Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum malzemesi

Hafif bulanıklık sorun değil. Hayvanı ısı uygun hale geldiyse alın.

Vitamini suya damlatmıyoruz.

Yemleri ne marka?
Yaaaa cem bey yeminle mamada yedi şimdi yeminle havalara uçuyorum minik minik koydum yedi kahverengi ve yeşil olanı yedi seranın suya arınca yedi çok bekledim yaa çok çok sagolsun bilgi veren akıl veren herkese

Vitamine 1 hafa daha devam edin sonra haftada bir gün, 1 damla verin.

Yemi kırarak verin ufak olursa daha rahat yer.

Merhaba,

Hayvanın kabuk boyu 8cm den küçükse mango kökü almanıza gerek yok.

Reslerde sarı silis kullanıyoruz bu hayvanlar kumu yiyor. Vitasand pro78 marka sarı silis kum sterilize edilerek paketleniyor sadece tozunu almak için yıkıyoruz. Kimyasal değmemiş ufak leğende el yakmayan sıcaklıkta su koyup mıncıklayarak tozu açığa çıkarıp suyu döküyor yeni su ile devam ediyoruz. Ta ki toz gidene kadar doldur boşalt şeklinde. Sonra akvaryuma alıyoruz. Markasızlar kir, petrol artığı barındırabiliyor. Bunları ayıklamak gerekiyor.
Merhaba su kaplumbağası dışkısı nasıl olur yeni yeni yemeye başladı ya kakası yeşilimmsi normalmi arkadaşim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeşil yada kahverengi tonlar normal dışkı rengidir. Bu yediği yemin içeriğine göre değişir.

Cem bey dobiye hafta da birgün hala vitamin veriyorum yemeyede başladı maşallah antibiyotik devam ediyorum size resim atıyorum bi bakın lütfen nr yapayım siz söyleyin olur mu

Ekli dosyalar

• 20240610_120626.jpg
    20240610_120626.jpg
    897 KB · Görüntüleme: 9
  • 20240610_120618.jpg
    20240610_120618.jpg
    862.1 KB · Görüntüleme: 8
  • 20240610_120609.jpg
    20240610_120609.jpg
    989 KB · Görüntüleme: 9
  • 20240610_120444.jpg
    20240610_120444.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 8
Üç güne bir dip temizligi yapıp su ekliyorum sonra 28 derece su ısınınca dobiyi akvaryuma alıyorum

Altbağa kızarmaya başlamış bu hayvanın büyüyeceğine işaret.

Üstbağadaki plakaları da zamanla attı mı tamamdır.

Altbağa kızarmaya başlamış bu hayvanın büyüyeceğine işaret.

Üstbağadaki plakaları da zamanla attı mı tamamdır.
Antibiyotigi keseyim mi artık cem bey peki grilik yok sanırsam dimi ha bu arada herşey için çok tşkler sizin sayenizde ve diger arkadaşların sayesinde iyileşti dobi bilgileriniz bana çol şey ögretti sagolun

Hayvan normale döndü mü?

İştahı hareketleri nasıl?

Hayvan normale döndü mü?

İştahı hareketleri nasıl?
Suyun dibine inmiyor suda duruyor yemek yiyor maşallah artık ama sevdigi tek mama var kahverengi yeşil olan karides te yiyor artık beslenmesi güzel çünkü dışkı cıkarıyor adada uyuypr suyun üstünde uyuyor yani yiyor resim atmıştım ya size altında gri yok gibi geldi bana ama sence ızatıyımmı ilaçı

İki gün daha devam edip bırakın. Kalıntı birşey kalmasın.

İki gün daha devam edip bırakın. Kalıntı birşey kalmasın.
Cem bey merhaba platformu geldi yerleştirdim bide tamamen su içinde adası var ışık sarı ya ben onu gece lambasına cevireyimmi saat 9 da kapatıyorum normalde hami adaya cıkarsa gece için üşemez dimi adana sıcak ama size arıyorum son akvaryumun halini düşüncenizi alırım en azından
20240612_104935.jpg

Lambayı en geç 20:00'de kapayın. Ortamı aydınlatacak bir lamba yansın. 21:00'de uyumalı. O vakit ışığı kapatın. Loş bir ışık yeterli. Sokak lambası ışığı yada led gece lambası gibi.

Adana dediğiniz gibi sıcak gece çıksa bile üşümez. Normalde suda uyuyorsa sorun yok. Dekorun üstüne çıktığında gövdesi su içinde olmalı.

Su 26 derece altına düşmezse su ısıtıcıyı da çıkarabilirsiniz. Sabaha doğru hava en soğuk hale gelir.

Güzel keyfi yerinde. Yemleri suda önüne tek tek atın yesin. Tükürük bezi yoktur su dışında yiyemez. Bir de öyle durursa kokuları gider, kurur ve sertleşir o zaman hiç yemez, ziyan olur.

Lambayı en geç 20:00'de kapayın. Ortamı aydınlatacak bir lamba yansın. 21:00'de uyumalı. O vakit ışığı kapatın. Loş bir ışık yeterli. Sokak lambası ışığı yada led gece lambası gibi.

Adana dediğiniz gibi sıcak gece çıksa bile üşümez. Normalde suda uyuyorsa sorun yok. Dekorun üstüne çıktığında gövdesi su içinde olmalı.

Su 26 derece altına düşmezse su ısıtıcıyı da çıkarabilirsiniz. Sabaha doğru hava en soğuk hale gelir.

Güzel keyfi yerinde. Yemleri suda önüne tek tek atın yesin. Tükürük bezi yoktur su dışında yiyemez. Bir de öyle durursa kokuları gider, kurur ve sertleşir o zaman hiç yemez, ziyan olur.
Platformun merdiveni su içinde ada üstte su degmiyor mamaları aldım hemen kuru yerden çok sagolun cem bey

Cem bey kabukları nasıl plakaları attıgını nasıl anlarım resim atsam bakarmısınız size zahmet

Ekli dosyalar

• 20240614_125323.jpg
    20240614_125323.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 8
  • 20240614_125359.jpg
    20240614_125359.jpg
    681.3 KB · Görüntüleme: 8
Gündüz 3-4 saat üstünde kuru alanda durursa suya ittirin. Su içsin. Ufaklar su kaybettiğinin farkına varmaz, mayışır kalır.

Plakalar önce kenarlardan açma yapar mat renk oluşur. Zaman zaman altına kireç işleyip beyazlaşır sonra atılır. Tabanda parçalar gözükür. Körpe ve ince olanları yiyebilirler bundan kalsiyum alırlar ama gördüğünüzde almanız iyi olur. Hazımsızlık çekebilir.

Gündüz 3-4 saat üstünde kuru alanda durursa suya ittirin. Su içsin. Ufaklar su kaybettiğinin farkına varmaz, mayışır kalır.

Plakalar önce kenarlardan açma yapar mat renk oluşur. Zaman zaman altına kireç işleyip beyazlaşır sonra atılır. Tabanda parçalar gözükür. Körpe ve ince olanları yiyebilirler bundan kalsiyum alırlar ama gördüğünüzde almanız iyi olur. Hazımsızlık çekebilir.
Bizim dobinnin kabugu nasıl sizce peki uc kısımları filan cem bey 😌anam ne zormuş kedi yavrusu çok büyüttüm bu caniıma okudu

Geri