Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryum Kurulumu...

Cvp: Yeni Akvaryum Kurulumu...

kuru alana çıkarken çevrelerinde kimse olmamalı. eğer hareket varsa çıkmazlar. diğer sebep ısıtıcı lamba olmamasıdır veya ısıyı algılayamamışlardır. ısıtma lambasını bir süre rampaya doğru yaklaştır. ilk başlarda tedirginlik mahiyetinde tam yukarı çıkmadan rampada kaçmaya hazır dururlar. tam yetişkin hale gelene kadar da kuru alan yüzeyini kullansalar da birini gördüklerinde suya kaçarlar.

ancak hayvana dokunmaz eline almaz, akvaryuma fazla yaklaşmaz ve ilgilenmez isen bir süre sonra odaya girsen dahi kuru alandaki keyfini bozmadan güneşlenmeye devam eder.

Fotograflari bekliyoruz. UV ve isitici ampul icin ben size 2 adet zamanlayici tavsiye ederim.

Hastalık dışında elime almıyorum. Ancak odada kimse olmuyor ben sadece akşamları oluyorum. Çıktıklarını henüz görmedim. Isıtıcı lambam çalışıyor.
Ali Sarp mantar yetiştirdiğim mantarhanemde 2 adet zamanlayıcım var onları kullanacağım. Uvb ampülü henüz temin edemedim. Mango Kökü ipek Yapraklı bitki ve biraz da yem çeşiti temin edeceğim. Önümüzdeki hafta nişanım var onun hengamesinden eksiklerini tamamlayamadım gariplerimin :( ondan sonra tamamlayacağım geri kalanı. Evlenince de yeni eve ömürlük akvaryum yaptıracağım. Herkese iyi bayramlar dilerim :)

Iyi bayramlar sizede acelesi yok, allah bir yastikta kocatsin nisan ertesi halledersiniz.

Hayırlı olsun.

Lamba mesafesi yani verdiği ısı uygun mu ? Dediğim gibi rampaya yakın konumlandırırsan çıkma ihtimalleri kuvvetlenir.

Geri