Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 gün evde tek kalır mı

20240312_133650.jpg
20240312_133641.jpg

Kafası yamuk mu? kafasının tepesi

Büyüdükçe yanak tarafı üstler şişkinleşir kafanın ön orta kısımları hafif çukur gibi kalır. Bu dişilerde daha belirgin seyreder. Normal.

Büyüdükçe yanak tarafı üstler şişkinleşir kafanın ön orta kısımları hafif çukur gibi kalır. Bu dişilerde daha belirgin seyreder. Normal.
Göz kulak sağlam mı hocam. Devit kullanimina devam ediyoruz.

Birde elimde gammarus kaldi atmak istemedim hayvan cok seviyor tarihi de 1 ay geçti bu ay da kullanıp atacağım. Fakat suya atinca heryere dağılıyor filtreye kuru alana yapışıyor stick yemde dagiliyor ama onları bir yerde tutabiliyorum bu gammarusu yemesi bile cok zor hayvan savaş veriyor yemek için

Birde tirmanirken düşüp kafayi gözü çarpıyor. Sersemliyor basta sonra devam ediyor

Göz kulaklar sağlam.

Devite devam.

Çarptığında hafif deride kızarıklık olabilir.

Gammarusu elekten geçirip tozdan ayrıştırın. Yada balığı olan birine verin.

20240314_204141.jpg
20240314_204126.jpg
20240314_204120.jpg

Hocam uvb nin boyle olan versiyonu olsa cok iyi olurdu bu sadece öne ışık veriyor spot model yanlara ışık yaymadigi için tehlike oluşturmazdı. Daha öncesinde varmıydı acaba yada bulunabilir mi boyle olanı.

Trendyolda bir saticida var ama bildiğimiz lambayi uvb diye satıyor

Son düzenleme:
Bu ampulü ilk defa görüyorum. Şekil olarak güzel olurmuş.

Yalnız burada ampulü darbeden koruma amacı cıvalı ampul olması.

Bahçe lambalarında kullanılıyordur diye tahmin ediyorum ev için riskli. Patlarsa cıva buharı eve yayılır.

Bu ampulü ilk defa görüyorum. Şekil olarak güzel olurmuş.

Yalnız burada ampulü darbeden koruma amacı cıvalı ampul olması.

Bahçe lambalarında kullanılıyordur diye tahmin ediyorum ev için riskli. Patlarsa cıva buharı eve yayılır.
Hocam bunlar ev kullanımı için kullanılıyor uzerinde ev yada dışarısı icin bir işaret yok. Ama genel olarak evde kullanılıyor bu model. Plastik çerçeve darbeden koruyup spot gorevi görüyor ama plastik ısınıyor biraz patlar mı bilmiyorum bence onlemini almışlardır

Hocam bu kaplumbağa dışkı yapmak için suyunu değiştirmemi bekliyor.

Yok o akvaryumu batırma huylarıdır. Gıcıklık etmekten zevk alırlar.

Ondan değil de susuz kalma ihtimaline karşı dışkıdaki suyu lağman yoluyla çekmek için tutarlar. Ortama dönünce rahatlayıp bırakırlar.

Bunlarda görmedim ama 2 sene önce ürkmez civarında yoldan karşıya geçen çizgili dere kaplumbağasını tuttuğumda üstüme tepki olarak işemişti. Kuru ortamda dolaştıklarında bağırsaklarında su tutuyorlar. Bu dayanımlarını artırıyor. Bir de tehdit durumunda karşısındakini şaşırtma niyetine böyle bir tepkileri oluyor demek ki. Nerdeyse küçük çay bardağını dolduracak kadar iki kez fırlattı.

Ondan değil de susuz kalma ihtimaline karşı dışkıdaki suyu lağman yoluyla çekmek için tutarlar. Ortama dönünce rahatlayıp bırakırlar.

Bunlarda görmedim ama 2 sene önce ürkmez civarında yoldan karşıya geçen çizgili dere kaplumbağasını tuttuğumda üstüme tepki olarak işemişti. Kuru ortamda dolaştıklarında bağırsaklarında su tutuyorlar. Bu dayanımlarını artırıyor. Bir de tehdit durumunda karşısındakini şaşırtma niyetine böyle bir tepkileri oluyor demek ki. Nerdeyse küçük çay bardağını dolduracak kadar iki kez fırlattı.
Evet hocam ele alindiklarinda işiyorlar. Hem kendi kaplumbağamda hemde bir videoda görmüştüm. Adam kara kaplumbağasını eline alıyordu idrarini bırakıyordu sonra

Hocam cilek yedi coştu. Tırmanıp düşüyor düşünce canı acıyor biraz korkup suya kaçıyor sonra suda coşuyor sonra tekrar tırmanıyor

Aşırı kaçmayın haftada bir tane ortaboy yeterli.

Fruktoz içeriyor. Bir de çileğin böbrek taşı yapma gibi bir huyu var.

Hocam gammarusu Raffy P ile karıştırdım normalde yem karıştırmam ama bişey olmaz herhalde. Birde gammarusun tarihi 1 ay geçti sizce görünüş olarak bir bozulma var mı
IMG-20240319-WA0028.jpeg

Hocam bu kaplumbağada Arka bacaklarda 4 tırnak var önde 5adet tırnak var normal midir. Arka bacaklarda bir tırnak sanki çıkmışta kopmuş gibi

Arka ayaklar 4 tırnaktır birinde yoktur.

Tuz kokusu kumdan kaynaklı olur. İdrar kaynaklı sudan üzerine bulaşan biraz daha farklı bir koku yapar.

Bozulma gözükmüyor. Nem varsa stick yem emer.

Geri