Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Cvp: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Cem abi bu jeneca nin 2 bolmeli dis filtresini aldim yanliz icinden selale aparati cikmadi satan kisiyle konustugumda bana paketlerin acilmadigini soyledi sanirim bunda selale aparati yok bu iki bolmeye ne koyiyim suanda ikisinde de sunger var icinden bir adet ne oldugunu anlayamadigim sey cikti yanliz bunun resmini aticam birazdan

Birde su mercimegi aldim ac gunlerde vermek icin bu bitkiyi bir legende icine su koyarak yetistirebilir miyim ? Ekstra birsey yapmali miyim ?

Sanirim o parca hava moturu yapmak icin ek parcaymis

Suya sıvı bitki gübresi katabilirsin. Bu arada bildiğim kadarıyla az ışık almalı.

Link atabilir misin abi ?

Birde bu ic filtreyi nereye konumlandirayim sizce ?

şelale bazılarında çıkmıyor deliği uyumlu olduğu için parça olarak o boruyu alabilirsin. aslında aldığın sıra isteseydin. başkasından söküp verirdi.

Ben iç filtreyi akvaryumun kuru alan altına kısa kenara ve dnlenme sahpasının uzağına koydum. Arka tarafta duruyor ve yüzeye yakın. Çizimi keşfettikya artık bitmez :)

mailto:/a/img594/4849/lqpi.jpg

Suan bilgisayarda degilim abi ben nasil yerlestirmek istiyorum soyliyim uygun mi soyle ?
Senin ic filtre yerinde su ceken boru onun paralelinde dinlenme sehpasinin sol caprazinda ic filtre olacak su veren boru ayni yerde nasil ?

Bu cizim isini iyi kesfettik gercekten :)

Su gubre icin link mi bulamadin abi ?

mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=234&ad=balik-akvaryum-bitkilerinin-gelisimine-katkida-bulunan-gubre-ve-koruyucular

Buradaki sıvı gübreleri incele bence.

Dediğin gibi de olur. İç filtreyi senin dediğin yerin arka tarafına da koyabilirsin. O sirkülasyon olmayan kör noktaya sirkülasyonu sağla gerisi tamam.

Icine sunger yeter sanirim, sen bisey kullaniyomusun icinde abi elyaf denitrate falan ?

Sünger yeterli. Ben bir ara karantina akvaryumumda yavru cumberland bakmıştım. O zaman iç filtre olarak kullanırlen denitrate koymuştum. Ama dış filtrem yoktu. Şimdi büyük akvaryumda sadece süngerle duruyor. Dış filtre yeterince denitrate aldığı için bu filtrenin içine ek dolum yapmaya gerek duymuyorum. Kullanma mantığım akıntı motoru yerine.

Ben bu su mercimegini balkondan iceri almali miyim hep balkonda mi durmali yoksa ?

mailto:/urun_detay.aspx?urn=11291&ad=deep-floramin-bitki-gubresi-50-ml
Bu hafta ugrarsam sunu alayim diyorum

Balkonda durabilir Ali Sarp.
Benimde dikkatimi bu gübre çekmişti. Bence al.

http://www.akvaryum.com/lemna_minor_(su_mercimegi)_bitkir_30_566.asp

Çokta ışık gerekmiyormuş Ali Sarp. Birkaç yerde balkonda besleyenlerin kuruduğunu yazdığını okudum. Bence iki yerde başlayıp hangisi uygunsa öyle devam et.

Zaten suan 2 farkli kosulda deneme yapiyorum abi burdan yazarim hangisi uygunsa daha sonra ihtiyaci olan biri yararlanir belki

Bende sendeki sonuca göre bu işe girerim. 2-3 ay sürer araştırman.

Alisarp akvaryumuna bayildim muhtesem birsey olmus saglikli iyi günlerde kullanin insallah

Cok tesekkurler ortaya guzel birsey cikti sanirim :)

Güzel demek az sanki keske burdada böyle imkanlar olsaydi ne yapalim bizde burdakilerle iyi seyler cikartmaya calisiyoruz bende haftaya büyük bir akvaryuma gecis yapicam insallah

Tekrar tesekkurler aslinda hayvanlar rahat etsinde kotu dursada olurdu ama boyle bir sonuc oluncada kotu olmadi tabi :D
Insallah sizin akvaryum benimkinden cok daha guzel olsun olcu olarak ne dusundunuz ? 2 kaplumbaganiz vardi sanirim

Cem abi ic filtre onerin icin tesekkurler bu fiyata performans mukemmel derece de

ben de almadan önce duymadığım marka olduğu için tereddütteydim. pervane mili seramik diye heveslenip almıştım. sonradan hoşuma da gitti açıkçası. güle güle kullan.

Sudaki butun derileri cekip bir gunde suyu berraklastirdi o kor noktaya okadar iyi oldu ki
Bu ic filtreyi 10 gunde bir temizlesem diyorum nasil olur ? Birde sadece temizleme icin cikardigimda sudan cikirsam cok sikinti olmaz degil mi ?

Tekrar cok sagol abi sen olmasan eheim 2006 falan alicaktim acikcasi ona okadar para vermekte istemiyordum

Geri