Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

1-2 aylık kırmızı yanak

@yosuntosun @efeyilmazz Rampa için öneriniz var mı? Sıcak akvaryum silikonunu rampaya basıp üzerine ince taneli kum atıp yapıştırma fikri aklımda? Bir de kuru alana alt zemin olarak ne olabilir suni çimden ziyade sürüngen kumu olabilir ama onu da akvaryuma atarlar diye düşünüyorum.
Kuru alana yada rampaya kum olmaz bahsettiğim paspası alıp rampaya yapıştırın. Linki @efeyilmazz da olması lazım

Yem olarak Tropical biorept W yem iyidir ama hergün bunu vermeyin bundaki omega 3 biraz fazla sanırım ben haftada 3 gün Sera raffy P, 3 gün Tropical biorept W, 1 gün gammarus veriyorum. Fakat sera önermem alman malı diye aldık pişman oldum.

Yemi atakan petshoptan kovadan bölme olarak alırsanız çok daha ucuza geliyor bilindik güvenilir sitedir çok alışverişim oldu sorun yaşamadım.
Yem link
Stickleri yemede zorlanıyorlar kırıp verdiğim halde. Akvaryumda baya bi kovalıyorlar o yemi. Sera Raffy Baby-Gran Nature var ama Türkiye de bulamadım. Bunun alternatifi var mıdır?

Stickleri yemede zorlanıyorlar kırıp verdiğim halde. Akvaryumda baya bi kovalıyorlar o yemi. Sera Raffy Baby-Gran Nature var ama Türkiye de bulamadım. Bunun alternatifi var mıdır?
Stickler çok büyük mü verdiğiniz stick yem nedir. Sera ise seralar ufak oluyordu. Yem yemede zorlaniyorlarsa bir problem olabilir o durumu @cem hocaya sorun

Stickler çok büyük mü verdiğiniz stick yem nedir. Sera ise seralar ufak oluyordu. Yem yemede zorlaniyorlarsa bir problem olabilir o durumu @cem hocaya sorun
Yemede sıkıntı yok ama suda ıslatıyor sonra böle böle yiyor bu baby ise muhtemelen daha yumuşak ve küçüktür diye düşünüyorum bir kaç hamlede yemesi için

Sera raffy p alabilirsiniz. Çok sert bir yem değil. Ufak ufak parçalara bölüp verebilirsiniz.

Yemede sıkıntı yok ama suda ıslatıyor sonra böle böle yiyor bu baby ise muhtemelen daha yumuşak ve küçüktür diye düşünüyorum bir kaç hamlede yemesi için
Hayvana su dışında yem vermeyin tükürük bezleri yoktur sadece suda yemek yiyebilirler.

Foruma hoşgeldiniz.

O ampuller olmaz gerekte yok. 52-53 W halojen armut ampul yada 60 watt akkor filamanlı ampul yeterli.

Bu hayvanlar sistemde beslenme zincirinin üst halkasıdır. Şu an değil ama 8 cm sonrası bir zaman balıklara saldırıp yiyeceklerdir.

1. Kuru alan tehdide açık bölgedir. Hayvanlar bunu bildikleri için güvenli olan suya yakın dururlar. Onun için akvaryum civarında hareket olmamalı. Kimse olmadığında çıkarlar.

Diğer sebep ısıtma lambası olmaması. Hayvanlar ısıyı algılamazsa çıkmazlar. Lamba varsa rampaya doğru konumlandırın ısıyı algıladıklarında çıkarlar.

2. Kuru alan için pvc paspas alıp kullanın. Delikli olduğu için tutunmaları kolay olur. Benim kuru alanımı inceleyin.

3. Akvaryumun önden ve yukarıdan resimlerini çekip atın. Kaçtıkları yeri unutmazlar. Bir daha kaçacaktır. Filtre yada herhangi bir şeyin üstüne çıkıp atlamıştır.

Yem olarak gammarus yanında tropical axolotl, tetra reptomin baby yada omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın.

Akvaryumu ayırmak için ayraç vantuzları var. Bunların arasına cam yada fleksi geçirip ayırabilirsiniz. Şu an için değil ama kaplumbağalar büyüdüğünde büyük taraf onların olmalı.

Foruma hoşgeldiniz.

O ampuller olmaz gerekte yok. 52-53 W halojen armut ampul yada 60 watt akkor filamanlı ampul yeterli.

Bu hayvanlar sistemde beslenme zincirinin üst halkasıdır. Şu an değil ama 8 cm sonrası bir zaman balıklara saldırıp yiyeceklerdir.

1. Kuru alan tehdide açık bölgedir. Hayvanlar bunu bildikleri için güvenli olan suya yakın dururlar. Onun için akvaryum civarında hareket olmamalı. Kimse olmadığında çıkarlar.

Diğer sebep ısıtma lambası olmaması. Hayvanlar ısıyı algılamazsa çıkmazlar. Lamba varsa rampaya doğru konumlandırın ısıyı algıladıklarında çıkarlar.

2. Kuru alan için pvc paspas alıp kullanın. Delikli olduğu için tutunmaları kolay olur. Benim kuru alanımı inceleyin.

3. Akvaryumun önden ve yukarıdan resimlerini çekip atın. Kaçtıkları yeri unutmazlar. Bir daha kaçacaktır. Filtre yada herhangi bir şeyin üstüne çıkıp atlamıştır.

Yem olarak gammarus yanında tropical axolotl, tetra reptomin baby yada omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın.

Akvaryumu ayırmak için ayraç vantuzları var. Bunların arasına cam yada fleksi geçirip ayırabilirsiniz. Şu an için değil ama kaplumbağalar büyüdüğünde büyük taraf onların olmalı.
Merhaba hoşbuldum.
Ampul için marka fark eder mi yoksa herhangi bir 52-53 watt değerinde normal evlerde kullandığımız ampul olur mu?
Kuru alan için sağolsun link gönderdi o zmat yıldız şeklindeki pvc lerden siparişimi verdim.
Yukarıdan fotoğrafları ekliyorum.
Yem olarak kurutulmuş karides var sizin söyledikleriniz arasında da bana mağazası yakın olan bir işletmeden "Omega One Juvenille Turtle 270Ml / 99Gr. Yavru" u buldum. Ama ana yem gammarus mu yoksa bu mu olmalı? Zira gammarus biraz sert yemekte zorlanıyorlar daha 1 lira boyutundalar.

Ekli dosyalar

• IMG_1370.JPG
    4.6 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_1369.JPG
    4.2 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_1372.JPG
    5.1 MB · Görüntüleme: 5
@efeyilmazz @cem gece lambası olarak ve gündüz lambası olarak linkteki ürünlerden hangisi tercih edilmeli?

Gündüz ısı lambası

Gece lambası

Son düzenleme:
@efeyilmazz @cem gece lambası olarak ve gündüz lambası olarak linkteki ürünlerden hangisi tercih edilmeli?

Gündüz ısı lambası

Gece lambası
Halojenler olur fakat gece lambası olmaz. Yeşil ışık uyanık tutar.

Gece lambasi link Bunu alacaksiniz

Marka farketmez halojende 52-53 W, filamanlı da 60 W.

6 cm kabuk boyuna kadar sabahları omega one akşamları gammarus verin. Sonra ek yemler alacaksınız.

Gammarus en yumuşaktır aslında. Açık yem mi aldınız bayat olabilir mi?

Geri