Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum malzemesi

Beyazlık yüzeyde ise ıslak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Yapısı güzel deformasyon yok.

Allah razı olsun. Amacımız hayvanların yaşam kalitesini yükseltmek.

Türkiye piyasasına 35-40 sene evvel girdiler ama hala yaşam koşulları anlaşılamayan hayvanlar.

Beyazlık yüzeyde ise ıslak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Yapısı güzel deformasyon yok.
Cem bey iki gün yokuz evde ne yapmalıyım sarı ısıgı kapatmalimıyım su ısıısını nasıl yapacam yemek için ne yapmalıyım bir sürü deli sorular tşkler

Lamba zamanlayıcıya bağlı ise yansın.

Gitmeden önce besleyin. Kuru alanın bir köşesine ek olarak 3 öğün oranında yem koyun. Alıp suya inip yer. Dışkısını da yiyor o şekilde 2 gün gider.

Lamba zamanlayıcıya bağlı ise yansın.

Gitmeden önce besleyin. Kuru alanın bir köşesine ek olarak 3 öğün oranında yem koyun. Alıp suya inip yer. Dışkısını da yiyor o şekilde 2 gün gider.
Cem bey zamanlamaya baglı degil lamba yeni duydım yeminle oda ışıgını açık bıraksam gece lambasını yani su ısıtıcısıda var zaten ha cem bey dobi tüzütor ama dibe inmiyor hiç hep üstünde suyun yemesi iyi ama sıcaktanmi suyu degilririken ayrı kaba alıyorum ya orda kıpır kıpır acaba bem su yerine kara kaplumbagasımı aldim😁şaka bir yana bemim giç normal hayvanım olmuyor kedilerimde öyle sorularım çok oldu ama söz bayram da sizleri rahat bırakacagim 🙈

Derin su psikolojisi olabilir. Zamanla alışır. Tabanda silis kum vardı değil mi?

Zamanlayıcı bu.

Zamanlayıcı bu.
Aaa ögrendigim iyi oldu tşkler alırım

Havalar sıcak kapatabilirsiniz.

Cem bey öncelikle hayırlı bayramlar soru sormauacaktım bayramda ama gitmeden içim rahat etsin diye sormalıyım🙈öncelikşe alt kabuk fırçalanırmı beyaz var gibi resim atacagım nasıi sizce bi fikrinizi söylerseniz valla rahat bırakacağım söz bilgisi olan kimse yok çevremde ondan sorularım çok özür şimdiden

Ekli dosyalar

• 20240616_235009.jpg
    20240616_235009.jpg
    720.6 KB · Görüntüleme: 6
Kireç tortusu ve bir miktar olaka pullanması var tabanda kuma sürtünüp atar.

Alt kabukta fırçalanır yalnız baskı uygulamayın kabuk henüz esnek, içeri çökmesin.

Gündüz 3-4 saat üstünde kuru alanda durursa suya ittirin. Su içsin. Ufaklar su kaybettiğinin farkına varmaz, mayışır kalır.

Plakalar önce kenarlardan açma yapar mat renk oluşur. Zaman zaman altına kireç işleyip beyazlaşır sonra atılır. Tabanda parçalar gözükür. Körpe ve ince olanları yiyebilirler bundan kalsiyum alırlar ama gördüğünüzde almanız iyi olur. Hazımsızlık çekebilir.
Cem bey gene ben😁 bizimki yiyor dışkısı iyi ama su üstünde uyuyor adada uyuyor dalmıyor suya arkadaş yaz tatilinde gibi suyun üstünde yüzmüyor bildigin adasına cıkıyor orda uyuyor normalmi bu dibe hiç dalmaması ama suyu degiştirken başka yere alıyorum ya kıpır kıpır sizce antibiyotige devam edeyim mi tuzla fırçalama yapıyorum hafifce hafta bir veya iki kere vitamini veriyprum hafta bir kere üstündeki yeşil kabuk yavaş yavas açılıyor buda büyüdüğüne işaret dimi

Ekli dosyalar

• 20240622_143803.jpg
    20240622_143803.jpg
    683.5 KB · Görüntüleme: 7
Cem bey gene ben😁 bizimki yiyor dışkısı iyi ama su üstünde uyuyor adada uyuyor dalmıyor suya arkadaş yaz tatilinde gibi suyun üstünde yüzmüyor bildigin adasına cıkıyor orda uyuyor normalmi bu dibe hiç dalmaması ama suyu degiştirken başka yere alıyorum ya kıpır kıpır sizce antibiyotige devam edeyim mi tuzla fırçalama yapıyorum hafifce hafta bir veya iki kere vitamini veriyprum hafta bir kere üstündeki yeşil kabuk yavaş yavas açılıyor buda büyüdüğüne işaret dimi
Suyun üstünde duruyor dalmıyor demek istedigim sabit demek istedim suyun içinde patilerini acıp suda uyuyor 😁

Kabuğuna bir kez ıslak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça ovalayın. Sonra bir hafta boyunca kabuğu peçete ile kurutup tentürdüot yada baticon sürüp yarım saat kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. Üstbağadaki mantar.

Hayvan kilo vermişse hafifler dalması zor olur.

İstediği biçimlerde uyurlar. Hangi yeri tercih ediyorsa orada uyusun. Havalar ısındı. Esinti cereyanda kalmadığı sürece kuru alanda uyuyabilir.

Kendini su yüzeyinde sabitlemeyi öğrenmiş.

Hayvan toparlamış gibi gözüküyor ilacı bırakın.

Kabuğuna bir kez ıslak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça ovalayın. Sonra bir hafta boyunca kabuğu peçete ile kurutup tentürdüot yada baticon sürüp yarım saat kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. Üstbağadaki mantar.

Hayvan kilo vermişse hafifler dalması zor olur.

İstediği biçimlerde uyurlar. Hangi yeri tercih ediyorsa orada uyusun. Havalar ısındı. Esinti cereyanda kalmadığı sürece kuru alanda uyuyabilir.

Kendini su yüzeyinde sabitlemeyi öğrenmiş.

Hayvan toparlamış gibi gözüküyor ilacı bırakın.
Cevap için tşkler mantar benim yaptığım bir hatadan mi oldu fırçalamayı yaptım batikonu hemen yaptım üst tarafına sürdüm batikonu

Geri