Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum malzemesi

Mantarı evvelden kapmadıysa ortama konulan herhangi birşeyin iyi sterilize edilmemesinden kaynaklıdır.

Mantarı evvelden kapmadıysa ortama konulan herhangi birşeyin iyi sterilize edilmemesinden kaynaklıdır.
Haklısınız tşkler platform gelmişti ama yıkayıp koydum siris kumuda 5veya 7 kere yıladım arıtma suyunda bekletmiştim ama platformu olablilir onu çok detaylı yıkamamuştım çok sagol

Vitasand kumlar yıkanıp fırında kurutuluyor bu sterilize edildiği için tercih sebebi. Markasızların ne olduğu belli değil. Petrol artığı bile çıkıyor.

Diğer sert plastik tarzı ürünleri bulaşık deterjanı ile yıkamak en iyisi. Deterjan kokusu gidince akvaryuma koyarız.

En tehlikelisi mango köküdür. Bu su içinde yaşayan mangrow ağaçlarından elde edilir. Su pistir her türlü bakteri mikroba maruz kalır. Petshoplarda da yerlerde gezer. Onun için kaynatırız.

Vitasand kumlar yıkanıp fırında kurutuluyor bu sterilize edildiği için tercih sebebi. Markasızların ne olduğu belli değil. Petrol artığı bile çıkıyor.

Diğer sert plastik tarzı ürünleri bulaşık deterjanı ile yıkamak en iyisi. Deterjan kokusu gidince akvaryuma koyarız.

En tehlikelisi mango köküdür. Bu su içinde yaşayan mangrow ağaçlarından elde edilir. Su pistir her türlü bakteri mikroba maruz kalır. Petshoplarda da yerlerde gezer. Onun için kaynatırız.
Karbonotla yıkadım platformu silis kumu çok yıkayıp koymuştum en son da kaynar su koydum yeterli olmazmı iyice yıkamıştım mango alırsam dediginiz gibi yaparım tşkşer cem bey tedaviye başladım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cem bey dobiyi alıp kurutup üzerine bir damla batikon sürüp parmagımla yayıp yarım saat bekletip gene nemli peçete ile fazlasını alıp adasına bırakıyorum yanlış yaptıgım birşey yok dimi

Tamam o şekilde uygulayacaksınız iyot temas ettiği noktada mantarı öldürür. Kalan da plaka atıldığında

Cem bey merhaba dobinin resmi atdam nasıl mantar bi bakarmısınız
20240627_114915.jpg

Haftada bir tuz ile fırçalama yapın.

2 günde bir baticon sürüp 30 dakika kuru yerde bekletin.

Eczaneden devit marka damla alın. 3 günde bir kabuğuna sürün. 1 damla yeterli gelir. Bunda da yarım saat kuru yerde beklesin.
1 ay uygulayın sonra bakalım.

Devit plakaları yumuşatır ısıtma lambası gerdirip açar. İlk sıra plakalar atıldı mı temiz kabuk ortaya çıkar.

Haftada bir tuz ile fırçalama yapın.

2 günde bir baticon sürüp 30 dakika kuru yerde bekletin.

Eczaneden devit marka damla alın. 3 günde bir kabuğuna sürün. 1 damla yeterli gelir. Bunda da yarım saat kuru yerde beklesin.
1 ay uygulayın sonra bakalım.

Devit plakaları yumuşatır ısıtma lambası gerdirip açar. İlk sıra plakalar atıldı mı temiz kabuk ortaya çıkar.
Devit vitamin olanmi cem bey

Öncelikle tşkler devit sürdüm kabuk ışıl ışıl oldu attıkları plaka rengi nasıl olur attıkları cama siyah küçük şeyler Yapışmış ondan sordum ha bide cem bey yagsız kıyma biraz haşladım soguttum nasıl yedi harikaydı ısıtıcıyo 26 indirdim sıcak çünkü ha bide kızım büyüyor 6 cm filan olmuş 😁yardımlarınız için çok ama çok tşkler

Sarı silis daha iyi olur diye biliyorum filtreniz yokmu
Beyaz dendigi için aldim sonra sarı alırım gerekirse filre vardı çok korktu çıkardık enfeksiyon gecirdi sagolsun cem bey ve sizler gibi arkadaşlar tavsiyesi üzerine iyileşti filtrede alırım biraz kendine gelsin tşkler

Plakalar şeffaf olur. Bazen desenin siyah bölgelerinin gölge izi gözükebilir.

Kıymayı hiç yem yemiyorsa veriyoruz. Bu toparlanmasını sağlıyor ama yem yiyor ise kıymaya girmeyin tadını alınca yem yemiyorlar.

Hayvan suyu kirletecek boyutta değil filtreyi 1 ay sonra çalıştırabilirsiniz ama su içinde yüzeye yakın yatay konumlandırın. Dekordaki oranda. Hem hayvan alışsın hemde üstüne çıkıp gövde su içinde burnu su dışında uyur. Su içi kuru alan gibi. Kir bağlayabilir haftada bir, 10 günde bir çıkarıp temizleyin bakteri oluşmasın.

Geri