Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yurt michelangelo ve salako :D

sulo43

Altın 1 Üye
mikeleenjelo ve salak oisimlerini yurtta ki arkadaslarım taktı :) davranıslarına göre

akvaryum resimleri bunlar...

mailto:/fp8p6x.jpg

mailto:/347haft.jpg

mailto:/2m4av0g.jpg

mailto:/2hd2kp0.jpg

mailto:/wvbqc3.jpg

akvaryum baya bi küçük o yüzden 2. bi akvaryumu kuru alan olarak kullanarak en azından yuzme alanalrını arttırdım. birkaç ay sonra 100*100*40 yada 50 cm bir akvaryum yaptırmayı planlıyorum kuru alanları yine ayrı akvaryumda olacak. lamba olarak 100w uva var termometre bulamadım ama elimde kontrolume göre iyi bir mesafede şimdilik :D arkadas evden termometre getrdıgınde daha farklı ve saglam bir düzen kurarak yerlestırıcem lambayı. elımde 60w destekleyen bir masa lambası vardı herseyını soktum sadece dıs ıskeletı kaldı kabloları ve duyunu değiştidim. dipde kuvars var daha değiiştiremedim ama kumu aldım silis kumuyla değil ama kucuk mınık taslı bir kum aldım kosesiz taşları oncedende o tarza bir kum kullanıyordum herhangi bir srun olmamısdı. 1 yıl kullandım.

ısıtıcı atman 75w filtre dolphin 3,6w

akvaryumun kucum oldugunu ve kuvars taslarını unutursak yorumlarınızı beklıyorum :D

bu arada kuru alana 1 kere kendı baslarıan cıktıklarını gordum su an su sevıyesı bıraz azalmıs o normalde birazdaha üstte. ben mikelenjeloyu yem ile kandırarak oraya cıkartmısdım diğeride bi keresınde gece cıkıp kendını koseye gommüşdü. ama onn dısında hi. cıkdıklarını gormedım sizce zamanla çıkarlar mı?

Cvp: yurt mikelenjelo ve salako :D

rampaya çıkış alanları dar bu sebeple çıkmak istemiyor daha doğrusu çıkamıyor olabilirler. kuru alanı dış tarafa alıp altını kitap gibi bir şey ile destekleyerek sadece rampa su içinde olacak şekilde konumlandır. akvaryum ışık alsın alanda açılmış olsun. yan camlardan folyoyu da çıkar kum siyah zaten akvaryum aydınlansın. yoksa yosun basar. senin hayvanlar hasta değildi sanırım. suyu 28 dereceye indir.

filtrenin süngerini haftada iki defa yıka. suya da haftada bir 2 damla metilen mavisi damlat. ampul 100 W olduğuna göre yüksek ısı verir. kuru alan 32 derece olacak şekilde mesafesini ayarlarsın.

yeni akvaryumu 100*50*60h olarak düşünebilirsin. dediğin ölçüde akvaryumu ortaya koymalısın ki her tarafına yetişebilesin.

zate o rampann onnden sıgamıyorlar arkadas yanlıs kestrmıs yan taraftan cıkabılıyorlar ama. ayrıca kuru alan sılıkonlu tamamen yerını degıstıremem :S suda 28 derecede

acaba camı oradan cıkartmadan yani hiçbişiyi kıpırdatamam çünkü hersy sılıkonlu. o rampayı kendım kısaltabılecegım bişi var mı ? herhangi bi alet vs... alsam kendım kessem. öndeki alan açılır sıgabilirler

RE: yurt mikelenjelo ve salako :D

Kuru alan yerinden sökülmeden bir şey yapılmaz. Maket bıçağı ile kesebilirsen çıkarabilirsin. Siliconu görünür yerden yapmadıysan zor. Stick derece 30 gösteriyor onun için 28 dereceye al dedim. Aslında en sağlıklısı iç derecedir. Seranın cam iç derecesi uygun olan derecedir. Isıtıcı üstündekine güvenme sakın. Net ısı değerini derece verir.

pardon ya 30 da kalmıs derece aynn cekdım sımdı 28 e. kesıp cıkarabılırım dedıgınız gıbı acıkdan sılıkonladım ama tamol arak soknce napıcamı anlamadım

bence rampayı az kessen azda egımını arttırsam olur gibi. eğimi arttırsam cıkabilirmii. camın uzerıne sııkon sıkdumustune kuvars taslarıyla doldurarak hazırladım o zemını

RE: yurt mikelenjelo ve salako :D

Tam sökebilirsen lambanın olduğu yere koyabilirsin. Veya oraya kitap tarzı birşeyle yükselti verip üstüne oturtabilirsin sadece rampa kısmı su içinde olur. Gerekirse suyu biraz daha yükseltip rampa üstüne çıkarabilirsin. Yan kısımlardan da yaptığın gibi kartonla set yapıp kaçmasını önlersin. Veya bu kadar uğraş yerine yeni akvaryuma ağırlık ver. Şu haliyle bu akvaryum hayvanlara yetersiz.

haklısınız :S en kısa zmanda yaptırıcam yenı akvaryumu

Enin 60 olmasi iyi olur bencede 100 gereksiz olacak

istanbulda var mı bildiğiniz iyi bir yer ? tanıdık falan :) ucuz yollu :D

Cvp: yurt michelangelo ve salako :D

mas akvaryumdan alabilirsin. arkadaşlar hep orada yaptırıyor. dolayısıyla kaplumbağa akvaryumu için gerekli olanları biliyorlar.

Kuru alan ısıtma lambasını rampaya yaklaştırıp ısıyı algılamalarını sağla. Hem rampa soğuk olduğu için isteksiz olurlar hemde ısının en çabuk kaçabilecekleri yerde olması hoşlarına gidiyor.
Gerisini mesajlarda paylaşmışsınız. Sistem geçici sistemler içerisinde olması gerektiği gibi.
Mas akvaryum Kayışdağında. İnternetten iletişim bilgilerine ulaşmak mümkün.

sabah kuru alandaydılar az oncede camı biraz kısalttım bir kısmı parçalandı ustndekı sılıkon tuttu ama umarım ıse yarar :)

parçalanan kısımlar kesecek nitelikte ise bir parça traşlayıp üstüne silicon sür.

zımparaladım guzelce

Geri