Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tobii :)

Tabiki

akvaryum büyük olacak ama modelleri böyle olabilir

modelleri hoşuma gitti :D

ve sonuncu

Cvp: tobii :)

Tek rampa şeklinde olanlar daha kullanışlı olmaktadır. Ve kaplumbağaların yüzeceği ortam olmalı su seviyesi yüksek olmalı. 4 ve 5. gayet uygun ve güzel. Tabi uygun ölçülerinde.

cem beyin verdiği 120*50*60 ölçülerinde yaptıracağız inşallah :D

Gercekten 4. Ve 5. Cok uygun gorunuyor :) benim de akvaryum uzerinde yapmam gereken seyler var. Biriktirdikce boyumu asacak :O

bakım konusunda kedi ve köpekten bile çok sorumluluk ve masraf istiyor ama çoğu kişi bunu kabul etmiyor

Büşra hayvan taşta uzun süre duruyor ve taş soğuk ise soğuğa bağlı olarakta pembeleşme görülebilir. Soğukkanlı canlı oldukları için vücutlarını dışardan gelen enerji ile ısıtmak zorundalar. Yani su ve kuru alanda dolanmalı. Bir de yerde temizlik malzemesi kullanılmışsa kimyevi ürün deri ve kabuğuna zarar verir. Kir pislik varsa mikrop kapabilir. Malum steril ortamda baktığımız için bünyeleri zayıf olur çabuk etkilenirler. Ortalığa idrar dışkı yapması da cabası. Annene böyle söyle. Üstüne basma riski dahi var.

ben kaplumbağaları yere koymalarına karşıyım her an üstüne basma ve mikrop kapma olasılığı var bu yüzden tavsiye etmiyorum ve karşıyım

Cok buyuk hata evet :( ince dusunmek lazim cok haklisiniz.. Abi kaplusuma bakmaya basladigimdan beri cok sey ogrendim senden. Emre abiden de ayni sekilde. Ne kadar tesekkur etsem az. Iyi ki varsiniz :)

Bakım yaparken geniş düşünmeliyiz sadece kendi açımız ile değil hayvan açısından da düşünmek lazım :)

hareketli33' Alıntı:
bakım konusunda kedi ve köpekten bile çok sorumluluk ve masraf istiyor ama çoğu kişi bunu kabul etmiyor
[/qu
Tekrar söylemek istiyorum kaplumbaga sürüngen olduğu için sesiz ve duygusunu dışarı veremeyen bir canlı onları anlamak zor oluyor onun için bakımı da zor ama kedi köpek çok rahat canı aciyinca sinirlenince belli ediyor kaplumbağaların bakımı bu yüzden zor

Benim iki kedim var. Biri yavru, diğeri yetişkin. Gerçekten de su kaplumbağasına bakmak oldukça sorumluluk, bilgi isteyen bir şey. Çok haklısınız.

Şahsen tavşan bakıyorum ve gerçekten o bile duygusunu dışa veremiyor ama insan besledikce davranışlarını anlıyor ama kaplumbağa gerçekten çok zor :( eğer benim gibi aile ile yaşıyorsanız önünüzde baraj oluşuyor durum zorlaşıyor :(

Evet aile ile yasayinca ortaya sıkıntılar cikiyor haklisiniz. Annem tobiyi çok seviyor ama çoğu zaman catisiyoruz bakimi konusunda misal

Kaplumbağaların yüzünde mimik hareketi yoktur çok ciddi acı durumunda gözünü kapayıp ağzını açar bu çok nadir bir durumdur. ama kabuk ve deri yüzeyindeki fiziksel durumları sıkıntı veya hastalıklarını belli eder. Renk, şişlik, halsizlik, nefes düzensizlikleri, göz ve yara gibi veriler belirleyici olur.

Ben evde herkes ile tartisiyorum evde kimse hayvanları benim kadar sevip değer vermiyor hayvanlara zaten zulm eden cani lerden nefret ediyorum hayvanın günahı yok ama çok kotu davranıyorlar kedisi doğurdu diye sokağa atanlar kaplumbagasi çok büyük diye gole bırakanlar var :( :(

Eskiden 2 kaplumbağa besledim hiç bilgim yok birisi hasta oldu öldü diğeri de nedensiz yere biraz zaman geçti nedenini araştırdım akciğer enfeksiyonu ölürken gözleri morarmış ağzını açıp kafayı salliyordu ben o zamanlar hiçbir şey bilmediğim için gulmustum keşke o zamanlar bilgili olsaydım şimdi onlar yaşıyor olurdu :( :(

Kaplumbağalarınız için üzüldüm :-(
Aile gerçekten bakım konusunda bazı gerçekleri anlamıyor geçen gün ablam az daha kapluşlara görmesem salam vercekti bilmiyorum yani neden anlayamıyolar:-[

ben nadiren et veriyorum mesela bu yıl için dün verdim az birşey arkasından balık yemi verdim normal yem versem fazla proteinli olacak neyse bu yıl ki etlerini yediler zaten bu son verişim artık onları ot ağırlıklı beslicem :)

bizim ailede çok bilmişlik yapanlar var bilmiyorsun bari bir şey deme ısıtıcı alıyorum neymiş gerek yokmuş yazmış e kışın ne olacak diyorlar ki hayvan suda boğulur adı niye su kaplumbağası o zaman neymiş akvaryuma gerek yokmuş plastik kapta bakabilir mişim yaw insanlar suyu plastikte içmiyor hayvan niye plastik kapta yaşasın ki

Nadiren yağsız et vermekte bir sorun yok ama salam nedir arkadaş ya:-D
Obez kaplumbağanızda bir gelişme var mı ?
Diyet için az miktarda karpuz verebilirsiniz çeşitlilik olsun .Benimkiler çok seviyor :)

Geri