Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bıcırık ve Evi :)

Cvp: Bıcırık ve Evi :)

Sanırım almam gereken ürün şu linkdeki mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=14097 aynı ürün hobimmarkette`de var. ama juen`den defalarca alışveriş ettim, eden ben değilim ama güvenli sonuçda.

juen sağlamdır bende ordan yaparım alışverişi hızlıca bakarken bulamadım. alman gerekeni göstermek için yazdım o siteyi. zaten juende daha ucuzmuş. sendeki florasan T5 veya T8 mi ona bir bak sonrada kaç wattsa ona göre alacaksın.

http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=en&u=mailto:/en/products/linear_fluorescent_bulbs.php&prev=/search%3Fq%3Dexo%2Bterra%2Bt8%26hl%3Dtr%26biw%3D1366%26bih%3D628&sa=X&ei=GvJXUdaDJ-PB7Aa774HYBg&ved=0CDEQ7gEwAA burada verilen bilgi`de 15watt ve 45cm uzunluktaki T8 diyor.

Cem Bey kaplumbağam ölü mü diye baktım kafası ve elleri çıkmıyor ama ayakları sallanıyor ölmüş müdür?

ölmemiştir meraklanmayın sadece oldukça halsiz

Sağoolun ama annemler öldü diyor bir an için korktum ısıtıcı olmadan nasıl tedavi ederim?

önerilen yöntem belli. bir pet şişeye sıcak su koyun. kapagına bir delik açın. akvaryumun içine koyup 6 saatte bir değşştirin. ama kaynar olamsın su. ısıtıcı şart!!

sağolun

Ama hiç hareket etmiyor dünden beri

Ama hiç hareket etmiyor dünden beri

bi önemi yok. lütfen ısıtıcı şart tedavi için.

ayrıca hasta olup olmadıgınıda anlamak için ısıtıcı şart. hasta olmayabilirde. suyun 28 dereceye sabitlenmesi hayvanı normal haline getirebilecektir belkide

şimdilik pet şişeyi uygulayacağım ısıtıcıyı temin edene kadar diğer kapluşum da bu durum yok onun için zararı olur mu?

aynı ürün ise bunu alıcaksın. mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=14097 yalnız bunu kapakta kullanacaksan florasanı tutacak kıskaç olması lazım.

hayır olmaz ancak hastaysa diğerinide hasta edebilir. 2 tane kavaryumunuz varsa birini oraya koyup aynı uygulamayı yapın. suyu olabıldıgınce 28 derecede sabit tutmaya calısıp termometre ıle sureklı kontrol edin

ışık derken ? ne kullanıyorsunuz

http://www.google.com.tr/imgres?q=roxin&um=1&hl=tr&sa=N&biw=1280&bih=923&tbm=isch&tbnid=ESPumu6rqq26vM:&imgrefurl=mailto:/evcil-hayvan-petshop/roxin-su-ici-40-cm-mavi-64882631&docid=54w4UJ0RCUZKiM&itg=1&imgurl=mailto:/6488/Roxin-Su-Ici-40-cm-mavi__64882631_0.jpg&w=600&h=600&ei=8hBYUdukC_Kg7AaemYGwCg&zoom=1&ved=1t:3588,r:12,s:0,i:115&iact=rc&dur=851&page=1&tbnh=183&tbnw=183&start=0&ndsp=27&tx=63&ty=93

su tar bir ışık mı

bu tarzda bir ışık mı ??

http://www.google.com.tr/imgres?q=roxin&um=1&hl=tr&sa=N&biw=1280&bih=923&tbm=isch&tbnid=ESPumu6rqq26vM:&imgrefurl=mailto:/evcil-hayvan-petshop/roxin-su-ici-40-cm-mavi-64882631&docid=54w4UJ0RCUZKiM&itg=1&imgurl=mailto:/6488/Roxin-Su-Ici-40-cm-mavi__64882631_0.jpg&w=600&h=600&ei=8hBYUdukC_Kg7AaemYGwCg&zoom=1&ved=1t:3588,r:12,s:0,i:115&iact=rc&dur=851&page=1&tbnh=183&tbnw=183&start=0&ndsp=27&tx=63&ty=93

Ben şu şekilde monte etmeyi düşünüyordum. mailto:/25zh7w2.png tahtanın uzaklığı demişim tahtanın ölçüsü demek istemişdim. tahtayı duvara monte etmek kolayda. Aparatıyla beraber floresanı tahya hangi malzeme`yle sabitlesem bilemiyorum.(tahta derken asıl demek istediğim mdf)

alican yapı marketlerde florasan tutucu parçalardan satılıyor. onları alıp vidalayabilirsin. aslında bu tip yapacağına raf yap altına florasanı takarsın üstünüde yemdir, süstür koyarsın. sonuçta bu tipte yapsan kenarlardan "L" demir ile destek atmak lazım. bu durumda raf yapman daha uygun, hatta hazır satılıyor.

Hazır bulamazsam marangoza nasıl tarif edeyim? ve hazırlar nerede satılır? ayrıca ben öğrenciyim paramı biriktirerek alıyorum o yüzden bu süreç uzun zaman içerisinde oluyor.

pardon biraz saçma bir soru oldu tekzen ve koçtaş gibi yerlerde bulunur heralde.

e heralde yani :) tekzende rahatlıkla bulabilirsin :)

Geri