Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

benim 5 haytanın bebekliği :)

Cvp: benim 5 haytanın bebekliği :)

ablası bir görsen çekmediği dertler çile kalmadı garibimin :)

yok ablası o geç büyüyen cinsinden fıstığı gördün o haline 4 ayda geldi...

Bizim plastik kaptakiler bu kadar hizli buyumemisti.Demek ki beslenme + yer esit derecede onemli.

ablası benimkiler balıkla büyüdü onun dışında her 1 cm boy attıklarında akvaryumu büyüttüm şuan akvaryumu büyütsem 2 ayda 4 cm atar bunlar..

veterinere sordum gösterdim netten resimlerini felan çok iyi bakılmış balıkla besledim dedim çabucak büyümeleri normal dedi..

[url=mailto:/d5za8L][img]mailto:/d5za8L.jpg[/url][/img]ablası baksana tiplere onu geçtim tırnaklarını gördün mü?

[url=mailto:/rQBaJN][img]mailto:/rQBaJN.jpg[/url][/img]yakışıklı oğlum leo :)

hemde çok uzun ablası hele leonunki kaplan pençesi gibi arada akvaryumun suyun değiştirirken alıyom elime geçiriyor resmen tırnakları..

[url=mailto:/a5JABQ][img]mailto:/a5JABQ.jpg[/url][/img]bizim küçük altetizmle uğraşıyr ablası :)

asiye o hayvanlar oradan kaçar. kuru alan çevresine karton çerçeve yap. yalnız lambaya değmesin yakar.

abi kaçsalar kaç yazar akvaryum yarıldı ortadan geri kalanlar sağlam kurualan yapılırmı onlarlar sen onu de hele bana?

kırıldığı yere bağlı. yarısı sağlam ise ortadan ikiye kesilip yapılabilir. ama komple sök bir daha yap sıfırdan maliyetliye gelir. cam değil işçilik fiyatı artırır. camcı yada akvaryum imalatçısı elindeki ıskarta cam parçalarından yapar kuru alanı ve kuru alan en az tabanda 6 mm yan camlarda 5 mm olmalı. 8 mm'ye 6 mm en uygunu ama akvaryum camı 8 mm'den kalın olmalı ki kuru alanı taşısın.

abi koca bir çizik var alt tabanda ve başlangıcından çizginin kırıklık var diğer yerleri sağlam.

taban geniş olmalı ki akvaryum içine düşmesin. onun için komple sökülüp daha geniş taban yapmak gereklidir. bu genişleyince arka camda geniş olmalı. sonuç olarak yeni yaptırman daha mantıklı olur.

yapacak birini bulsam sıkıntı olmaz kaç yere kaç kişiye sordum yarım bir akvaryum için uğraşamayız demişlerdi yani kuru alan yapıcam dedim öyle dediler bana ta sitelere gittim dayımlar akvaryumcuya o öyle deyince bende vazgeçtim..

sitelerde ucuza yeni akvaryum yaptırabilirsin. düz cam ve kayıt olacak. sitelerin ileri tarafında konya yoluna paralel 1 yada 2. ara sokakta vardı bir tane.

abi deidğin yerde var yapıyolar sıfırnı ama kurualan yaptıramadım adam aynen öyle deyince moralim bozuldu ordaki çoğu dükkanı gezdik sorduk dayımla ama yapmıyoruz dedi direk...

ama abi pahalı yapıyrlarverdim ölçüyü bu 100 tl tutar dedi bende geldim sincanda petshopa sordum 45 tl dedi camıda kalın alta taban baktım

hazır akvaryumlar 6 mmdir. cam kalınlaştıkça fiyat artar. camın da çeşidi var tabi.

sende haklısın ne diyim anladığım bişi değil anlasam gelip sana sormam sadece sana yarın kardeşim gelicek cumartesi onunla çıkıp petshoptan alıcam akvaryumu abi..

hayvanları leğen küvet ne varsa koy. kızılayda selanik cad. selanik petshop ile ulusa bak. halin karşısındaki kuşçular hanına. üst katına da bak var mı orada hatırlamıyorum.

bir de büyük yapı marketlere bak. şeffaf büyük plastik kaplar var 100 lt üstü.

abi saklama kabında duruyorlar ayrı iki kaba böldüm 3 birinde diğerindede 3 duruyorlar yarın kesin alıcam bir tane annem bile düşün yazık ben acıdım bunların bu hallerine çabuk git al akvaryumu ölücekler burda diyor...annem bile vicdana geldi

Geri