Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Düşüncem

Cvp: Kuru Alan Düşüncem

tamam kuru alanın heryerinde halı kaymaz olucagı için cam biter bitmez halı kaymaz başlıyacak ve rahatça çıkabilceği şekilde olucak tamamdır abi böylesi daha zahmetsiz oldu hem taşlarda suda dinlenme yeri olur

halı kaydırmazı uzun kesip camın altından dolayıp sıkıştırırsan silicon ile yapıştırma derdin de olmaz. yani tam sarıp altta iki ucun kesiştiği noktadan iple bağlarsın.

Tamam abi öyle yaparım ama zaten kuru alan plastik hani jakuzi kaymasın diye halıkaymaz koymıyım mı ?

evet sudaki taşları da dinlenme yeri olarak düşünmüştüm bende, üstünde durur. hatta en üst taşta dik vaziyette ayakları üstünde durduğunda yüzeye yetişebilirse uyuyabilirde.

o kısmada halı kaymaz koyabilirsin ama önce bir bak duruyor ise gerek yok. ama rahatsız oluyorsa koyabilirsin. o alanın tabanı kadar büyük kes.

Tamam abi evet taş su yüzeyinde tam ama ısıtıcıya yakın uyumayı seviyor yazın su seviyesi yükselicek o zaman taşı dediğin gibi konumlandırıyım abi.. Abi çok kayıyor plastikte o yüzden halı kaymaz yada daha doğal bir madde düşündüm ama kumdada olmaz dedik o yüzden halıkaymaz en mantıklısı

her şeyi deneyerek uygun olanı bulursun yaşarcan.

Rampa ve kuru alan zemimine çakıl taşı döşe yaşarcan. Plastikten daha uygun ve doğal olur.

Abi onlar çok çıkıntılı gibi geldi bana çakıltaşımda var aslında rahat eder mi ? Birde onu silikonla mı yapıştırmam lazım ?

Gerisini uzun uzun konuşmuşsunuz.

Evet akvaryum silikonuyla yapıştırmalısın. Yassı ve keskin kenarları olmayan taşları tercih etmelisin. Bende sorun olmadan çıkıyorlar kuru alana.

Tamam Abi seninkini inceledim bende bu taşların 1.5 kat büyükleri var ama onlarda tırmanması zor olur sanırım yarın cam ölçüsü alıcam jakuziden ona göre giidicem camcıya taşta bakarım petshoplardan .. Peki olmazsa çıkartması nasıl oluyor abi ?

Yasarcan benim akvaryumada bak istersen ve hayvanlar zorlanmadan cikiyor yani cakil doseyebilirsin

Sokmek icin bir yontem yok elinle saga sola yaparsan cikiyor

Taşları çıkartmaktan bahsediyorsan öyle bir şans yok Yaşarcan.

Gerçi plekside daha şanslı olabilirsin. Ama bence taş yapıştıysa sökülmeyecekmiş gibi düşün.

Geri