini kesip huni gibi yaptiktan sonra kumu siseden tabana döksem ? Bi videoda gormustum.

barış 160 tl ücretsiz kargo için sınır. lazım olanlar bu parayı geçerse ücretsiz gönderim var.

umut pet şişeyi dene istersen. veya maşrapaya doldurup yavaşça dök. ama maşrapada gene bulanıklık bir miktar olacaktır.

Peki cem bey. Pet siseyi deneyecegim. Kola aldim bitirmeye calisiyorum seveni olarak :D Tabanda az miktar dere kumu var onun ustune bosaltsam ? Onlari cikarmasam bir problem olur mu ?

yeterince silis aldıysan hiç karıştırma bence o işi bende düşünmüştüm sonra vazgeçtim. şimdilik altta dursa da temizliğe bağlı karışım ile birbirine geçecek. farklı kum çeşitleri görsel olarak sırıttığı gibi hayvan belki yemeyebilir.

Geri