Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Cvp: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Dinlenme sehpasinin kaplanicagi tas secimi varmi demistim cem abi yanlarinida tas kaplattiriyim dedim cunku belki tamamen baska tasi yapistirticaktim bide saklama yeri icin bir urun sormustum iste

yanlardaki taşları sökebilirler ama öylede olsa siliconla kaplı olacak. ben sadece silicon sürmüştüm. hani o görüntüdense taşlı olması daha güzel gözükür. taş konusunu emre yerinde gördüğü için iyi bilir.

Yanları taş kaplı olunca hem camı görüyorlar hemde arada saklanabiliyorlar. Bence çok daha kullanışlı olur. Taşları tedarik edip birkaç gün sehpayı çıkartıp sen bile yapıştırır kurumasını beklersin. Koparma çok yokta çarpma vs durumlarında yada arada düşme oluyor. Ama çok olmadığı için kötü görüntü oluşmadı henüz. Ama mümkün olduğunca küçükleri ve yassıları seçki ağırlıktan kazan.

Birincisi camin arka kismini kendim bicaklan soktum taslarida soktum ama ust kisimdan dedigin gibi taslar dokulmus biraz elimde olsa akvaryum silikonu hemen yapardim fiyati nedir nerde bulurum 6 dan beri akvaryumla ugrasiyorum oldum buarada herseyi temizledim kaplumbagalari bugunluk 40 litrelik kaba koydum ev isisi iyi nasilsa

Bu arada borulari temizlemede yararlanabilsin diye forum sakinleri ve size bir tavsiyem var emre abi cem abi musluga takilan ucunada hortum taktigimiz aparatlar var yarin fotografta eklerim bunun ucuna filtre hortumlarini istersek aparatlariylan takiyoruz ve yarim saat en sicaga acip bekliyoruz butun o kahverengi seyler gidiyor tecrubeylen sabittir :)

şu bahçe musluklarında kullanılan ekleme aparatlarını mı diyorsun ali sarp. gardena'nın ürünleri.

Dedigin markayi bilmiyordum simdi netten baktim cem abide yok o degil her musluga uyuyor carkli bir sistem cok kullanisli fiyatta 12 lira mi ne suyuda basiclandiriyor sanirim biraz cunku musluktan gelen su daha kucuk yerden hortuma geliyor evde degilim su anda yarina aticam fotograf

tamam yarın bakarız.

http://www.hirdavat.com/Silikon-Mastik-Sista-Akvaryum-Silikonu-Seffaf-310-ml.html
http://m.tekzen.com.tr/Home/ProductDetail/449514
mailto:/product_info.php?products_id=21455
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11701&ad=henkel-sista-akvaryum-silikonu-310-ml

Şeffaf akvaryum silikonu bu Ali Sarp. En kötü uğrarsan Juen e gidip yerinden al.

Bu arada her musluğa uyuyorsa iyiymiş. Benim musluklar standart değil. İşime yarayabilir. Bende resmi merak ettim.

Aynen bu cuma kanyona gidicem ugrar silikonuda alirim bu 48 saatte en az 10 saat bununlan ugrastim en az 2 kere doldur boslat butun malzemeleri dezenfekte et vs. neyse suyu koydum simdi 31 derece falan 27 ye ne zaman duser bu tahminin?

Buda hortum aparati koctastan aldim:

Ayni yorumda iki fotograf atamadim telden o nasil yapiliyor bu arada :)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    155.7 KB · Görüntüleme: 50
  • image.jpg
    image.jpg
    169.9 KB · Görüntüleme: 50

bunu görmemiştim. gidip alayım bende. bunu takarken bataryanın ucundaki aparatı söküyor musun direk mi takılıyor ? su ısısını kısa sürede ısıyı düşürmek için maşrapa ile suyu alıp soğuk suyu ekle. soğuksa sıcağı aynı şekilde ama hayvanlar o sırada akvaryumda olmasın. gerçi bu sürede ısı dengeye çoktan gelmiştir. boşa yazmış oldum.

Aynen sabah baktigimda isi dusmustu zaten sorudan tam emin degilim de hicbirsey cikartmiyosun bu gri sey donuyor muslugun uzunluguna gore cem abi

Kullanmadan gri ustteki aparatla iyice sikistir ama cem abi yanlardan kaciyor yoksa ben kotu bir tecrube edinmistim :)

Koçtaş a gidip bende alayım olmadı. Hortum temizliğinde iyi olur. Teşekkürler Ali Sarp.

bataryanın ucundaki dairesel süzgeç parçayı dedim ali sarp. çıkarma, sökme olmadığına göre kullanışlı ürün.

Birkac lastik cikiyor icinden de bi ise yaramiyor yani ben 3 musluk icinde kullaniyorum hepsinde ayni lastik bir sorun olmuyor yani cikarmayada gerek yok

Simdi eve gidiyim kaplumbagalari alirim akvaryuma buarada filtre 1 haftada nasildi inanamazsiniz elyaflar siyahti yani

elyaflar kahverengi renk alır eğer siyahlık varsa carbon tozudur.

Yok cem abi abartma yaptim orda beyaz gozukmuyodu anlaminda zaten carbon kullanmiyorum

Kumun tozu vs derken hızlı kirlenme olmuş. Birde senin filtre 2213 olandı değil mi Ali Sarp?

Ex 1200 kullaniyorum ben simdi bakalim mango seyi yok kumun tozu yok bu sefer ne kadar gidecek

eğer elinde jbl ammo ve eheim substrat (pro olanı tercih sebebi) varsa 3-6 ay arası gider. elyafa acıma yettiği kadar koy.

Zeolit ve eheim pro var bide yedekleri var jbl ammo zeolit galiba
Yeniledim zaten elyafi

Geri