Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Cvp: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Abi tam anlayamadim ne oneriyosun yani simdi ?
Birde o konudaki videoda cem abinin verdigi linkte silinmis :D

bu aparatı dış filtreye takarsan hem su altından hemde yüzeyden kirleri çeker. özellikle senin sehpa altı için birebir.

Sehpanin altindaki sorunu cozdum abi ordaki cami cikarttimda yinede bu iyimis ozaman bunu dis filtreye mi takicaz ki yada bereye takicaz ben onu anlayamadim cok

dış filtre emiş borusuna takılıyor. yalnız bunu yerinde görüp bakmakta fayda var. dış filtre boruları markaya göre farklı çapta olabilir. emiş borusunun alt parçasıda buna takılıp dibe doğru uzaması sağlanabilir.

Biraz daha arastiriyim bunu cem abi kararsiz kaldim bunu takinca filtremin performansini kotulestirmesin

yüzeyden çekim dipten çekimin verimini düşürebilir. kullanan olmadığı için net bir yorum yapmak zor.

Peki bu senin ic filtremi yoksa bu aparatmi sence hangisi daha cok is yapar benim durumumda

iç filtrenin yüzeye faydası olmaz. ama dibe yakın yan konumlandırma yaparsan dipte hareketlendirme yapıp pisliklerin bir kısmını dış filtre borusuna göndereceği gibi kendide çekecektir.

iç filtre dış filtre emiş borusunun tam karşı çaprazında yani ön köşede olmalı.

Şelale aparatın yüzeyin üzerinden suyu akıtıyorsa ve iç filtre ile yüzeyde hareketsiz noktayıda hareketlendirirsen yüzeydeki sorun çözülür bence.
Bh aparatlarla maceraya girmeye gerek kalmaz.

Ozaman bu senin ic filtreyi alayim ben cem abi ?

sana kalmış ali sarp ben memnunum. eğer hesaplısına denk gelirsen çift hazneli almak daha iyi. en azından üst haznedeki süngeri çıkarıp elyaf koyarak suyun daha berrak çıkmasını sağlarsın. bir tek iç filtre kullananlar için söyleyim. bu şelale aparatı olanlar en fazla iki haftada bir temizlenmezse içi dışkı kaplanıyor. bu da su akışını yani debisini düşürüyor.

sende dış filtre olduğu için bu derece bir pislik olması az olur ama olur. elyaf bayağı fayda sağlıyor. ben süngerin ortasındaki deliğe elyaf tıkıp hazne altındaki kapağını çıkarmıştım. altında da delik var. bir de bu filtreler farklı renkte olabiliyor. motor kısmı gri veya siyah, sünger haznesi şeffaf veya siyah, süngerse sarı veya siyah. netteki resimlere bakıp farklı ürün mü bu dememen için yazdım.

unutmadan yazayım pervane haznesini temizlerken dikkat et. mili seramik olduğu için zorlarsan kırılabilir. pervane kısmını dikkatli çıkaracaksın. bir de mil ucunda conta vardır lavaboya düşürme.

Bakalim elde ekstra elyaf bol kayarim sende o iki hazneli olan bulursan atarsan iyi olur link cem abi kurulum isini danisirim zaten aldiktan sonra mutlaka
Ben nekadar da temizlemeliyim peki
Bizim ex1200 unde seramik degilmi buarada ?

seramiktir. temizleme işini duruma göre sen saptayacaksın. iki hazneli olan bu. motoru geliştirmişler. gücü düşmüş performans artmış. bendeki tekli 15 W.
http://www.n11.com/jeneca-ipf-4200l-akvaryum-ic-filtre2730-P15326108

buradan da çeşitleri incelersin.
https://www.google.com.tr/search?q=jeneca+i%C3%A7+filtre&rlz=1C1ASAC_enTR462TR477&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=A6DiUo-0F6joywObnIGADA&ved=0CCgQsAQ&biw=1280&bih=929#imgdii=_

resme tıkladığında açılan pencereden sayfayı ziyaret et'e basarsın.

o aparat normalde olması gereken parça ama bazı petshoplar içinden alıp öyle satabilir bilmiyorum. onu soru cevap bölümünden öğrenebilirsin.

Limon ve michelangelonun tedavisi tamamlandi yaralardan kurtulduk burdanda bildirmek istedim

Buna çok sevindim Ali Sarp, tekrar geçmiş olsun.

Sirkülasyonuda sağladınmı tamamdır.

güzel sıkıntılı sürecin bittiğine ben de sevindim. bunu deri hastalıkları bölümünde detaylı açıklayarak nedeni tedavisi ve süreci vb yazarsan faydalı olacaktır. resimlerde duruyorsa iyi olur. geçmiş olsun.

Tamamdir cem abi bikac saate hallederim bi disari cikmam lazim suan
Biara akvaryumuda tanitsam diyorum hatta bi konuda belki birilerine yardimci olur

akvaryum ve paludaryum tanıtım bölümünde gösterebilirsin. acelesi yok. deri bölümünü yeni açtık zaten ilgili konuları oraya yükleyeceğiz.

Geri