Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Düşüncem

Cvp: Kuru Alan Düşüncem

yaşarcan tabelacılar yapmaz onlar ince ve düz alıp keserler. eğim işi için fırınları olan ve sadece bu işle uğraşan firmalar vardır. alacağın plaka en az 4mm veya 6 mm olmalı.burada verdiğin linkte 5 mm var o olabilir. ulaşımı soru sordan yapacaksın. çizimde gönderebilirsiniz demiş. emin olmadan sipariş verme.

Abi zaten çizim yeteneğim yok nasıl bişey olucağı aklımda ama çizip göndericem onlar fiyat göndericek.. Ama bu adamlar yapabilir değil mi?

Önce telefonla görüş Yaşarcan. Adamlar yoğun ise ufak işlerlede uğraşmazlar.

mailto:/forum/Konu-kuru-alan-onerisi.html?pid=94123#pid94123

Selim yaptırmıştı. Burada firma vs bilgileri bulabilirsin Yaşarcan. Sayfa 3 ten sonraya bak.

mailto:/forum/Konu-pleksi-malzemeden-kuru-alan.html?page=2

Bu konunun sahibi pleksi kuru alan yaptırmıştı ama bir türlü bulamadım.

Emre abi verdiğin siteye mail gönderdim özel sipariş alıyorlarmı diye sordum.. Şimdi gittigidiyordaki adamlara yazıcam onlardan cevap gelir büyük ihtimal.. 20 30 liralık siparşler aldıklarına göre bu siparişide alırlar diye tahmin ediyorum

Selim in yaptırdığı yeri ben bulamadım remsemiles kullanıcısının konularına bir baksana Yaşarcan. Yaptırdığı yeri yazdıysa orayı arayabilirsin. Perpada bir yerdi. Bu arada kaça kaç nasıl bir şey yaptıracağınıda hesapla bence. Hatta bu kuru alanın yan çitlerinide pleksiyiden kuru alan zemini ile bağlantılı tek parça çözebilirsin. Rampada uzanır.

Abi çite gerek yok demiştin ? Çiti kendimde alıp yapabilirim silikonla gerek olursa şu kuru alan olsunda bi .. Tamam bakıyorum abi hemen

Çite Cem gerek yok dedi. Sanırım hayvan kenara çıkamaz kayar diye düşünmüştü. Gerçi bana göre zorlarsa çıkar.

mailto:/forum/Konu-yeni-kuru-alan-ve-paludaryum-dizayni.html evet buldum abi konuyu buda gayet kullanışlı seninkiyle aynı mantık zaten .. istanbulda kendisi yaptırmış Abi sanırım çünkü internet sitesi gibi birşey yazmamış.. 90 tl tutmuş fiyatı

Emre Abi adamlar geri dönüş yaptılar gittigidiyordaki şekil bekliyorlar şekli nasıl olsun sence ?

Basit olacaksa sanki üçgen olsa iyi olur. Adam o bombeli gelen yerlerin çap ve uzunluğunu ayarlayamaz. Rampayıda üçgenden aşağı sarkıtırsın. En basit bu geldi aklıma.

Ben bi çizim yapıp resim eklemeye çalışırım abi .. Benim düşüncemde şöyle abi 3 parça düşün 1. Parça o kuru alana yapışıcak 2. Parça rampa olucak suyun içine kadar 3 . Parça da suyun içinde dinlenme sehpası gibi olucak hepsi tek parça ***\__ şeklinde abi

Oda olur ama dinlenme sehpasınıda dipe daya o zamanki dengeli olsun. Yani tam merdiven gibi.

Abi zaten silikonla yapıştırıcam yerinden oynamaz diye düşündüm birde zemine sabitleyemem çünkü eğimli biraz yani jakuzinin hiçbir tarafında normal şekil yok hep eğimli

Pleksi esner ama. Ben merdiven gibi düşündüm bir uzun parça daha insin ama yapışmasın dayansın dibe.

O zaman rampa ızunluğunu arttırayım abi olur mu öyle? Merdiven gibi yaparsam çok pahalı olur abi karşılayamam şuan nafakam gelicek o zaman dış filtrede alıcam eksiğim ne varsa alıcam siz ne derseniz :)

Yasarcan eger dedigin gibi yapacaksan dinlenme sehpasi olan kisim suya giricek sanirim buyuzden akvaryum silikonu kullanmalisin

Alisarp orası suya giricek ama malzeme tek parça olucak silikonu sadece kuru alana yani jakuzinin oturulucak kısmına yapıştırırken kullanıcam

Merdiven gibi derken hani o dinlenme düzlüğü varya oradan aşağı son bir pleksi inip dibe otursa diyorum. Esnemeyi önler. Yani fazla basamak değil genel görünüm için merdiven benzetmesi kullandım.

Abi onu daha sonra kendi imkanlarımla yaparım pazartesiye ben yinede bi tabelacıları gezicem Uşak'ta eğer bulursam dediğin gibi yaptırırım ama online olursa yaptıramam sanırım... Abi birde bende lamba var çok güzel istediğin kadar eğiliyor kalkıyor ayarlı duyu e14 ben adaptör buldum e27 ye çeviriyor sence sağlıklı olurmu?

Bir elektrikçiye sormalı kablolar yüksek gücü kaldırırmı. Genelde e14 olanlar sarfiyatsız ve düşük güçtekiler için kullanılıyor.

Geri