Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni akvaryum aliyorum

Zilli Hayri

SKF Delisi
Merhabalar daha once akvaryum plani icin konu acmistim.Maalesef Sansar Zillileri ezdigi icin sahibine vermek zorundayim.Kendi akvaryumumu ona vericem.Bugun isitici almak icin Sansar a pet shopa gittim.Pet shopta yem siparisi verdim.Sera carnavior siparsi verdim.Gelmisken akvaryuma bakayim dedim.40 tl ye bir akvaryum buldum cok guzel.Buyuk baya 70*50*55 olmasi lazim.Daha buyukleride var.Emre abininki gibi var.Ama ben acil oldugu icin onu sectim.Guzel ahsap kapak var ustunde.Kapakta dalgic florasani var.3 paket silis kum alicam.Dip temizleme makinesi de alicam.Cem abi lambayi alinca guzel olacak.
Fiyat listesi:
Akvaryum :40 tl
Dip temizleme alet:5 tl
Bunlar indirimli devamli oradan alis-veris yaptigim icin cocuk tanidi...

Cvp: yeni akvaryum aliyorum

Akvaryum çok iyi fiyatmış. Cam kalınlığı nedir? Hayırlı olsun bu arada.

6 mm'dir. en yükseklik güzel 8 mm üstü cam kalınlığı olup boyda biraz daha uzunu mesela 1 metre olursa ikisine ömürlük olur. diğerini şutlayacakmışsın.

burcu lambayı aldım. benim isme tıklayıp özel mesajdan tam isim, tc no ve bulunduğun yerdeki ptt şubesinin il ve ismini yaz oraya göndereyim gider oradan alırsın.

Hayir abi 8 mm 70 ti 50 yapti.Tamam abi saolasin.
Yarin anneanneme giderim ordan yazarim tablette beceremedim.
Cuma gunu mubarek gun o zaman alicam.Bu cuma...
Sera nin dip supurgesini alicam simdi para bittigi icin dandik bir sey alicam.

o fiyata bedava bulmuşsun en kısa zamanda gidip al. kumu da temiz 21-25 kg arası al fazlası yedekte dursun. bu 6-7 cm kalınlığında kum eder.

Yahu gerçekten bedava olmuş o fiyata. Keşke istanbulda olsaydım. 8 mm o ölçülerde. Ben benzer ölçülerde 90 lira fiyat aldım bugün ve ucuz diye düşünüyordum.

arda seninki de ucuz. diğeri batan gemi malı olmuş.

Aynen fiyat çok iyi. Camların rodajlı olup olmaması dahi fiyatı etkiler. Şimdiden hayırlı olsun Burcu.

Saolun.Sizin sayenizde ahsap rengi secemedim.
Acik ve koyu ahsap var.
Evet ucuz oldu orda calisan abi sayesinde.
O kadar sey aldim.
Emre abi seninkinden daha buyugu vardi.
8 mm oda 150 tl den 100 e yaparim dedi.
O kadar buyuk alamam cunku surekli tasiniyoruz.
Liseyi burda yazmicam icin o benim icin ideal.
Yalan soylemeye gerek yok Sansar icin isitici aldim param kalmadi.
Benim akvaryumumu Sansar yadirgamasin yerini diye isiticisini falan aldim
ONDAN AAAAAYRİİİLMAAAK COOOOK ZOOOR
İlaclarini aldim her gun ziyarete gidicem.
Cuma gunu vericem.
:-(

Sansar garip sesler cikariyor.
Sebepi ne yemi elime oldugum da cok ses cikiyo...

Hayvanı eline alınca mı ses çıkarıyor? Bu huzursuzluğa bağlı savunma tıslaması olabilir mi? Yemi yazmışsın ama anlamadım, bu tarz bir durum olmaz genelde.

Çok büyük akvaryumlar üretiliyor ama o akvaryumun büyük olması biraz zor gibi. Benim akvaryum 15 mm camdan. Bundan büyüğü 8 mm ise daha taşırken dağılır :)

Abi kare gibi gözüktüğü için büyük gibi duryo.Bugün gittim tekrar baktım.Kamyonla getiricez.Yarın geliyo akvaryum :w00t:
Yok yem atarken yanımda Berke veya bir başkası varsa böyle ses çıkartıyo.Sahibi geldi onu ısırdı kabuğuna çekildi.Ben alınca rahatlık işaretini yağıyor.1 ay sonra tekrar alıcam.

Süs olarak bir kaç şey buldum.Akvaryumu aldığım yerden alıcam.Aynısı daha ucuza orada var.
Süsler(kararsız kaldım siz seçim):
mailto:/urun_detay.aspx?urn=12784&ad=hydor-h2-show-poster-jel-atlantis-dekor-seti&kat=285

mailto:/urun_detay.aspx?urn=6707&ad=ti-sert-akvaryum-posteri-yesil-bitki-desenli-1-m&kat=285

mailto:/urun_detay.aspx?urn=6708&ad=ti-sert-akvaryum-posteri-karma-bitki-desenli-1-m&kat=285

mailto:/urun_detay.aspx?urn=12785&ad=hydor-h2-show-poseidon-atlantis-dekor-seti&kat=286

Bir de sehpa istiyorum bunlar nasıl?

mailto:/urun_detay.aspx?urn=8332&ad=resun-dm-320-akvaryum-sehpasi&kat=235

mailto:/urun_detay.aspx?urn=8334&ad=resun-dm-600-akvaryum-sehpasi&kat=235

sehpaların hiçbiri işe yaramaz devrilir onlar. heykelide geç polüretan malzeme zaten yani petrol artığı bir de çatal uçlar var. posterlerde canlı renkleri tercih et ve akvaryuma uyumlu olsun atlantis olmaz. bu ikisinden biri olur

mailto:/urun_detay.aspx?urn=6707&ad=ti-sert-akvaryum-posteri-yesil-bitki-desenli-1-m&kat=285

mailto:/urun_detay.aspx?urn=6708&ad=ti-sert-akvaryum-posteri-karma-bitki-desenli-1-m&kat=285

boyları iyi yükseklikte sadece suyu görse yeter.

ikisini de al. bakarsın hangisi iyi durursa onu yapıştırırsın. fiyatları bir şey değil.

Peki Cem abi onu aliriz sorun yok.Sali gunu alicam sinav sonucu odulu olacakmis.;-)

Peki Cem abi onu aliriz sorun yok.Sali gunu alicam sinav sonucu odulu olacakmis.;-)

hadi hayırlısı umarım iyi sonuç alırsın. alınacak listesini şimdiden hazırla.:smile:

Aslında arka fona gerek yok ama düz renk bir fon kağıdı olabilir. Desenli olanlar senin iç dekorasyonunu göstermez ve karışık bir görüntü olur. Yada bu şekilde karmaşık olmayan ve derinlik veren bir resim olabilir. Bende vardı, kullanmadım. Ama nerede bilmiyorum. Her pet shopta ucuza bulabilirsin.

mailto:/img823/2083/ht1x.jpg

70*50*55 akvaryum 192 lt hacimde olup 200 w ısıtıcı gerekir. Elindeki ısıtıcı marka ve güç olarak nedir?

Geri