Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 gün evde tek kalır mı

Birde yalnız kalacak 2 gün ters dönerse kuru alanda dönemezse ne olur ölür mü. dönemezse bir süre sonra yorulup dönmeyi denemiyor

Bu tarz strese girme durumları hayvanı bizden uzaklaştırır. Ele alınma hissi daha temkinli davranmasına neden olur. Öldürmez psikolojik olarak etkiler.

Yanlara yaklaşıp bacaklarını yaslayıp, destek alarak dönebiliyorlar. Adları kaplumbağa ama atletikler.

Ben sağlık kontrolü ve açılan altbağadaki plakaları çıkarmak için sırt üstü koyardım hepsi bir şekilde dönerdi. Hayvanlar hoşlanmıyor ama boyun ve bacak kasları gelişiyor.

Bu tarz strese girme durumları hayvanı bizden uzaklaştırır. Ele alınma hissi daha temkinli davranmasına neden olur. Öldürmez psikolojik olarak etkiler.

Yanlara yaklaşıp bacaklarını yaslayıp, destek alarak dönebiliyorlar. Adları kaplumbağa ama atletikler.

Ben sağlık kontrolü ve açılan altbağadaki plakaları çıkarmak için sırt üstü koyardım hepsi bir şekilde dönerdi. Hayvanlar hoşlanmıyor ama boyun ve bacak kasları gelişiyor.
Vallahi hocam Şu 1.5 gun evde kalacak birşey olmaz herhalde. Depremde bile kac gün dayandı insanlar enkaz altında kaplumbağa kendi yuvasında 1 gün dayanabilir bence.

Daha fazla bile durur. Vücudunda yağ stoğu var.

Gerek yok. Hayvanın ayarını bozarsınız. Tersine sabah akşam yemleme hayvanın sindirim sistemini değiştirir. Günde tek öğünle vücudu gün boyu açlığa dayanımlı olur. Sabah akşam yapınca daha hızlı çalışır.

Gerek yok. Hayvanın ayarını bozarsınız. Tersine sabah akşam yemleme hayvanın sindirim sistemini değiştirir. Günde tek öğünle vücudu gün boyu açlığa dayanımlı olur. Sabah akşam yapınca daha hızlı çalışır.
Hocam tek öğüne düştüm de 20 tane veriyorum. Birde her su değişiminde strese giriyor ayrı kaba alsamda kaplumbağa içerideyken suyu boşaltsam da aynı eskiden hiç böyle yapmıyordu şimdi donup kalıyor. Bana çok alışmıştı hiç korkmuyodu benden şidmi eskisi kadar sevmiyor beni

Sevmeme değil büyüdükçe akıllanıyorlar. Her olası tehdide karşı kendini savunma kabiliyeti ve özgüveni artıyor.

Ele alma, ortam değişikliği her zaman stres sebebidir. Onun için mümkün olduğunca dokunmamaya çalışıyoruz.

Sevmeme değil büyüdükçe akıllanıyorlar. Her olası tehdide karşı kendini savunma kabiliyeti ve özgüveni artıyor.

Ele alma, ortam değişikliği her zaman stres sebebidir. Onun için mümkün olduğunca dokunmamaya çalışıyoruz.
Hocam valla cok akıllandi benim kaplumbağa ama mecbur suyunu değiştirmek zorundayım. Stresi nasil minimuma indiririm

Hocam birde yarın yola çıkıyorum sabahtan yemegini verecem. Cumartesi aç kalacak. Pazar akşamı dönmüş olucam. Açlığa dayanır da sizce evdeki oksijen biter mi oksijensiz kalip bogulmasin

35 tane yem verdim sabahtan. Odayı biraz havalandırdım. Deprem olur diye masa lambasini çıkardım yuvadan. Su ısıtıcısı ve filtresi açık odaya da 15W turuncu akkor takılı. Acıkınca kaçma durumu olabilir belki tirnmanmaya çalışıp ters dönerse kendini duzeltebilir mi bilmiyorum. Yuva etrafinda karton var kaçma ihtimali çok düşük. Oksijen 1 gun bir insana yetecek kadar var su da biraz salınım yapar.

Oda kapısı açık kalabilirdi koku nem dağılsın, sadece banyo ve tuvalet kapısı kapalı dursun. Olur ki kaçarsa oralara gitmesin. Evin oksijeni bitmez. Yada odanın. Hayvan ufak.

Lamba olsaydı iyi olurdu. Mandallı lamba sabit durduğu sürece depremden etkilenmez.

Temizlik sırasında alacağınız kap akvaryuma yada o odada bir yerde dursun sizi görsün. Daha kötü bir ortama geldim hissiyatı azalır. Kaba 2-3 stick yem atabilirsiniz. Konuşabilirsiniz. Bunlar bir miktar rahatlatır.

Kıpır kıpır hareket etmesindense sakin durması daha iyidir. Fazlasıyla hareket ediyorsa kendine güvenli bir yer bulma arayışındadır.

Akvaryuma döndüğünde direk tabana inip durgun kalıp etrafı gözlüyorsa bu streste olduğunu gösterir. Yüzmeye normal hareketlerine devam ederse hayvan kendine gelmiş, rahatlamıştır.

Oda kapısı açık kalabilirdi koku nem dağılsın, sadece banyo ve tuvalet kapısı kapalı dursun. Olur ki kaçarsa oralara gitmesin. Evin oksijeni bitmez. Yada odanın. Hayvan ufak.

