Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Cvp: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Evet, JBL ammo zeolit Ali Sarp.

Bu siyah derilerden tekrar gordum ama sanirim bunlar diskilarindan cikiyormus ondan dert etmiyorum sehpanin altinda birikme isinide cozdum baticon banyosuna bugun basliyorum

He birde oncedende konusmustk ic filtreye gerek yok demistiniz sanirim ama 20-30 liraya atman ic filtreler var ses yapar mi bunlar alsam bu derileri falan ceker mi birde nekadar surede temizlemeliyim ic filtreyi

Kaliteye göre sessizlik değişir Ali Sarp. Eheim dışında iç filtre kullanmadım. Ben büyük akvaryumda iç filtre sirkülasyona yardımcı olsun ve biraz yüzey akıntısı yapsın diye kullanıyorum. Ama birikme yapan bölgeye doğru suyu verirsen faydası olur kanımca.

alırken fişe takıp denettir. 10 saniye kadar fala değil, sesi oradan anlarsın. suya girdi mi sesi daha da azalıyor.

Senin ic filtrede ses cikiyor mu peki abi eheim olanda

ben mesela izmirde jeneca kullanıyorum. jeneca sessiz. bir ara ses çıkarıyor diye dikkatimi çekmişti. meğer zamanlayıcıların sesiymiş. 3 tane yanyana. yani zamanlayıcı daha fazla ses çıkarıyor.

Benimkinin akıntısını görmesem çalıştığını bile anlamıyorum. Yani çok sessiz. Ki uyudukları sehpa tarafında duruyor.

O dediginin fiyati nedir cem abi bir link atabilrmisin benim akvaryuma uygunsa

ben petshoptan 40 tl'ye araştırmadan almıştım. ama normal fiyatı 30 tl. nette daha ucuz. jeneca IPF-1253 modeli 110 lt suda kullandım. 25 lt'lik karantina akvaryumunda da denedim. ucunda şelale aparatı olunca sirkülasyon dengeli oluyor. bazılarında bu aparat yok ona dikkat et olanı al. buradan incele.

https://www.google.com.tr/search?q=jeneca+i%C3%A7+filtre&rlz=1C1GTPM_enTR567TR567&oq=jeneca&aqs=chrome.1.69i57j69i59j0l4.4494j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8

Bu fiyat cok iyi ozaman satan adama bir soriyim selale aparati varmi yoksa onu baska yerden mi tedarik edicez ?
http://m.gittigidiyor.com/urun/73892924

Su linki buldum onu telefondan atmistim bunda selale aparatida var buna seramik falan koymama gerek yok dis filtrede var zaten degil mi?
mailto:/index.php?route=product/product&path=59_104_106&product_id=1190

1253 olan sadece süngerli. üst modellerinde 2 ve 3 hazne var. dış filtrede varsa gerek yok. buna serum hortumu takarsan hava kabarcığı da veriyor. sen sirkülasyon ve kir çekmesi için kullanacaksın değil mi ?

Evet hava motoruda var zaten bende ayrica o ikinci linktekini aliyim ozaman ben

Ali Sarp almadıysan biraz daha baksak iyi olabilir. Yüzey filtreleri vardı. Onlardan da alma şansın olabilir.

Yok emre abi almadim daha varmi aklinda bisey ?

sen ne amaçla alacaksın ki ali sarp.

Sirkulasyon ve kir cekmesi iste sende demissin cem abi ben bu maruluda akvaryumda vermek zorundaymisim mesela cunku yemediler bu hafta hic plastik kapta bide o kahverengi pis deriler diskilsrindan cikiyomus onu da cozmus oluruz dinlenme sehpasinin orda biriken kirleri cozduk zaten

Kirler yüzeydeydi değil mi Ali Sarp? İç filtre bunun içindi.

Abi yuzeydede oluyor sudada ucusuyor mesela marullar yuzeyde olur ama sonra dibe dogruda cokebilir yani

O zaman o bölgeye bir iç filtrede olur. Burada yüzey temizleyici aparatlar var ama yapıları gereği sanırım bu seferde alttaki çekim yapılamıyor. Yani ayrı filtreye takılıyor.
mailto:/index.php?cPath=9420_9028_9402&osCsid=5lvd2qddqmesmsiao06l9r29n6

mailto:/forum/Konu-yuzey-temizleme-filtresi-dis-filtre-icin.html
Burada da jbl nin bir ürününe ait video paylaşmışım.

Geri