Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Cvp: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Abi yazmistim dunde Gokhan Bey bu aksam cevap yazacak ona gore pazar birliktede gidebiliriz
Zeytinin de bekliycek hali kalmadi :(

Senin ufak bitsin zaten. Zeytinin durumu çok daha acil. Ben arkasından yaptırırım. Senin büyüğe de yavaştan başlamış olur. Bu şimdi yapılan ufağın kuru alanını çözdünüz mü? Taş genişliği falan.

Taşları mı yapıştıracak derz mi yapacaktı?

Daha iyi. Bu arada son duruma göre Pazar günü şu Taş Dünyasına gideriz. Ama istersen granit çakıl ellerinde varmı soralım.

Gerçi cam kayalar vs için zaten gidip seçmeli.

Aynen abi o iside halledicez bi Gokhan bey yazsin da

Arkadaslar iki sorum var
1-Kumlu kuru alan akvaryumun su hizasinin 10 cm altindan basliyor bunun altina sehpa yapmak yinede mantikli olur mu ?
Birde 55 cm boyunca akvaryum zeminden kuru alana dogru kuru alanin ayaklari gelecek akvaryum icinden bu bu ayaklarin yan kisimlarina tas kaplatayim diyorum nasil olur

2-Su mercimegi vardi biliyorsun suyunu akvaryum suyuyla yeniliyorum bu urunden damlatiyorum ama yok buyumuyor neden sizce ?
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11291&ad=deep-floramin-bitki-gubresi-50-ml

Daha kurulmadi ama 90 lik akvaryum 1,5 haftadir yatiyor salonda boyle

mailto:/be8nee.jpg

1- Kuru alanın altı suya gireceği için hayvanlar o sehpada uyumaz, bu sebeple boşa masraf ve yer kaybı olur.

Kuru alaın ayakları ile cam arasında ne kadar boşluk olacak. Araya hayvan girebilecekmi. Girmeyecekse gene seçenek sana ait. Hayvanlar kuru alan altını mağara gibi kullansın dersen mantıklı. Ancak senin içinde akvaryumun orası görsel olarak kayıp olup bölge iyice gölge olacak. İçerideki durumu görmen imkansızlaşacak.

2- Acaba akvaryum yada bitki ışığı mı gerekiyor.

Bu ufak akvaryumu artık kursana Ali Sarp. Ayrı olan hala onu bekliyordu değil mi?

160 lik akvaryum

mailto:/3342n15.jpg

mailto:/1zwdi4l.jpg

Emre abi bunda senin akvaryumda cikmis :)

mailto:/j74490.jpg

Zaten butun dezenfekte isleri bitti kurucam 1-2 gune

Yok araya hayvanlar giremiyecek iste bende oyuzden dusunuyorum abi o 60 lik kisim bir magara olsun mu bir tane tas bir tanede mango atarim icine orayi tasla kaplmassak diger yandan kat kat 2 cam guzel gozukur mu ?

Bitki isini bilemiyorum
Ben sehpa gibi degilde kurunun 15 cm altindan yani 40 cm yukseklikten tabandan sonra bir serit olabilir dedim ayaklar arasi ustu tas kapli

Evet banada gönderdi son resmi. Senin akvaryum ile yan yana :)
Genişliğin nasıl olacağını düşün artık. Gerçi benim akvaryumu yakından gördün. Yavru hayvan koyunca bulamıyorsun :)

Taşla kaplamasan kaya ve mango atsan daha iyi. Müdahalen olur. Dersenki ayakları göremeyip çarpmasın ayağın önüne taş kaplat. Ayaklardaki cam kalınlığı ne?
Zaten ayakların birbirine bakan yani içeriden kaplarsan hiç olmaz. Dışarıdan baktığında kötü bir silikonlu taş görüntüsü olur. Kuru alanına alttan bakınca nasıl görüneceğini farkedersin.

Oyle olunca magra goruntusu olmaz ama gerci yine bir karanliklik olur ama
Sordum gokhana yazar birazdan aynen icten olmaz ayagin onu derken kumdan sonra ciktigi ilk yer mi ?

Buarada yeni ampullerde geldi
Ben bunlarla elektrikci mi petshop mu acsam ?

mailto:/szzb7d.jpg

mailto:/2znom0k.jpg

kumlu kuru alan ağır olacak o yüzden ayaklar biraz daha kalın olmalı. bence taş döşeme cam halinde kalıp ışık alsın. taş karanlık yapıp basar kir kaplansa temizleme olanağında olmayacak. sehpa değilde yanlama cam ayakların eğilmesini önler ama aynı şekilde akvaryumu da daraltır.

Bisey daha aklima geldi bu 160 lik icin alta hali koymaya gerek var mi ? Emre abi sen koydun mu ?

Benim altında halı var, ayrıca önden arkaya her iki ayağa denk gelecek 5x10 ağaçlar var. Yeniye uygulamayacağım ama büyük akvaryumun altı böyle. Sen ağaç koyamazsın ama halı koy. Hatta halıdan eskinin altınada koy. Parkeyi korumaktan başka amacı yok.

Yukarıyı görmemişim. Ayakların kesit yerinden bahsediyorum.

mailto:/3896E0.jpg

Bahsettiğim taş yapışacak yer.

Dusundugum yermis tamam abi aynen ona gore yaptirayim ben ozaman 90*55 120*50 160*80 hali kestireyim ki mobilyanin tasma pauindan gozukmesin ?

Agac mi koydun :) Ben nasil gormedim onu abi :)

Mobilya siyahya kalasları siyaha boyayın dedim :) farkedememen normal :)

Halılar gözüksün sorun değil. O kadar sınırda kesmeki kayıp ayak boşa çıkmasın.

Cok net olmasada (telefonla cektim) benim 90 liktan bir iki fotograf ekleyeyim dedim akvaryum 272 litre

mailto:/24b92le.jpg

mailto:/14janh4.jpg

mailto:/sxf86b.jpg

mailto:/20549xj.jpg

Yanliz soyle bir sorum var ustunde derece olan korumali 300 watt xilong xl-606 diye bir isitici aldim iyi fena degil ama soyle birsey var bir anda dereceyi degistirdim ve artik kontrol edemiyorum akvaryum suyu 32 derece dereceyi nereye getirsem degismiyor, bende en sonun da fisini cikardim akvaryum 26 dereceye gelince fisini takip 26 dereceye getirip isiticiyi tekrar calistiricam

Birde isitma ampullerinin suresini bir yarim saat uzattim UV leride arttiriyim mi sizce ?

Uvb lambalarında süresini artırabilirsin.

Gayet güzel olmuş. Fazlasıyla ömürlük :)

Isıtıcıyı baştan alınca bak bakalım ne olacak.

Geri