Lamba olsaydı iyi olurdu. Mandallı lamba sabit durduğu sürece depremden etkilenmez.

Temizlik sırasında alacağınız kap akvaryuma yada o odada bir yerde dursun sizi görsün. Daha kötü bir ortama geldim hissiyatı azalır. Kaba 2-3 stick yem atabilirsiniz. Konuşabilirsiniz. Bunlar bir miktar rahatlatır.

Kıpır kıpır hareket etmesindense sakin durması daha iyidir. Fazlasıyla hareket ediyorsa kendine güvenli bir yer bulma arayışındadır.

Akvaryuma döndüğünde direk tabana inip durgun kalıp etrafı gözlüyorsa bu streste olduğunu gösterir. Yüzmeye normal hareketlerine devam ederse hayvan kendine gelmiş, rahatlamıştır.
Yüzeyde takılıyor genelde fakat durgun oluyor gözlemleme işini Yüzeyde yapıyor. Odamın kapısı açık diğer tüm yerler kapalı giriş ile baglantili oda.

Lamba sabit suana kadar hic düşmedi kacmasin diye çektiğim kartonun üzerine mandalliyorum fakar karton saglam duruyor guzel sıkıştırdım hic düşmedi suana kadar test amaçlı sallamistim baya yinede düşmedi. Ama emin olamadim.

Pazar akşamı dönmüş olacağım bir sorun olmaz umarım

Dediklerinizi yaptıysanız sorun olmaz.

@cem Hocam evde 15W akkor gece lambasını açık bırakmıştım. Apartman grubuna yazmışlar bir yanık kokusu geliyor diye. 15W akkor yanmış olabilir mi? Duy sert plastik 40W kablosu kalın baya sorun çıkarmaz ampul yangin cikarabilir mi? Acaba bir sorun olmus mudur? Ev anahtari kimsede yok ama yonetici kapıdan kontrol edecek koku varmı diye

15 watt ampulün bunu yapacağını sanmıyorum. Daha yüksek wattlı ampulleri plastik duylu lambalarda kullanıyoruz koku yapmıyor.

Sorun var mı desek ampul patlasa devre iptal. Kısadevre olsa sigorta atar. Olası değil ama ampul kaba temas ettiyse plastiği eritip koku yapabilir ki o da koca apartmana koku salacak boyutta olmaz.

Banyo ve tuvaletin penceresi alüminyum menfez ise oradan koku çıkması daha yüksek. O zaman üst ve alt daireye oradan koku gider.

15 watt ampulün bunu yapacağını sanmıyorum. Daha yüksek wattlı ampulleri plastik duylu lambalarda kullanıyoruz koku yapmıyor.

Sorun var mı desek ampul patlasa devre iptal. Kısadevre olsa sigorta atar. Olası değil ama ampul kaba temas ettiyse plastiği eritip koku yapabilir ki o da koca apartmana koku salacak boyutta olmaz.

Banyo ve tuvaletin penceresi alüminyum menfez ise oradan koku çıkması daha yüksek. O zaman üst ve alt daireye oradan koku gider.
Banyolar kapali ordan gitmez herhalde ama yonetici aradi simdi bizim evden yanık kokusu gelmiyormuş. Lamba çanağı cam duy sert plastik. Lamba duvara sabitli acaba oradan dusup yere kirildimi diye dusunmustum ama düşmemiştir şuana kadar düşmedi aylardır duvarda duruyor yarin donecegim belli olacak

Hocam sizce şuan ne durumdadır en son cuma sabahı guzel bir yemek yedi. Isıtma lambası açık değil. Yuvadan kacabilme ihtimali çok düşük ancak kaçmak istersen ters dönüp kalsa kuru alanda sizce kendini cevirebilir mi ben bazen gördüğümde ceviriyordum ondan benim cevirmene alışmış mıdır bir kere banyoda duşakabine biraktim oradan kaçmaya çalışırken ters dönmüştü kendini cevirmeye çalışmıyordu acaba kendi yuvasında da boyle yapar mı? Sizce şuan yaşıyor mudur ölmüş müdür. Evde yangın da çıkmadı umarım

Hayvan aç kalınca fazla bir enerji harcamak istemez, metabolizmasını yavaşlatır genelde uyku moduna geçer. kumda yem arayacaktır. Biraz da kum yer.

Bir şekilde kendini döndürüp düzeltir.

Birşey olmaz. Keyfinize bakın. Ben 3 ay bıraktım. Sadece kardeşlerim dönüşümlü günde bir kez yemleyip gittiler.

Hayvan aç kalınca fazla bir enerji harcamak istemez, metabolizmasını yavaşlatır genelde uyku moduna geçer. kumda yem arayacaktır. Biraz da kum yer.

Bir şekilde kendini döndürüp düzeltir.

Birşey olmaz. Keyfinize bakın. Ben 3 ay bıraktım. Sadece kardeşlerim dönüşümlü günde bir kez yemleyip gittiler.
Kaplumbağa yaşıyor sorun yok. Lamba hala yanmaya devam ediyordu duyu eritmemiş plastik abajur duyu. Su ısıtıcısını yerinden sökmüş. Beni görünce biraz korktu suya kaçtı sonra hareketlendi. Simdi yemini yedi aşırı mutlu. Benim gariban yosunum.

Geri